PSV verslaat Anderlecht in oefenduel, Feyenoord verliest van NEC
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een 2-0-overwinning geboekt in een oefenwedstrijd tegen Anderlecht. Mohamed Nassoh en Mohammed Amin Doudah waren trefzeker voor de ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij.
Bij afwezigheid van de internationals kreeg een aantal nieuwe gezichten de mogelijkheid om zich te tonen. Zo grepen de jonge middenvelders Nassoh (20) en Doudah (20), die allebei nog wachten op hun competitiedebuut in de hoofdmacht, hun kans door voor rust te scoren.
PSV staat met nog acht wedstrijden te gaan op de derde plaats in de Eredivisie met 8 punten achterstand op koploper Feyenoord. Anderlecht is bezig aan een matig seizoen in de Jupiler Pro League, waarin het de achtste plaats bezet. De ploeg van Brian Riemer staat wel in de kwartfinales van de Conference League, waar het over drie weken AZ treft.
Geen succes
Feyenoord was woensdag minder succesvol in een oefenduel met NEC. De Rotterdamse lijstaanvoerder verloor met 2-1 van de nummer 8 van de Eredivisie. Pedro Marques en Anthony Musaba maakten de doelpunten voor de ploeg uit Nijmegen, Danilo benutte een strafschop namens Feyenoord.
Sc Heerenveen en Vitesse hielden elkaar in evenwicht tijdens een oefenduel op Sportpark Skoatterwâld in Friesland: 1-1. Heerenveen opende twintig minuten voor tijd de score via Antoine Colassin, waarna Bartosz Bialek in de slotfase voor de gelijkmaker zorgde.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
1 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
8 uur geleden