
PSV verslaat Almere in Eredivisie opnieuw met grote cijfers
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie voor de tweede keer dit seizoen met ruime cijfers van Almere City FC gewonnen. De Eindhovenaren lieten de hekkensluiter met 5-0 kansloos. Bij rust was het al 4-0. PSV won in augustus de uitwedstrijd tegen Almere met 7-1.
Een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League is dankzij de ruime zege dichterbij gekomen voor PSV, dat vijf speelronden voor het einde een voorsprong van 5 punten heeft op nummer 3 Feyenoord. Beide ploegen treffen elkaar dit seizoen nog in De Kuip. De achterstand van PSV op koploper Ajax, dat zondag op bezoek gaat bij Willem II, is 6 punten.
Verdediger Olivier Boscagli speelde zijn 200e wedstrijd voor PSV, dat in de vijfde minuut de score opende. Ismael Saibari schoot van net buiten het zestienmetergebied raak. Johan Bakayoko verdubbelde halverwege de eerste helft met een gekruld schot in de verre bovenhoek de voorsprong. De Belg kreeg rechts voorin de voorkeur boven Ivan Perisic, die ook niet helemaal fit was voor een basisplaats.
Ook na rust genoeg kansen
Almere had niets in te brengen en zag Noa Lang in de 26e minuut de 3-0 maken. De international liet voor rust nog een grote kans liggen en schoot in de tweede helft tegen de paal. Malik Tillman zorgde ervoor dat PSV met een stand van 4-0 ging rusten.
PSV kreeg ook na rust genoeg kansen. Doelman Nordin Bakker voorkwam met de nodige reddingen een afgang. Saibari wist halverwege de tweede helft als enige nog wel een keer te scoren.
Achterstand Almere
Almere heeft net als RKC Waalwijk na 29 wedstrijden 19 punten. De achterstand op nummer 16 Willem II bedraagt 5 punten.
Meer uit Voetbal
LIMASSOL (ANP) - Guillermo Ochoa is de nieuwe doelman van AEL Limassol. De 40-jarige Mexicaan wil bij zijn nieuwe club uit Cyprus laten zien dat hij voldoende fit is om volgend jaar voor de zesde keer aan een WK deel te nemen.
7 uur geledenZURICH (ANP) - Meer dan 1,5 miljoen fans uit 210 verschillende landen hebben zich in de eerste 24 uur geregistreerd voor de loting voor kaartjes voor het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Inwoners van de drie gastlanden hebben de meeste belangstelling voor tickets. Volgens de FIFA zijn ook veel Argentijnen, Colombianen en Brazilianen aangemeld. In Europa lopen Engeland, Spanje, Portugal en Duitsland voorop.
7 uur geledenTRABZON (ANP) - André Onana verlaat Manchester United voor Trabzonspor. Op sociale media is te zien dat de doelman in Turkije is geland. Hij werd op het vliegveld opgewacht door enthousiaste fans van zijn nieuwe club.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Trainer coach Adi Hütter verwacht dat Paul Pogba niet eerder dan op 18 oktober kan debuteren voor AS Monaco. "Hij heeft nog even tijd nodig", zei hij over de middenvelder die door een dopingschorsing ruim twee jaar geen officieel duel heeft gespeeld.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA heeft donderdag 74 aanklachten ingediend tegen Chelsea. De aanklachten betreffen overtredingen van de regels voor makelaars en die voor samenwerking met tussenpersonen en investeringen van derden in spelers.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zich een dag voor de eerste competitiewedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie versterkt met drie spelers. De Arnhemse club legde verdediger Nathan Markelo, doelman Maximilian Brüll en controlerende middenvelder Marco Schikora vast.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - Mickaël Tirpan beëindigt zijn voetballoopbaan. De 31-jarige Belgische verdediger heeft dat besloten na overleg met zijn club Willem II en medische specialisten. Tirpan lijdt aan sarcoïdose, een zeldzame stoornis in het afweersysteem waarbij ontstekingen ontstaan in organen en weefsels.
19 uur geleden