Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verliest van Rangers FC en mist opnieuw Champions League

PSV verliest van Rangers FC en mist opnieuw Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV is er opnieuw niet in gelaagd de groepsfase van de Champions League te bereiken. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij verloor het thuisduel met Rangers FC (0-1). Daarmee miste PSV een plaats in de koningsklasse van het clubvoetbal, na het gelijkspel van vorige week in Glasgow (2-2).

PSV vervolgt het Europese optreden dit voetbaljaar in de Europa League, waar minder prestige en geld is te verdienen. En dat deed zichtbaar pijn bij spelers en supporters, zo was na het laatste fluitsignaal duidelijk te zien in het Philips-stadion.

De supporters van PSV lieten duidelijk merken dat ze na vier jaar snakken naar de groepsfase van de Champions League. Ze staken al uren voor de wedstrijd veel vuurwerk af rond het stadion. Tot woede van trainer Giovanni van Bronckhorst hielden ze ook de spelersbus van Rangers FC op. De Schotse club probeerde vergeefs de aftrap uit te stellen.

Kansen

Het enthousiasme van de fans sloeg pas in de slotfase van de eerste helft een beetje over op de spelers. De thuisploeg begon tam en voorzichtig, met Érick Gutiérrez en Ibrahim Sangaré als controleurs en Joey Veerman als aanvallende middenvelder. Van Nistelrooij had in zijn basisformatie geen plaats voor de avontuurlijke Xavi Simons.

Rangers FC bleef ruim een half uur eenvoudig overeind en kreeg ook de beste kans op de openingstreffer. John Lundstram schoot echter hard naast. Daarna werd PSV twee keer gevaarlijk via Jordan Teze en Luuk de Jong, die tot tweemaal toe niet wist te scoren na een voorzet van de rechtsback. De beste kans voor rust was voor Cody Gakpo, die misschien wel zijn laatste wedstrijd voor PSV speelde. De aanvaller, begeerd door Manchester United, schoot gehaast over. Gakpo speelde onopvallend en liet niet zien waarom trainer Erik ten Hag hem graag naar Engeland wil halen.

Wissels

Simons kwam na rust alsnog in het veld, als vervanger van de geblesseerde Luuk de Jong. Het talent, overgekomen van Paris Saint-Germain, ging als rechtsbuiten voetballen. Ismael Saibari verving De Jong in de spits. Carlos Vinícius, een echte spits, bleef op de bank en zag hoe PSV in de 56e minuut ontsnapte toen Tom Lawrence op de lat schoot.

Vier minuten later ging het alsnog fout. Doelman Walter Benítez speelde André Ramalho risicovol aan en zag de Braziliaanse verdediger de bal verliezen aan Malik Tillman. De Amerikaanse aanvaller bood Antonio Colak een niet te missen kans (0-1). Trainer Van Nistelrooij wisselde uiteindelijk vijf keer maar ook dat bleek niet voldoende voor een ontsnapping zoals in de vorige voorronde tegen AS Monaco.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

7 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

9 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

10 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

12 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

12 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

12 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

12 uur geleden