Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verliest van Rangers FC en mist opnieuw Champions League

PSV verliest van Rangers FC en mist opnieuw Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV is er opnieuw niet in gelaagd de groepsfase van de Champions League te bereiken. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij verloor het thuisduel met Rangers FC (0-1). Daarmee miste PSV een plaats in de koningsklasse van het clubvoetbal, na het gelijkspel van vorige week in Glasgow (2-2).

PSV vervolgt het Europese optreden dit voetbaljaar in de Europa League, waar minder prestige en geld is te verdienen. En dat deed zichtbaar pijn bij spelers en supporters, zo was na het laatste fluitsignaal duidelijk te zien in het Philips-stadion.

De supporters van PSV lieten duidelijk merken dat ze na vier jaar snakken naar de groepsfase van de Champions League. Ze staken al uren voor de wedstrijd veel vuurwerk af rond het stadion. Tot woede van trainer Giovanni van Bronckhorst hielden ze ook de spelersbus van Rangers FC op. De Schotse club probeerde vergeefs de aftrap uit te stellen.

Kansen

Het enthousiasme van de fans sloeg pas in de slotfase van de eerste helft een beetje over op de spelers. De thuisploeg begon tam en voorzichtig, met Érick Gutiérrez en Ibrahim Sangaré als controleurs en Joey Veerman als aanvallende middenvelder. Van Nistelrooij had in zijn basisformatie geen plaats voor de avontuurlijke Xavi Simons.

Rangers FC bleef ruim een half uur eenvoudig overeind en kreeg ook de beste kans op de openingstreffer. John Lundstram schoot echter hard naast. Daarna werd PSV twee keer gevaarlijk via Jordan Teze en Luuk de Jong, die tot tweemaal toe niet wist te scoren na een voorzet van de rechtsback. De beste kans voor rust was voor Cody Gakpo, die misschien wel zijn laatste wedstrijd voor PSV speelde. De aanvaller, begeerd door Manchester United, schoot gehaast over. Gakpo speelde onopvallend en liet niet zien waarom trainer Erik ten Hag hem graag naar Engeland wil halen.

Wissels

Simons kwam na rust alsnog in het veld, als vervanger van de geblesseerde Luuk de Jong. Het talent, overgekomen van Paris Saint-Germain, ging als rechtsbuiten voetballen. Ismael Saibari verving De Jong in de spits. Carlos Vinícius, een echte spits, bleef op de bank en zag hoe PSV in de 56e minuut ontsnapte toen Tom Lawrence op de lat schoot.

Vier minuten later ging het alsnog fout. Doelman Walter Benítez speelde André Ramalho risicovol aan en zag de Braziliaanse verdediger de bal verliezen aan Malik Tillman. De Amerikaanse aanvaller bood Antonio Colak een niet te missen kans (0-1). Trainer Van Nistelrooij wisselde uiteindelijk vijf keer maar ook dat bleek niet voldoende voor een ontsnapping zoals in de vorige voorronde tegen AS Monaco.

Meer uit Voetbal

Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

2 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

2 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

5 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

7 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

8 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

22 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

22 uur geleden