PSV verliest van Rangers FC en mist opnieuw Champions League
EINDHOVEN (ANP) - PSV is er opnieuw niet in gelaagd de groepsfase van de Champions League te bereiken. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij verloor het thuisduel met Rangers FC (0-1). Daarmee miste PSV een plaats in de koningsklasse van het clubvoetbal, na het gelijkspel van vorige week in Glasgow (2-2).
PSV vervolgt het Europese optreden dit voetbaljaar in de Europa League, waar minder prestige en geld is te verdienen. En dat deed zichtbaar pijn bij spelers en supporters, zo was na het laatste fluitsignaal duidelijk te zien in het Philips-stadion.
De supporters van PSV lieten duidelijk merken dat ze na vier jaar snakken naar de groepsfase van de Champions League. Ze staken al uren voor de wedstrijd veel vuurwerk af rond het stadion. Tot woede van trainer Giovanni van Bronckhorst hielden ze ook de spelersbus van Rangers FC op. De Schotse club probeerde vergeefs de aftrap uit te stellen.
Kansen
Het enthousiasme van de fans sloeg pas in de slotfase van de eerste helft een beetje over op de spelers. De thuisploeg begon tam en voorzichtig, met Érick Gutiérrez en Ibrahim Sangaré als controleurs en Joey Veerman als aanvallende middenvelder. Van Nistelrooij had in zijn basisformatie geen plaats voor de avontuurlijke Xavi Simons.
Rangers FC bleef ruim een half uur eenvoudig overeind en kreeg ook de beste kans op de openingstreffer. John Lundstram schoot echter hard naast. Daarna werd PSV twee keer gevaarlijk via Jordan Teze en Luuk de Jong, die tot tweemaal toe niet wist te scoren na een voorzet van de rechtsback. De beste kans voor rust was voor Cody Gakpo, die misschien wel zijn laatste wedstrijd voor PSV speelde. De aanvaller, begeerd door Manchester United, schoot gehaast over. Gakpo speelde onopvallend en liet niet zien waarom trainer Erik ten Hag hem graag naar Engeland wil halen.
Wissels
Simons kwam na rust alsnog in het veld, als vervanger van de geblesseerde Luuk de Jong. Het talent, overgekomen van Paris Saint-Germain, ging als rechtsbuiten voetballen. Ismael Saibari verving De Jong in de spits. Carlos Vinícius, een echte spits, bleef op de bank en zag hoe PSV in de 56e minuut ontsnapte toen Tom Lawrence op de lat schoot.
Vier minuten later ging het alsnog fout. Doelman Walter Benítez speelde André Ramalho risicovol aan en zag de Braziliaanse verdediger de bal verliezen aan Malik Tillman. De Amerikaanse aanvaller bood Antonio Colak een niet te missen kans (0-1). Trainer Van Nistelrooij wisselde uiteindelijk vijf keer maar ook dat bleek niet voldoende voor een ontsnapping zoals in de vorige voorronde tegen AS Monaco.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
13 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
16 uur geleden