Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verliest van Rangers FC en mist opnieuw Champions League

PSV verliest van Rangers FC en mist opnieuw Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV is er opnieuw niet in gelaagd de groepsfase van de Champions League te bereiken. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij verloor het thuisduel met Rangers FC (0-1). Daarmee miste PSV een plaats in de koningsklasse van het clubvoetbal, na het gelijkspel van vorige week in Glasgow (2-2).

PSV vervolgt het Europese optreden dit voetbaljaar in de Europa League, waar minder prestige en geld is te verdienen. En dat deed zichtbaar pijn bij spelers en supporters, zo was na het laatste fluitsignaal duidelijk te zien in het Philips-stadion.

De supporters van PSV lieten duidelijk merken dat ze na vier jaar snakken naar de groepsfase van de Champions League. Ze staken al uren voor de wedstrijd veel vuurwerk af rond het stadion. Tot woede van trainer Giovanni van Bronckhorst hielden ze ook de spelersbus van Rangers FC op. De Schotse club probeerde vergeefs de aftrap uit te stellen.

Kansen

Het enthousiasme van de fans sloeg pas in de slotfase van de eerste helft een beetje over op de spelers. De thuisploeg begon tam en voorzichtig, met Érick Gutiérrez en Ibrahim Sangaré als controleurs en Joey Veerman als aanvallende middenvelder. Van Nistelrooij had in zijn basisformatie geen plaats voor de avontuurlijke Xavi Simons.

Rangers FC bleef ruim een half uur eenvoudig overeind en kreeg ook de beste kans op de openingstreffer. John Lundstram schoot echter hard naast. Daarna werd PSV twee keer gevaarlijk via Jordan Teze en Luuk de Jong, die tot tweemaal toe niet wist te scoren na een voorzet van de rechtsback. De beste kans voor rust was voor Cody Gakpo, die misschien wel zijn laatste wedstrijd voor PSV speelde. De aanvaller, begeerd door Manchester United, schoot gehaast over. Gakpo speelde onopvallend en liet niet zien waarom trainer Erik ten Hag hem graag naar Engeland wil halen.

Wissels

Simons kwam na rust alsnog in het veld, als vervanger van de geblesseerde Luuk de Jong. Het talent, overgekomen van Paris Saint-Germain, ging als rechtsbuiten voetballen. Ismael Saibari verving De Jong in de spits. Carlos Vinícius, een echte spits, bleef op de bank en zag hoe PSV in de 56e minuut ontsnapte toen Tom Lawrence op de lat schoot.

Vier minuten later ging het alsnog fout. Doelman Walter Benítez speelde André Ramalho risicovol aan en zag de Braziliaanse verdediger de bal verliezen aan Malik Tillman. De Amerikaanse aanvaller bood Antonio Colak een niet te missen kans (0-1). Trainer Van Nistelrooij wisselde uiteindelijk vijf keer maar ook dat bleek niet voldoende voor een ontsnapping zoals in de vorige voorronde tegen AS Monaco.

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

1 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

5 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

5 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

9 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

9 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

11 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

13 uur geleden