PSV verliest van Rangers FC en mist opnieuw Champions League
EINDHOVEN (ANP) - PSV is er opnieuw niet in gelaagd de groepsfase van de Champions League te bereiken. De ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij verloor het thuisduel met Rangers FC (0-1). Daarmee miste PSV een plaats in de koningsklasse van het clubvoetbal, na het gelijkspel van vorige week in Glasgow (2-2).
PSV vervolgt het Europese optreden dit voetbaljaar in de Europa League, waar minder prestige en geld is te verdienen. En dat deed zichtbaar pijn bij spelers en supporters, zo was na het laatste fluitsignaal duidelijk te zien in het Philips-stadion.
De supporters van PSV lieten duidelijk merken dat ze na vier jaar snakken naar de groepsfase van de Champions League. Ze staken al uren voor de wedstrijd veel vuurwerk af rond het stadion. Tot woede van trainer Giovanni van Bronckhorst hielden ze ook de spelersbus van Rangers FC op. De Schotse club probeerde vergeefs de aftrap uit te stellen.
Kansen
Het enthousiasme van de fans sloeg pas in de slotfase van de eerste helft een beetje over op de spelers. De thuisploeg begon tam en voorzichtig, met Érick Gutiérrez en Ibrahim Sangaré als controleurs en Joey Veerman als aanvallende middenvelder. Van Nistelrooij had in zijn basisformatie geen plaats voor de avontuurlijke Xavi Simons.
Rangers FC bleef ruim een half uur eenvoudig overeind en kreeg ook de beste kans op de openingstreffer. John Lundstram schoot echter hard naast. Daarna werd PSV twee keer gevaarlijk via Jordan Teze en Luuk de Jong, die tot tweemaal toe niet wist te scoren na een voorzet van de rechtsback. De beste kans voor rust was voor Cody Gakpo, die misschien wel zijn laatste wedstrijd voor PSV speelde. De aanvaller, begeerd door Manchester United, schoot gehaast over. Gakpo speelde onopvallend en liet niet zien waarom trainer Erik ten Hag hem graag naar Engeland wil halen.
Wissels
Simons kwam na rust alsnog in het veld, als vervanger van de geblesseerde Luuk de Jong. Het talent, overgekomen van Paris Saint-Germain, ging als rechtsbuiten voetballen. Ismael Saibari verving De Jong in de spits. Carlos Vinícius, een echte spits, bleef op de bank en zag hoe PSV in de 56e minuut ontsnapte toen Tom Lawrence op de lat schoot.
Vier minuten later ging het alsnog fout. Doelman Walter Benítez speelde André Ramalho risicovol aan en zag de Braziliaanse verdediger de bal verliezen aan Malik Tillman. De Amerikaanse aanvaller bood Antonio Colak een niet te missen kans (0-1). Trainer Van Nistelrooij wisselde uiteindelijk vijf keer maar ook dat bleek niet voldoende voor een ontsnapping zoals in de vorige voorronde tegen AS Monaco.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
36 minuten geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
36 minuten geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
15 uur geleden