Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verliest van AS Monaco en ziet Gakpo en Madueke uitvallen

PSV verliest van AS Monaco en ziet Gakpo en Madueke uitvallen

EINDHOVEN (ANP) - PSV is voorlopig ver verwijderd van een plek in de volgende ronde van de Europa League. Na Benfica (0-0, play-offs Champions League) en Real Sociedad (2-2, groepsfase Europa League) wist het elftal van trainer Roger Schmidt opnieuw een Europese wedstrijd in eigen stadion niet te winnen. Tegen AS Monaco bleef PSV zelfs helemaal met lege handen achter (1-2), waardoor het na drie speelronden AS Monaco en Real Sociedad voor moet laten gaan in de stand. PSV moet bij beide clubs nog op bezoek.

Naast de nederlaag was het uitvallen van aanvallers Noni Madueke en Cody Gakpo, allebei in de tweede helft, zorgelijk voor PSV. Zondag wacht in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen koploper Ajax. Ibrahim Sangaré kan in Amsterdam juist wel weer meedoen. De middenvelder ontbrak tegen Monaco wegens een schorsing. Schmidt loste dat op door door Olivier Boscagli door te schuiven naar het middenveld. Armando Obispo verving Boscagli in het centrum van de verdediging.

Obispo beleefde een moeizame eerste helft. Myron Boadu, tot dusverre nog weinig succesvol bij Monaco, maakte het de verdediger met zijn snelheid lastig. In de 19e minuut zag Obispo er erg ongelukkig uit toen Boadu bij hem wegliep en tussen de benen van doelman Joël Drommel door scoorde: 0-1. Voor oud-AZ'er Boadu betekende dat zijn eerste treffer als speler van Monaco. Zo'n vergelijkbare situatie kwam voor rust nog twee keer voor, maar toen kon Obispo wel op tijd ingrijpen. Dat kwam ook omdat Boadu een keer twijfelde wat hij ging doen en te lang wachtte met handelen.

Kansen

PSV wist zelf weinig te creëren. In de spits debuteerde Carlos Vinícius. De Braziliaan kreeg de voorkeur boven Eran Zahavi. Vinícius kon zich voor rust niet onderscheiden.

Schmidt liet Vinícius staan en in de beginfase van de tweede helft noteerde de aanvaller direct twee aardige kansen. Die leverden niets op, maar Vinícius stond na een uur spelen onbedoeld wel aan de basis van de gelijkmaker. Hij nam de bal niet goed aan, maar daardoor kon Gakpo doeltreffend uithalen: 1-1.

De doelpuntenmaker moest zich kort na de gelijkmaker laten vervangen, nadat hij ongelukkig terecht kwam na een luchtduel. Even voor de 1-1 ging ook Noni Madueke al geblesseerd naar de kant. Het is voor PSV te hopen dat Gakpo en Madueke snel herstellen en zondag mee kunnen doen tegen koploper Ajax.

PSV drong in de slotfase aan, maar het was juist Monaco dat via Sofiane Diop scoorde: 1-2. Doordat Sociedad won bij Sturm Graz (0-1), zakte PSV naar de derde plek.

Meer uit Voetbal

Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

1 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

1 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

2 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

2 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

3 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

3 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

6 uur geleden