Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verliest van AS Monaco en ziet Gakpo en Madueke uitvallen

PSV verliest van AS Monaco en ziet Gakpo en Madueke uitvallen

EINDHOVEN (ANP) - PSV is voorlopig ver verwijderd van een plek in de volgende ronde van de Europa League. Na Benfica (0-0, play-offs Champions League) en Real Sociedad (2-2, groepsfase Europa League) wist het elftal van trainer Roger Schmidt opnieuw een Europese wedstrijd in eigen stadion niet te winnen. Tegen AS Monaco bleef PSV zelfs helemaal met lege handen achter (1-2), waardoor het na drie speelronden AS Monaco en Real Sociedad voor moet laten gaan in de stand. PSV moet bij beide clubs nog op bezoek.

Naast de nederlaag was het uitvallen van aanvallers Noni Madueke en Cody Gakpo, allebei in de tweede helft, zorgelijk voor PSV. Zondag wacht in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen koploper Ajax. Ibrahim Sangaré kan in Amsterdam juist wel weer meedoen. De middenvelder ontbrak tegen Monaco wegens een schorsing. Schmidt loste dat op door door Olivier Boscagli door te schuiven naar het middenveld. Armando Obispo verving Boscagli in het centrum van de verdediging.

Obispo beleefde een moeizame eerste helft. Myron Boadu, tot dusverre nog weinig succesvol bij Monaco, maakte het de verdediger met zijn snelheid lastig. In de 19e minuut zag Obispo er erg ongelukkig uit toen Boadu bij hem wegliep en tussen de benen van doelman Joël Drommel door scoorde: 0-1. Voor oud-AZ'er Boadu betekende dat zijn eerste treffer als speler van Monaco. Zo'n vergelijkbare situatie kwam voor rust nog twee keer voor, maar toen kon Obispo wel op tijd ingrijpen. Dat kwam ook omdat Boadu een keer twijfelde wat hij ging doen en te lang wachtte met handelen.

Kansen

PSV wist zelf weinig te creëren. In de spits debuteerde Carlos Vinícius. De Braziliaan kreeg de voorkeur boven Eran Zahavi. Vinícius kon zich voor rust niet onderscheiden.

Schmidt liet Vinícius staan en in de beginfase van de tweede helft noteerde de aanvaller direct twee aardige kansen. Die leverden niets op, maar Vinícius stond na een uur spelen onbedoeld wel aan de basis van de gelijkmaker. Hij nam de bal niet goed aan, maar daardoor kon Gakpo doeltreffend uithalen: 1-1.

De doelpuntenmaker moest zich kort na de gelijkmaker laten vervangen, nadat hij ongelukkig terecht kwam na een luchtduel. Even voor de 1-1 ging ook Noni Madueke al geblesseerd naar de kant. Het is voor PSV te hopen dat Gakpo en Madueke snel herstellen en zondag mee kunnen doen tegen koploper Ajax.

PSV drong in de slotfase aan, maar het was juist Monaco dat via Sofiane Diop scoorde: 1-2. Doordat Sociedad won bij Sturm Graz (0-1), zakte PSV naar de derde plek.

Meer uit Voetbal

Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

9 uur geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

10 uur geleden
PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

11 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

15 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

15 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

19 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

21 uur geleden