PSV verliest van AS Monaco en ziet Gakpo en Madueke uitvallen
EINDHOVEN (ANP) - PSV is voorlopig ver verwijderd van een plek in de volgende ronde van de Europa League. Na Benfica (0-0, play-offs Champions League) en Real Sociedad (2-2, groepsfase Europa League) wist het elftal van trainer Roger Schmidt opnieuw een Europese wedstrijd in eigen stadion niet te winnen. Tegen AS Monaco bleef PSV zelfs helemaal met lege handen achter (1-2), waardoor het na drie speelronden AS Monaco en Real Sociedad voor moet laten gaan in de stand. PSV moet bij beide clubs nog op bezoek.
Naast de nederlaag was het uitvallen van aanvallers Noni Madueke en Cody Gakpo, allebei in de tweede helft, zorgelijk voor PSV. Zondag wacht in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen koploper Ajax. Ibrahim Sangaré kan in Amsterdam juist wel weer meedoen. De middenvelder ontbrak tegen Monaco wegens een schorsing. Schmidt loste dat op door door Olivier Boscagli door te schuiven naar het middenveld. Armando Obispo verving Boscagli in het centrum van de verdediging.
Obispo beleefde een moeizame eerste helft. Myron Boadu, tot dusverre nog weinig succesvol bij Monaco, maakte het de verdediger met zijn snelheid lastig. In de 19e minuut zag Obispo er erg ongelukkig uit toen Boadu bij hem wegliep en tussen de benen van doelman Joël Drommel door scoorde: 0-1. Voor oud-AZ'er Boadu betekende dat zijn eerste treffer als speler van Monaco. Zo'n vergelijkbare situatie kwam voor rust nog twee keer voor, maar toen kon Obispo wel op tijd ingrijpen. Dat kwam ook omdat Boadu een keer twijfelde wat hij ging doen en te lang wachtte met handelen.
Kansen
PSV wist zelf weinig te creëren. In de spits debuteerde Carlos Vinícius. De Braziliaan kreeg de voorkeur boven Eran Zahavi. Vinícius kon zich voor rust niet onderscheiden.
Schmidt liet Vinícius staan en in de beginfase van de tweede helft noteerde de aanvaller direct twee aardige kansen. Die leverden niets op, maar Vinícius stond na een uur spelen onbedoeld wel aan de basis van de gelijkmaker. Hij nam de bal niet goed aan, maar daardoor kon Gakpo doeltreffend uithalen: 1-1.
De doelpuntenmaker moest zich kort na de gelijkmaker laten vervangen, nadat hij ongelukkig terecht kwam na een luchtduel. Even voor de 1-1 ging ook Noni Madueke al geblesseerd naar de kant. Het is voor PSV te hopen dat Gakpo en Madueke snel herstellen en zondag mee kunnen doen tegen koploper Ajax.
PSV drong in de slotfase aan, maar het was juist Monaco dat via Sofiane Diop scoorde: 1-2. Doordat Sociedad won bij Sturm Graz (0-1), zakte PSV naar de derde plek.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
17 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - Het Kroatische doelpunt dat Joško Gvardiol in de 13e minuut van de blessuretijd maakte tegen Portugal is afgekeurd op basis van informatie van een chip in de bal. Dat heeft de FIFA in de nacht van donderdag op vrijdag via X bekendgemaakt. Volgens de FIFA kon door de zogenoemde Connected Ball Technology worden vastgesteld dat de Kroatische international Igor Matanović in aanloop naar het doelpunt de bal raakte en er daardoor sprake was van buitenspel van Mario Pašalić.
5 uur geledenTORONTO (ANP) - Portugal speelt in de achtste finales van het WK tegen Spanje. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won in de nacht van donderdag op vrijdag in Toronto met 2-1 van Kroatië. Het winnende doelpunt van Gonçalo Ramos viel in de 95e minuut. De Kroatische gelijkmaker van Joško Gvardiol werd in de 13e minuut van de blessuretijd afgekeurd wegens buitenspel.
6 uur geleden