PSV verliest bij Vitesse en is koppositie kwijt
ARNHEM (ANP) - PSV is de koppositie in de eredivisie zondag kwijtgeraakt. De Eindhovenaren liepen bij Vitesse tegen de eerste nederlaag van het seizoen aan: 2-1. Ajax en Vitesse gaan nu gezamenlijk aan de leiding met vijftien punten, PSV heeft dertien punten.
PSV trad tegen Vitesse, wegens het coronavirus en blessures, aan zonder vijf vaste basisspelers. Aanvoerder Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Cody Gakpo en Mario Götze ontbraken, de niet geheel fitte Donyell Malen deed alleen het laatste half uur mee.
Vitesse leidde bij rust met 1-0 door een vroeg doelpunt uit een hoekschop van Jacob Rasmussen. PSV kwam kort na de pauze langszij via Olivier Boscagli, die ook scoorde uit een hoekschop. Loïs Openda bracht Vitesse in de 54e minuut opnieuw op voorsprong: 2-1. Een klein slotoffensief van PSV leverde niets meer op. Een in blessuretijd gegeven strafschop aan PSV werd door scheidsrechter Bas Nijhuis teruggedraaid na het bekijken van beelden.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
2 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
5 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
5 uur geleden