PSV verliest bij Vitesse en is koppositie kwijt
ARNHEM (ANP) - PSV is de koppositie in de eredivisie zondag kwijtgeraakt. De Eindhovenaren liepen bij Vitesse tegen de eerste nederlaag van het seizoen aan: 2-1. Ajax en Vitesse gaan nu gezamenlijk aan de leiding met vijftien punten, PSV heeft dertien punten.
PSV trad tegen Vitesse, wegens het coronavirus en blessures, aan zonder vijf vaste basisspelers. Aanvoerder Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Cody Gakpo en Mario Götze ontbraken, de niet geheel fitte Donyell Malen deed alleen het laatste half uur mee.
Vitesse leidde bij rust met 1-0 door een vroeg doelpunt uit een hoekschop van Jacob Rasmussen. PSV kwam kort na de pauze langszij via Olivier Boscagli, die ook scoorde uit een hoekschop. Loïs Openda bracht Vitesse in de 54e minuut opnieuw op voorsprong: 2-1. Een klein slotoffensief van PSV leverde niets meer op. Een in blessuretijd gegeven strafschop aan PSV werd door scheidsrechter Bas Nijhuis teruggedraaid na het bekijken van beelden.
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
15 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
16 uur geleden