Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV verkoopt Amerikaanse spelmaker Tillman aan Bayer Leverkusen

PSV verkoopt Amerikaanse spelmaker Tillman aan Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman vertrekt bij PSV. De 23-jarige Amerikaanse spelmaker maakt de overstap naar Bayer Leverkusen, waar de Nederlander Erik ten Hag de trainer is. Tillman ondertekent bij zijn nieuwe werkgever een contract voor vijf jaar.

Tillman kwam in de zomer van 2023 op huurbasis over van Bayern München. Een jaar later namen de Eindhovenaren de aanvallende middenvelder definitief over. Met PSV won Tillman twee keer de landstitel.

"Het is een understatement als ik zeg dat ik twee geweldige seizoenen heb beleefd bij PSV. Ik draag mijn rugnummer met trots over aan de nieuwe aanwinst Ruben van Bommel", aldus Tillman, die met nummer 7 speelde. PSV nam Van Bommel vrijdag over van AZ.

Opvolger voor Witz

"Voor Malik en voor de club is dit in veel opzichten een prachtige stap, maar bovenal gaan we hem erg missen als voetballer en mens. Dankzij zijn fijne karakter lag hij goed in de groep en op het veld heeft hij ongelooflijke dingen laten zien", reageert Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, op de transfer.

Tillman is door Leverkusen gehaald als opvolger van de naar Liverpool vertrokken Florian Wirtz. "Maliks dynamiek zal ons aanvalsspel een nieuwe impuls geven. Hij kan op verschillende posities op het middenveld spelen, zowel als nummer 10 als als nummer 8", aldus Simon Rolfes, sportief directeur van de Duitse club.

Eerdere aanwinsten

Bayer Leverkusen versterkte zich eerder met doelman Mark Flekken (Brentford FC), verdedigers Abdoulaye Faye (BK Häcken) en Axel Tape (Paris Saint-Germain), middenvelder Ibrahim Maza (Hertha BSC) en spits Christian Kofane (Albacete Balompié).

Meer uit Voetbal

Neymar 'in tranen' na langverwachte rentree bij Brazilië op WK

MIAMI (ANP/RTR) - Neymar kon zijn tranen na zijn rentree in het Braziliaanse elftal op het WK voetbal naar eigen zeggen niet bedwingen. De 34-jarige aanvaller maakte in de nacht van woensdag op donderdag na een afwezigheid van bijna duizend dagen weer minuten voor de 'Seleção' in de gewonnen groepswedstrijd tegen Schotland (3-0).

27 minuten geleden
Koster heeft nieuwe strategische rol vrouwenvoetbal bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Daphne Koster heeft een nieuwe functie bij Ajax en is sinds begin deze maand hoofd strategie vrouwenvoetbal. Dat heeft de Amsterdamse club donderdag bekendgemaakt. De 45-jarige oud-speelster was jarenlang hoofd vrouwenvoetbal. In haar nieuwe, strategische, adviserende rol gaat ze zich richten op "de brede ontwikkeling van de Ajax Vrouwen op het gebied van opleiding, nationale en internationale groei."

1 uur geleden
Frappart treedt toe tot scheidsrechterscommissie UEFA

NYON (ANP) - Stéphanie Frappart treedt toe tot de scheidsrechterscommissie van de Europese voetbalbond UEFA. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. De Française staat hoog aangeschreven binnen de UEFA en werd bekend als de eerste vrouwelijke scheidsrechter in zowel de Champions League als op het WK in het mannenvoetbal.

3 uur geleden
Meteorologen: grote kans dat WK-duel Oranje vertraging oploopt

KANSAS CITY (ANP) - De kans lijkt groot dat de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië vertraging oploopt door het voorspelde noodweer in Kansas City. Meteorologen voorspellen onweer, zware regenval en storm in de kleinste speelstad van het WK en vrezen dat het duel niet op tijd begint of onderbroken wordt. De laatste groepswedstrijd van Oranje begint om 01.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag (Nederlandse tijd).

3 uur geleden
Mexico en Zuid-Afrika door, Zuid-Korea derde en Tsjechië eruit

MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.

13 uur geleden
Mexicaanse keeper Ochoa krijgt als invaller speeltijd op zesde WK

MEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.

13 uur geleden
Trainer Ouahbi: Marokkaanse spelers moeten geloven in wereldtitel

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.

13 uur geleden