PSV verkeert in crisis na nederlaag bij Go Ahead Eagles
DEVENTER (ANP) - PSV verkeert in een crisis. De anderhalf jaar zo dominante club van trainer Peter Bosz is het na de winterstop helemaal kwijt in de Eredivisie. De kampioen verloor ook het uitduel met Go Ahead Eagles (3-2), waardoor koploper Ajax zondag verder kan uitlopen.
Ajax neemt een voorsprong van 8 punten op het als tweede geklasseerde PSV als het de uitwedstrijd tegen Almere City wint.
Oliver Antman bracht de thuisploeg op 1-0. Daarna scoorden Luuk de Jong en Noa Lang binnen vijf minuten voor PSV. Victor Edvardsen maakte gelijk voor Eagles, dat PSV woensdag al uitschakelde in de halve finale van de KNVB-beker.
Vlak voor die 2-2 kreeg de thuisploeg twee tegenslagen te verwerken. Go Ahead Eagles kreeg geen strafschop omdat de videoscheidsrechter zag dat Luuk de Jong zijn overtreding net buiten het strafschopgebied maakte. De gelijkmaker van invaller Oscar Pettersson werd afgekeurd omdat hij minimaal buitenspel bleek te staan. Antman miste eerst nog een grote kans voordat hij in de 87e minuut voor de tweede keer in de wedstrijd scoorde.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
4 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
6 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
14 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
14 uur geleden