Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV vergroot problemen Feyenoord met zege in kwartfinale beker

PSV vergroot problemen Feyenoord met zege in kwartfinale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. De landskampioen uit Eindhoven rekende voor eigen publiek af met Feyenoord (2-0), dat de derde achtereenvolgende nederlaag leed. Bij de club uit Rotterdam zal de druk op trainer Brian Priske na weer een teleurstellend resultaat verder toenemen. PSV speelde ook niet heel overtuigend, maar blijft voorlopig wel actief op drie fronten.

PSV en Feyenoord zijn slecht uit de winterstop gekomen. De kampioen uit Eindhoven incasseerde achttien tegentreffers in de eerste zeven duels van het kalenderjaar en heeft in de Eredivisie inmiddels meer verliespunten dan het als tweede geklasseerde Ajax. Feyenoord heeft 1 punt overgehouden aan de laatste vier competitieduels en is momenteel de nummer 5 van Nederland.

De twee Nederlandse deelnemers aan de Champions League kampen met veel blessures. Trainer Peter Bosz van PSV kon tegen Feyenoord niet beschikken over Malik Tillman, Olivier Boscagli, Ricardo Pepi, Sergiño Dest en Ricardo Ledezma. Armando Obispo zat een schorsing uit en de van Manchester United overgekomen Tyrell Malacia was nog niet speelgerechtigd. Bij Feyenoord ontbraken Justin Bijlow, Jordan Lotomba, Anis Hadj Moussa, Ramiz Zerrouki, Calvin Stengs, Chris-Kévin Nadje, Quilindschy Hartman, Gernot Trauner en Bart Nieuwkoop. Ze zijn geblesseerd of niet in staat drie duels in een week te spelen.

Rommelig

PSV en Feyenoord speelden rommelig en verloren vaak de bal. Johan Bakayoko schoot de thuisploeg in de achtste minuut naar 1-0, na een combinatie met Luuk de Jong. De videoscheidsrechter keek nog even naar de openingstreffer maar oordeelde uiteindelijk dat Ismael Saibari, die het uitzicht van doelman Timon Wellenreuther belemmerde, niet hinderlijk buitenspel stond toen zijn ploeggenoot scoorde. Feyenoord speelde zeker niet minder dan de thuisploeg maar miste voorin stootkracht zonder de vertrokken topscorer Santiago Giménez en de geblesseerde Hadj Moussa. Givairo Read was dicht bij de gelijkmaker. Maar Jeroen Drommel, de keeper van PSV in het bekertoernooi, tikte zijn inzet nog net tegen de paal.

Bij PSV hopen ze dat Luuk de Jong niet geblesseerd raakt, nu Ricardo Pepi geblesseerd is en technisch directeur Earnest Stewart geen vervanger heeft gevonden. De spits kopte PSV bijna naar 2-0 en even later was Antoni Milambo dicht bij de gelijkmaker. Guus Til scoorde in de 68e minuut (2-0), na een goede actie van Saibari. "Schaam je kapot", zongen de meegereisde fans voordat ze terug naar Rotterdam reisden.

Meer uit Voetbal

Brobbey scoort drie keer voor verliezend Sunderland

MANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.

1 uur geleden
Liverpool boekt kleine zege op Bournemouth, belangrijke rol Gakpo

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.

1 uur geleden
AZ neemt koppositie van PSV over na nipte zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.

1 uur geleden
PSV zakt na nederlaag bij Twente naar derde plaats Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Van Bronckhorst: Feyenoord speelde tegen Utrecht beste wedstrijd

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.

3 uur geleden
Feyenoord laat FC Utrecht in De Kuip met 5-0 kansloos

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.

3 uur geleden
Frans OM begint onderzoek naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi

PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.

4 uur geleden