PSV vergeet door te drukken bij Utrecht en raakt verder achterop
UTRECHT (ANP) - PSV is in de Eredivisie verder achterop geraakt bij koploper Feyenoord. De Eindhovenaren speelden in stadion Galgenwaard, ondanks een flink overwicht en grote kansen, gelijk tegen FC Utrecht: 2-2. Het puntenverlies betekende de tweede tegenvaller deze week voor PSV, dat donderdag in de tussenronde van de Europa League een forse nederlaag (3-0) leed bij Sevilla FC.
Feyenoord versloeg zaterdag AZ met 2-1 en heeft na 22 speelronden een voorsprong van 6 punten op nummer 4 PSV.
Ruud van Nistelrooij zat zondag niet op de bank bij PSV. De trainer was ziek, net als controlerende middenvelder Ibrahim Sangaré. Omdat Érick Gutiérrez na ziekte nog niet klaar was voor een basisplaats, mocht de Braziliaan Mauro Júnior op het middenveld een keertje vanaf het begin meedoen. Hij speelde in die linie samen met Joey Veerman en Guus Til.
Voorkeur
Rechts voorin kreeg Johan Bakayoko de voorkeur boven Ismael Saibari en centraal in de defensie koos de trainersstaf van PSV, aangevoerd door assistent Fred Rutten, voor Armando Obispo in plaats van André Ramalho.
Bakayoko zorgde voor het nodige gevaar bij PSV, dat de wedstrijd in het eerste gedeelte behoorlijk controleerde. Toch was het FC Utrecht dat bij het eerste gevaarlijke moment op voorsprong kwam. Na een afgeslagen hoekschop schoot Othmane Boussaid in de 33e minuut van grote afstand schitterend raak. Voor de middenvelder betekende het zijn eerste doelpunt dit seizoen.
PSV kwam kort voor rust verdiend langszij. Na een voorzet vanaf links van Luuk de Jong schoot Bakayoko beheerst raak: 1-1.
Buitenspel
Na rust leek de regerend bekerwinnaar door te drukken. In de 51e minuut werd een doelpunt van De Jong afgekeurd wegens buitenspel en in de 57e minuut nog eens. Bij die tweede treffer bleek De Jong, die scoorde uit de rebound na een schot van Bakayoko, toch niet buitenspel te staan: 1-2.
PSV wist de voorsprong maar kort vast te houden. De Griekse spits Anastasios Douvikas van FC Utrecht legde de bal in de 60e minuut met zijn borst goed terug op Sander van de Streek, die via verdediger Jarrad Branthwaite scoorde: 2-2.
Een flink offensief van PSV leverde veel kansen maar geen doelpunt op. Til was in de 89e minuut dicht bij de winnende treffer. De oud-Feyenoorder raakte de paal. Invaller Saibari schoot in blessuretijd van dichtbij tegen keeper Vasilis Barkas aan.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
8 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
15 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geleden