Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV vergeet door te drukken bij Utrecht en raakt verder achterop

PSV vergeet door te drukken bij Utrecht en raakt verder achterop

UTRECHT (ANP) - PSV is in de Eredivisie verder achterop geraakt bij koploper Feyenoord. De Eindhovenaren speelden in stadion Galgenwaard, ondanks een flink overwicht en grote kansen, gelijk tegen FC Utrecht: 2-2. Het puntenverlies betekende de tweede tegenvaller deze week voor PSV, dat donderdag in de tussenronde van de Europa League een forse nederlaag (3-0) leed bij Sevilla FC.

Feyenoord versloeg zaterdag AZ met 2-1 en heeft na 22 speelronden een voorsprong van 6 punten op nummer 4 PSV.

Ruud van Nistelrooij zat zondag niet op de bank bij PSV. De trainer was ziek, net als controlerende middenvelder Ibrahim Sangaré. Omdat Érick Gutiérrez na ziekte nog niet klaar was voor een basisplaats, mocht de Braziliaan Mauro Júnior op het middenveld een keertje vanaf het begin meedoen. Hij speelde in die linie samen met Joey Veerman en Guus Til.

Voorkeur

Rechts voorin kreeg Johan Bakayoko de voorkeur boven Ismael Saibari en centraal in de defensie koos de trainersstaf van PSV, aangevoerd door assistent Fred Rutten, voor Armando Obispo in plaats van André Ramalho.

Bakayoko zorgde voor het nodige gevaar bij PSV, dat de wedstrijd in het eerste gedeelte behoorlijk controleerde. Toch was het FC Utrecht dat bij het eerste gevaarlijke moment op voorsprong kwam. Na een afgeslagen hoekschop schoot Othmane Boussaid in de 33e minuut van grote afstand schitterend raak. Voor de middenvelder betekende het zijn eerste doelpunt dit seizoen.

PSV kwam kort voor rust verdiend langszij. Na een voorzet vanaf links van Luuk de Jong schoot Bakayoko beheerst raak: 1-1.

Buitenspel

Na rust leek de regerend bekerwinnaar door te drukken. In de 51e minuut werd een doelpunt van De Jong afgekeurd wegens buitenspel en in de 57e minuut nog eens. Bij die tweede treffer bleek De Jong, die scoorde uit de rebound na een schot van Bakayoko, toch niet buitenspel te staan: 1-2.

PSV wist de voorsprong maar kort vast te houden. De Griekse spits Anastasios Douvikas van FC Utrecht legde de bal in de 60e minuut met zijn borst goed terug op Sander van de Streek, die via verdediger Jarrad Branthwaite scoorde: 2-2.

Een flink offensief van PSV leverde veel kansen maar geen doelpunt op. Til was in de 89e minuut dicht bij de winnende treffer. De oud-Feyenoorder raakte de paal. Invaller Saibari schoot in blessuretijd van dichtbij tegen keeper Vasilis Barkas aan.

Meer uit Voetbal

KNVB schrapt alle wedstrijden in amateurvoetbal om winterweer

ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.

38 minuten geleden
NEC - FC Utrecht en vijf duels eerste divisie op vrijdag afgelast

ZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.

49 minuten geleden
Go Ahead Eagles verlengt trainingskamp door winterweer

ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.

3 uur geleden
Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

15 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

15 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

17 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

18 uur geleden