PSV vergeet door te drukken bij Utrecht en raakt verder achterop
UTRECHT (ANP) - PSV is in de Eredivisie verder achterop geraakt bij koploper Feyenoord. De Eindhovenaren speelden in stadion Galgenwaard, ondanks een flink overwicht en grote kansen, gelijk tegen FC Utrecht: 2-2. Het puntenverlies betekende de tweede tegenvaller deze week voor PSV, dat donderdag in de tussenronde van de Europa League een forse nederlaag (3-0) leed bij Sevilla FC.
Feyenoord versloeg zaterdag AZ met 2-1 en heeft na 22 speelronden een voorsprong van 6 punten op nummer 4 PSV.
Ruud van Nistelrooij zat zondag niet op de bank bij PSV. De trainer was ziek, net als controlerende middenvelder Ibrahim Sangaré. Omdat Érick Gutiérrez na ziekte nog niet klaar was voor een basisplaats, mocht de Braziliaan Mauro Júnior op het middenveld een keertje vanaf het begin meedoen. Hij speelde in die linie samen met Joey Veerman en Guus Til.
Voorkeur
Rechts voorin kreeg Johan Bakayoko de voorkeur boven Ismael Saibari en centraal in de defensie koos de trainersstaf van PSV, aangevoerd door assistent Fred Rutten, voor Armando Obispo in plaats van André Ramalho.
Bakayoko zorgde voor het nodige gevaar bij PSV, dat de wedstrijd in het eerste gedeelte behoorlijk controleerde. Toch was het FC Utrecht dat bij het eerste gevaarlijke moment op voorsprong kwam. Na een afgeslagen hoekschop schoot Othmane Boussaid in de 33e minuut van grote afstand schitterend raak. Voor de middenvelder betekende het zijn eerste doelpunt dit seizoen.
PSV kwam kort voor rust verdiend langszij. Na een voorzet vanaf links van Luuk de Jong schoot Bakayoko beheerst raak: 1-1.
Buitenspel
Na rust leek de regerend bekerwinnaar door te drukken. In de 51e minuut werd een doelpunt van De Jong afgekeurd wegens buitenspel en in de 57e minuut nog eens. Bij die tweede treffer bleek De Jong, die scoorde uit de rebound na een schot van Bakayoko, toch niet buitenspel te staan: 1-2.
PSV wist de voorsprong maar kort vast te houden. De Griekse spits Anastasios Douvikas van FC Utrecht legde de bal in de 60e minuut met zijn borst goed terug op Sander van de Streek, die via verdediger Jarrad Branthwaite scoorde: 2-2.
Een flink offensief van PSV leverde veel kansen maar geen doelpunt op. Til was in de 89e minuut dicht bij de winnende treffer. De oud-Feyenoorder raakte de paal. Invaller Saibari schoot in blessuretijd van dichtbij tegen keeper Vasilis Barkas aan.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
56 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
16 uur geleden