Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV vergeet door te drukken bij Utrecht en raakt verder achterop

PSV vergeet door te drukken bij Utrecht en raakt verder achterop

UTRECHT (ANP) - PSV is in de Eredivisie verder achterop geraakt bij koploper Feyenoord. De Eindhovenaren speelden in stadion Galgenwaard, ondanks een flink overwicht en grote kansen, gelijk tegen FC Utrecht: 2-2. Het puntenverlies betekende de tweede tegenvaller deze week voor PSV, dat donderdag in de tussenronde van de Europa League een forse nederlaag (3-0) leed bij Sevilla FC.

Feyenoord versloeg zaterdag AZ met 2-1 en heeft na 22 speelronden een voorsprong van 6 punten op nummer 4 PSV.

Ruud van Nistelrooij zat zondag niet op de bank bij PSV. De trainer was ziek, net als controlerende middenvelder Ibrahim Sangaré. Omdat Érick Gutiérrez na ziekte nog niet klaar was voor een basisplaats, mocht de Braziliaan Mauro Júnior op het middenveld een keertje vanaf het begin meedoen. Hij speelde in die linie samen met Joey Veerman en Guus Til.

Voorkeur

Rechts voorin kreeg Johan Bakayoko de voorkeur boven Ismael Saibari en centraal in de defensie koos de trainersstaf van PSV, aangevoerd door assistent Fred Rutten, voor Armando Obispo in plaats van André Ramalho.

Bakayoko zorgde voor het nodige gevaar bij PSV, dat de wedstrijd in het eerste gedeelte behoorlijk controleerde. Toch was het FC Utrecht dat bij het eerste gevaarlijke moment op voorsprong kwam. Na een afgeslagen hoekschop schoot Othmane Boussaid in de 33e minuut van grote afstand schitterend raak. Voor de middenvelder betekende het zijn eerste doelpunt dit seizoen.

PSV kwam kort voor rust verdiend langszij. Na een voorzet vanaf links van Luuk de Jong schoot Bakayoko beheerst raak: 1-1.

Buitenspel

Na rust leek de regerend bekerwinnaar door te drukken. In de 51e minuut werd een doelpunt van De Jong afgekeurd wegens buitenspel en in de 57e minuut nog eens. Bij die tweede treffer bleek De Jong, die scoorde uit de rebound na een schot van Bakayoko, toch niet buitenspel te staan: 1-2.

PSV wist de voorsprong maar kort vast te houden. De Griekse spits Anastasios Douvikas van FC Utrecht legde de bal in de 60e minuut met zijn borst goed terug op Sander van de Streek, die via verdediger Jarrad Branthwaite scoorde: 2-2.

Een flink offensief van PSV leverde veel kansen maar geen doelpunt op. Til was in de 89e minuut dicht bij de winnende treffer. De oud-Feyenoorder raakte de paal. Invaller Saibari schoot in blessuretijd van dichtbij tegen keeper Vasilis Barkas aan.

Meer uit Voetbal

Zwitserland na strafschoppen langs Colombia in achtste finale WK

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich na strafschoppen ten koste van Colombia geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. Na 120 minuten stond het 0-0 in het Vancouver Stadium. De strafschoppenserie werd met 4-3 gewonnen door de Zwitsers. Zwitserland bereikte twee keer eerder de kwartfinales, maar dat was voor het laatst op het WK in eigen land in 1954.

3 uur geleden
Belgische bond laat zaak-Balogun niet rusten ondanks zege op WK

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.

7 uur geleden
WK voetbal voorbij voor geblesseerde Belg Onana

SEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.

8 uur geleden
Argentinië buigt 2-0-achterstand om in WK-zege op Egypte

ATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.

9 uur geleden
Colombia rest van WK zonder geblesseerde aanvaller Córdoba

VANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.

15 uur geleden
Franse voetbalbond plant juridische actie na racisme tegen Mbappé

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.

19 uur geleden
Ronaldo beslist later over toekomst als international

ARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.

19 uur geleden