PSV verdedigt in Eredivisie koppositie tegen Ajax
EINDHOVEN (ANP) - PSV ontvangt zondag om 14.30 uur Ajax in de Eredivisie. De twee ploegen strijden in een leeg Philips-stadion om de koppositie. PSV begint het duel met de Amsterdammers met een voorsprong van 1 punt.
Vorig seizoen eindigde de ontmoeting in Eindhoven in 1-1, door doelpunten van Eran Zahavi en Dusan Tadic (strafschop). Vanwege het coronavirus bleven de tribunes toen ook al leeg.
Ajax won in oktober de thuiswedstrijd tegen PSV met 5-0. Enkele maanden daarvoor was PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal juist met grote cijfers te sterk (0-4).
PSV mist in de topper onder anderen de geblesseerde aanvallers Noni Madueke en Carlos Vinícius. Zahavi is na een blessure wel weer inzetbaar bij de Eindhovenaren, waar vorige week in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (0-1) de Argentijn Maximiliano Romero nog in de punt van de aanval stond.
Ajax-trainer Erik ten Hag heeft dezelfde spelers beschikbaar als vorige week bij FC Utrecht (0-3). Brian Brobbey, de vervanger van de vanwege deelname aan de Afrika Cup afwezige Sébastien Haller, was toen bij zijn terugkeer direct twee keer trefzeker.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
10 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
19 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
19 uur geleden