Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-verdediger Teze voor het eerst in selectie Nederlands elftal

PSV-verdediger Teze voor het eerst in selectie Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jordan Teze behoort voor het eerst tot de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Louis van Gaal heeft de 22-jarige verdediger van PSV opgenomen in zijn selectie van 28 spelers voor de oefeninterlands tegen Denemarken (zaterdag 26 maart) en Duitsland (dinsdag 29 maart) in Amsterdam. Teze maakte net als Hans Hateboer (Atalanta) geen deel uit van de voorselectie, maar zij kregen vrijdag wel een uitnodiging van Van Gaal omdat de verdedigers Stefan de Vrij en Jeremie Frimpong niet beschikbaar zijn.

"Hij valt op door een bepaalde kwaliteit", zei Van Gaal over Teze. "Dat is zijn opbouwende kwaliteit. Omdat Stefan de Vrij geblesseerd is, moeten we die positie invullen. En dat is Teze geworden."

Ook doelman Justin Bijlow (voetblessure) en spits Luuk de Jong zijn afgevallen uit de voorselectie. Middenvelder Jordy Clasie van AZ keert na lange afwezigheid terug in de selectie. Clasie (30) speelde eind 2016 zijn zeventiende en voorlopig laatste interland.

Grote groep spelers

"Voor dit trainingskamp heb ik een grote groep spelers uitgenodigd", zegt Van Gaal. "Eigenlijk begint nu onze voorbereiding op het WK. Daarbij komt dat ik een ander systeem wil gaan implementeren. Dan kun je beter zoveel mogelijk spelers tegelijk daarin onderwijzen. Het wordt een heel intensieve week voor de internationals."

De bondscoach wil in de aanloop naar het WK een 5-3-2-formatie inslijpen bij Oranje. Van Gaal denkt dat een systeem met vijf verdedigers, waarvan twee aanvallend ingestelde vleugelverdedigers, de beste manier is om de toplanden te bestrijden.

Selectie

Selectie Oranje, keepers: Joël Drommel (PSV), Mark Flekken (SC Freiburg) en Tim Krul (Norwich City).

Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Hans Hateboer (Atalanta), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Jordan Teze (PSV), Jurriën Timber (Ajax) en Owen Wijndal (AZ).

Middenvelders: Jordy Clasie (AZ), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Marten de Roon (Atalanta), Guus Til (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (Paris Saint-Germain).

Aanvallers: Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur), Memphis Depay (Barcelona), Cody Gakpo (PSV), Arnaut Danjuma Groeneveld (Villarreal), Noa Lang (Club Brugge), Donyell Malen (Borussia Dortmund) en Wout Weghorst (Burnley).

Meer uit Voetbal

Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

40 minuten geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

2 uur geleden
Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

4 uur geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

23 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

1 dag geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

1 dag geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

1 dag geleden