Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-verdediger Teze voor het eerst in selectie Nederlands elftal

PSV-verdediger Teze voor het eerst in selectie Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jordan Teze behoort voor het eerst tot de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Louis van Gaal heeft de 22-jarige verdediger van PSV opgenomen in zijn selectie van 28 spelers voor de oefeninterlands tegen Denemarken (zaterdag 26 maart) en Duitsland (dinsdag 29 maart) in Amsterdam. Teze maakte net als Hans Hateboer (Atalanta) geen deel uit van de voorselectie, maar zij kregen vrijdag wel een uitnodiging van Van Gaal omdat de verdedigers Stefan de Vrij en Jeremie Frimpong niet beschikbaar zijn.

"Hij valt op door een bepaalde kwaliteit", zei Van Gaal over Teze. "Dat is zijn opbouwende kwaliteit. Omdat Stefan de Vrij geblesseerd is, moeten we die positie invullen. En dat is Teze geworden."

Ook doelman Justin Bijlow (voetblessure) en spits Luuk de Jong zijn afgevallen uit de voorselectie. Middenvelder Jordy Clasie van AZ keert na lange afwezigheid terug in de selectie. Clasie (30) speelde eind 2016 zijn zeventiende en voorlopig laatste interland.

Grote groep spelers

"Voor dit trainingskamp heb ik een grote groep spelers uitgenodigd", zegt Van Gaal. "Eigenlijk begint nu onze voorbereiding op het WK. Daarbij komt dat ik een ander systeem wil gaan implementeren. Dan kun je beter zoveel mogelijk spelers tegelijk daarin onderwijzen. Het wordt een heel intensieve week voor de internationals."

De bondscoach wil in de aanloop naar het WK een 5-3-2-formatie inslijpen bij Oranje. Van Gaal denkt dat een systeem met vijf verdedigers, waarvan twee aanvallend ingestelde vleugelverdedigers, de beste manier is om de toplanden te bestrijden.

Selectie

Selectie Oranje, keepers: Joël Drommel (PSV), Mark Flekken (SC Freiburg) en Tim Krul (Norwich City).

Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Hans Hateboer (Atalanta), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Jordan Teze (PSV), Jurriën Timber (Ajax) en Owen Wijndal (AZ).

Middenvelders: Jordy Clasie (AZ), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Marten de Roon (Atalanta), Guus Til (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (Paris Saint-Germain).

Aanvallers: Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur), Memphis Depay (Barcelona), Cody Gakpo (PSV), Arnaut Danjuma Groeneveld (Villarreal), Noa Lang (Club Brugge), Donyell Malen (Borussia Dortmund) en Wout Weghorst (Burnley).

Meer uit Voetbal

Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

20 minuten geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

40 minuten geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

1 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

2 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

4 uur geleden
Chelsea neemt afscheid van hoofdtrainer Rosenior

LONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.

4 uur geleden