Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV trekt goede start door en begint ook competitie met zege

PSV trekt goede start door en begint ook competitie met zege

EINDHOVEN (ANP) - PSV is de jacht op de 25e landstitel in de Eredivisie begonnen met een overwinning. De Eindhovenaren waren in eigen stadion met 2-0 te sterk voor FC Utrecht. De overwinning was verdiend en had nog wat hoger kunnen uitvallen, maar PSV gaf in de omschakeling ook geregeld ruimte weg en ontsnapte een aantal keer aan een tegendoelpunt.

De nieuwe trainer Peter Bosz beleeft zo de start die hij zich vooraf wenste. Vorige week vrijdag zag hij zijn elftal ten koste van Feyenoord de Johan Cruijff Schaal winnen (1-0) en dinsdag verzekerde PSV zich in de derde voorronde van de Champions League van een goede uitgangspositie door Sturm Graz met 4-1 te verslaan.

PSV begon sterk tegen FC Utrecht, met een hoofdrol voor Noa Lang. De linksbuiten stuurde met enkele fijne passes (soms met de buitenkant van de voet) linksback Patrick van Aanholt geregeld de diepte in. De eindpass van Van Aanholt was een paar keer net niet goed genoeg. Zo hadden middenvelder Isaac Babadi en Johan Bakayoko de bal in de beginfase voor het inschieten, maar belandde de bal tussen hun in. Doelman Vasilis Barkas redde Utrecht een paar keer goed.

Omhaal

Naast de onlangs gehuurde middenvelder Malik Tillman, die op de reservebank bleef, hoopt PSV ook snel Bologna-middenvelder Jerdy Schouten aan de selectie toe te voegen. De ontmoeting met Utrecht liet zien dat het niet onverstandig is nog een centrale verdediger aan de selectie toe te voegen. Bosz kiest voorlopig voor Olivier Boscagli en André Ramalho. Utrecht profiteerde van de ruimte die achter de twee niet zo snelle verdedigers lag. Ramalho liet zich in de 21e minuut van de bal zetten door Tasos Douvikas, maar de spits scoorde niet. Even later ging een omhaal van Douvikas net naast.

Utrecht leek de rust met een gelijke stand te halen, maar Lang schoot in blessuretijd de bal fraai via de paal in de linkerbovenhoek: 1-0.

Vertessen

Ismael Saibari verving halverwege de 18-jarige Babadi, die het vrij lastig had. PSV ging op jacht naar de tweede treffer, maar zag Utrecht uit de counter bijna toeslaan. Douvikas stuitte in de 52e minuut op keeper Walter Benítez. Yorbe Vertessen, een andere invaller, maakte uiteindelijk het verschil. De Belg bleef in de 77e minuut oog in oog met Barkas koelbloedig: 2-0.

In de slotfase maakte de 17-jarige middenvelder Tygo Land zijn debuut voor PSV.

Meer uit Voetbal

Depay nog afwezig bij gelijkspel Corinthians in Copa Libertadores

MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.

1 uur geleden
FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

11 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

11 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

11 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

12 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

13 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

15 uur geleden