PSV trekt goede start door en begint ook competitie met zege
EINDHOVEN (ANP) - PSV is de jacht op de 25e landstitel in de Eredivisie begonnen met een overwinning. De Eindhovenaren waren in eigen stadion met 2-0 te sterk voor FC Utrecht. De overwinning was verdiend en had nog wat hoger kunnen uitvallen, maar PSV gaf in de omschakeling ook geregeld ruimte weg en ontsnapte een aantal keer aan een tegendoelpunt.
De nieuwe trainer Peter Bosz beleeft zo de start die hij zich vooraf wenste. Vorige week vrijdag zag hij zijn elftal ten koste van Feyenoord de Johan Cruijff Schaal winnen (1-0) en dinsdag verzekerde PSV zich in de derde voorronde van de Champions League van een goede uitgangspositie door Sturm Graz met 4-1 te verslaan.
PSV begon sterk tegen FC Utrecht, met een hoofdrol voor Noa Lang. De linksbuiten stuurde met enkele fijne passes (soms met de buitenkant van de voet) linksback Patrick van Aanholt geregeld de diepte in. De eindpass van Van Aanholt was een paar keer net niet goed genoeg. Zo hadden middenvelder Isaac Babadi en Johan Bakayoko de bal in de beginfase voor het inschieten, maar belandde de bal tussen hun in. Doelman Vasilis Barkas redde Utrecht een paar keer goed.
Omhaal
Naast de onlangs gehuurde middenvelder Malik Tillman, die op de reservebank bleef, hoopt PSV ook snel Bologna-middenvelder Jerdy Schouten aan de selectie toe te voegen. De ontmoeting met Utrecht liet zien dat het niet onverstandig is nog een centrale verdediger aan de selectie toe te voegen. Bosz kiest voorlopig voor Olivier Boscagli en André Ramalho. Utrecht profiteerde van de ruimte die achter de twee niet zo snelle verdedigers lag. Ramalho liet zich in de 21e minuut van de bal zetten door Tasos Douvikas, maar de spits scoorde niet. Even later ging een omhaal van Douvikas net naast.
Utrecht leek de rust met een gelijke stand te halen, maar Lang schoot in blessuretijd de bal fraai via de paal in de linkerbovenhoek: 1-0.
Vertessen
Ismael Saibari verving halverwege de 18-jarige Babadi, die het vrij lastig had. PSV ging op jacht naar de tweede treffer, maar zag Utrecht uit de counter bijna toeslaan. Douvikas stuitte in de 52e minuut op keeper Walter Benítez. Yorbe Vertessen, een andere invaller, maakte uiteindelijk het verschil. De Belg bleef in de 77e minuut oog in oog met Barkas koelbloedig: 2-0.
In de slotfase maakte de 17-jarige middenvelder Tygo Land zijn debuut voor PSV.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
19 uur geleden