PSV trekt goede start door en begint ook competitie met zege
EINDHOVEN (ANP) - PSV is de jacht op de 25e landstitel in de Eredivisie begonnen met een overwinning. De Eindhovenaren waren in eigen stadion met 2-0 te sterk voor FC Utrecht. De overwinning was verdiend en had nog wat hoger kunnen uitvallen, maar PSV gaf in de omschakeling ook geregeld ruimte weg en ontsnapte een aantal keer aan een tegendoelpunt.
De nieuwe trainer Peter Bosz beleeft zo de start die hij zich vooraf wenste. Vorige week vrijdag zag hij zijn elftal ten koste van Feyenoord de Johan Cruijff Schaal winnen (1-0) en dinsdag verzekerde PSV zich in de derde voorronde van de Champions League van een goede uitgangspositie door Sturm Graz met 4-1 te verslaan.
PSV begon sterk tegen FC Utrecht, met een hoofdrol voor Noa Lang. De linksbuiten stuurde met enkele fijne passes (soms met de buitenkant van de voet) linksback Patrick van Aanholt geregeld de diepte in. De eindpass van Van Aanholt was een paar keer net niet goed genoeg. Zo hadden middenvelder Isaac Babadi en Johan Bakayoko de bal in de beginfase voor het inschieten, maar belandde de bal tussen hun in. Doelman Vasilis Barkas redde Utrecht een paar keer goed.
Omhaal
Naast de onlangs gehuurde middenvelder Malik Tillman, die op de reservebank bleef, hoopt PSV ook snel Bologna-middenvelder Jerdy Schouten aan de selectie toe te voegen. De ontmoeting met Utrecht liet zien dat het niet onverstandig is nog een centrale verdediger aan de selectie toe te voegen. Bosz kiest voorlopig voor Olivier Boscagli en André Ramalho. Utrecht profiteerde van de ruimte die achter de twee niet zo snelle verdedigers lag. Ramalho liet zich in de 21e minuut van de bal zetten door Tasos Douvikas, maar de spits scoorde niet. Even later ging een omhaal van Douvikas net naast.
Utrecht leek de rust met een gelijke stand te halen, maar Lang schoot in blessuretijd de bal fraai via de paal in de linkerbovenhoek: 1-0.
Vertessen
Ismael Saibari verving halverwege de 18-jarige Babadi, die het vrij lastig had. PSV ging op jacht naar de tweede treffer, maar zag Utrecht uit de counter bijna toeslaan. Douvikas stuitte in de 52e minuut op keeper Walter Benítez. Yorbe Vertessen, een andere invaller, maakte uiteindelijk het verschil. De Belg bleef in de 77e minuut oog in oog met Barkas koelbloedig: 2-0.
In de slotfase maakte de 17-jarige middenvelder Tygo Land zijn debuut voor PSV.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
7 uur geleden