Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV trekt goede start door en begint ook competitie met zege

PSV trekt goede start door en begint ook competitie met zege

EINDHOVEN (ANP) - PSV is de jacht op de 25e landstitel in de Eredivisie begonnen met een overwinning. De Eindhovenaren waren in eigen stadion met 2-0 te sterk voor FC Utrecht. De overwinning was verdiend en had nog wat hoger kunnen uitvallen, maar PSV gaf in de omschakeling ook geregeld ruimte weg en ontsnapte een aantal keer aan een tegendoelpunt.

De nieuwe trainer Peter Bosz beleeft zo de start die hij zich vooraf wenste. Vorige week vrijdag zag hij zijn elftal ten koste van Feyenoord de Johan Cruijff Schaal winnen (1-0) en dinsdag verzekerde PSV zich in de derde voorronde van de Champions League van een goede uitgangspositie door Sturm Graz met 4-1 te verslaan.

PSV begon sterk tegen FC Utrecht, met een hoofdrol voor Noa Lang. De linksbuiten stuurde met enkele fijne passes (soms met de buitenkant van de voet) linksback Patrick van Aanholt geregeld de diepte in. De eindpass van Van Aanholt was een paar keer net niet goed genoeg. Zo hadden middenvelder Isaac Babadi en Johan Bakayoko de bal in de beginfase voor het inschieten, maar belandde de bal tussen hun in. Doelman Vasilis Barkas redde Utrecht een paar keer goed.

Omhaal

Naast de onlangs gehuurde middenvelder Malik Tillman, die op de reservebank bleef, hoopt PSV ook snel Bologna-middenvelder Jerdy Schouten aan de selectie toe te voegen. De ontmoeting met Utrecht liet zien dat het niet onverstandig is nog een centrale verdediger aan de selectie toe te voegen. Bosz kiest voorlopig voor Olivier Boscagli en André Ramalho. Utrecht profiteerde van de ruimte die achter de twee niet zo snelle verdedigers lag. Ramalho liet zich in de 21e minuut van de bal zetten door Tasos Douvikas, maar de spits scoorde niet. Even later ging een omhaal van Douvikas net naast.

Utrecht leek de rust met een gelijke stand te halen, maar Lang schoot in blessuretijd de bal fraai via de paal in de linkerbovenhoek: 1-0.

Vertessen

Ismael Saibari verving halverwege de 18-jarige Babadi, die het vrij lastig had. PSV ging op jacht naar de tweede treffer, maar zag Utrecht uit de counter bijna toeslaan. Douvikas stuitte in de 52e minuut op keeper Walter Benítez. Yorbe Vertessen, een andere invaller, maakte uiteindelijk het verschil. De Belg bleef in de 77e minuut oog in oog met Barkas koelbloedig: 2-0.

In de slotfase maakte de 17-jarige middenvelder Tygo Land zijn debuut voor PSV.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

3 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

6 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

6 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

8 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

8 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

9 uur geleden