Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV trekt goede lijn in nieuwe jaar door en evenaart recordreeks

PSV trekt goede lijn in nieuwe jaar door en evenaart recordreeks

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ook de zeventiende competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. Het elftal van trainer Peter Bosz versloeg in het eerste duel na de korte winterstop Excelsior met 3-1. Met zeventien achtereenvolgende overwinningen evenaarde PSV het record uit het seizoen 1987/1988, toen de Eindhovenaren onder leiding van Guus Hiddink ook de eerste zeventien competitieduels wonnen. Het huidige PSV kan het record volgende week zondag, bij winst op FC Utrecht, alleen in handen krijgen.

Bosz en algemeen directeur Marcel Brands waarschuwden woensdag op de nieuwjaarsreceptie voor gemakzucht. Brands verwees naar de thuiswedstrijd tegen Ajax van eind oktober, toen PSV tegen alle verwachting in bij rust achter stond en veel kansen weggaf. Uiteindelijk werd het nog wel 5-2. Bosz gaf op zijn beurt aan eerste achtervolger Feyenoord bij de hervatting van de competitie direct alle hoop te willen ontnemen.

PSV oogde scherp en gaf Excelsior geen enkele kans. Het duurde niet lang tot de openingstreffer viel. André Ramalho kopte in de 13e minuut uit een hoekschop tegen keeper Stijn van Gassel aan, waarna Luuk de Jong scherp was in de rebound (1-0). Enkele minuten later kopte De Jong op aangeven van Sergiño Dest het tweede doelpunt binnen. De 2-0 betekende ook dat PSV nu twintig competitiewedstrijden op rij minimaal twee doelpunten maakte. Dat is ook een record. Ajax was met negentien duels met minimaal twee doelpunten, in 2012, recordhouder.

Buitenspel

Guus Til scoorde ook nog in de eerste helft, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel.

De Jong had na rust wel weer succes. In de 69e minuut tikte hij van dichtbij, op aangeven van Ramalho, de 3-0 binnen. De spits steeg dankzij zijn drie doelpunten naar de tiende plaats op de ranglijst van topscorers aller tijden in de Eredivisie. De voormalig international heeft nu 164 keer gescoord op het hoogste niveau in Nederland, twee keer vaker dan Cor van der Gijp.

Noa Lang maakte een kwartier voor tijd zijn rentree bij PSV. De Oranje-international liep begin oktober een hamstringblessure op. Eind november deed hij als invaller even mee in het uitduel met FC Twente, maar hij kreeg daarna te maken met een terugslag. Ook buitenspeler Yorbe Vertessen, die deze transferperiode graag wil vertrekken door een gebrek aan speeltijd, viel in de slotfase in. Invaller Derensili Sanches Fernandes scoorde in de 82e minuut tegen.Troy Parrott miste daarna nog een grote kans voor de Rotterdammers, die ook nog een doelpunt zagen worden afgekeurd.

Meer uit Voetbal

Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

3 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

6 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

6 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

9 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

11 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

12 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

21 uur geleden