PSV trekt goede lijn in nieuwe jaar door en evenaart recordreeks
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ook de zeventiende competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. Het elftal van trainer Peter Bosz versloeg in het eerste duel na de korte winterstop Excelsior met 3-1. Met zeventien achtereenvolgende overwinningen evenaarde PSV het record uit het seizoen 1987/1988, toen de Eindhovenaren onder leiding van Guus Hiddink ook de eerste zeventien competitieduels wonnen. Het huidige PSV kan het record volgende week zondag, bij winst op FC Utrecht, alleen in handen krijgen.
Bosz en algemeen directeur Marcel Brands waarschuwden woensdag op de nieuwjaarsreceptie voor gemakzucht. Brands verwees naar de thuiswedstrijd tegen Ajax van eind oktober, toen PSV tegen alle verwachting in bij rust achter stond en veel kansen weggaf. Uiteindelijk werd het nog wel 5-2. Bosz gaf op zijn beurt aan eerste achtervolger Feyenoord bij de hervatting van de competitie direct alle hoop te willen ontnemen.
PSV oogde scherp en gaf Excelsior geen enkele kans. Het duurde niet lang tot de openingstreffer viel. André Ramalho kopte in de 13e minuut uit een hoekschop tegen keeper Stijn van Gassel aan, waarna Luuk de Jong scherp was in de rebound (1-0). Enkele minuten later kopte De Jong op aangeven van Sergiño Dest het tweede doelpunt binnen. De 2-0 betekende ook dat PSV nu twintig competitiewedstrijden op rij minimaal twee doelpunten maakte. Dat is ook een record. Ajax was met negentien duels met minimaal twee doelpunten, in 2012, recordhouder.
Buitenspel
Guus Til scoorde ook nog in de eerste helft, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel.
De Jong had na rust wel weer succes. In de 69e minuut tikte hij van dichtbij, op aangeven van Ramalho, de 3-0 binnen. De spits steeg dankzij zijn drie doelpunten naar de tiende plaats op de ranglijst van topscorers aller tijden in de Eredivisie. De voormalig international heeft nu 164 keer gescoord op het hoogste niveau in Nederland, twee keer vaker dan Cor van der Gijp.
Noa Lang maakte een kwartier voor tijd zijn rentree bij PSV. De Oranje-international liep begin oktober een hamstringblessure op. Eind november deed hij als invaller even mee in het uitduel met FC Twente, maar hij kreeg daarna te maken met een terugslag. Ook buitenspeler Yorbe Vertessen, die deze transferperiode graag wil vertrekken door een gebrek aan speeltijd, viel in de slotfase in. Invaller Derensili Sanches Fernandes scoorde in de 82e minuut tegen.Troy Parrott miste daarna nog een grote kans voor de Rotterdammers, die ook nog een doelpunt zagen worden afgekeurd.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
4 uur geledenASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
21 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
22 uur geleden