
PSV trekt goede lijn in nieuwe jaar door en evenaart recordreeks
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ook de zeventiende competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. Het elftal van trainer Peter Bosz versloeg in het eerste duel na de korte winterstop Excelsior met 3-1. Met zeventien achtereenvolgende overwinningen evenaarde PSV het record uit het seizoen 1987/1988, toen de Eindhovenaren onder leiding van Guus Hiddink ook de eerste zeventien competitieduels wonnen. Het huidige PSV kan het record volgende week zondag, bij winst op FC Utrecht, alleen in handen krijgen.
Bosz en algemeen directeur Marcel Brands waarschuwden woensdag op de nieuwjaarsreceptie voor gemakzucht. Brands verwees naar de thuiswedstrijd tegen Ajax van eind oktober, toen PSV tegen alle verwachting in bij rust achter stond en veel kansen weggaf. Uiteindelijk werd het nog wel 5-2. Bosz gaf op zijn beurt aan eerste achtervolger Feyenoord bij de hervatting van de competitie direct alle hoop te willen ontnemen.
PSV oogde scherp en gaf Excelsior geen enkele kans. Het duurde niet lang tot de openingstreffer viel. André Ramalho kopte in de 13e minuut uit een hoekschop tegen keeper Stijn van Gassel aan, waarna Luuk de Jong scherp was in de rebound (1-0). Enkele minuten later kopte De Jong op aangeven van Sergiño Dest het tweede doelpunt binnen. De 2-0 betekende ook dat PSV nu twintig competitiewedstrijden op rij minimaal twee doelpunten maakte. Dat is ook een record. Ajax was met negentien duels met minimaal twee doelpunten, in 2012, recordhouder.
Buitenspel
Guus Til scoorde ook nog in de eerste helft, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel.
De Jong had na rust wel weer succes. In de 69e minuut tikte hij van dichtbij, op aangeven van Ramalho, de 3-0 binnen. De spits steeg dankzij zijn drie doelpunten naar de tiende plaats op de ranglijst van topscorers aller tijden in de Eredivisie. De voormalig international heeft nu 164 keer gescoord op het hoogste niveau in Nederland, twee keer vaker dan Cor van der Gijp.
Noa Lang maakte een kwartier voor tijd zijn rentree bij PSV. De Oranje-international liep begin oktober een hamstringblessure op. Eind november deed hij als invaller even mee in het uitduel met FC Twente, maar hij kreeg daarna te maken met een terugslag. Ook buitenspeler Yorbe Vertessen, die deze transferperiode graag wil vertrekken door een gebrek aan speeltijd, viel in de slotfase in. Invaller Derensili Sanches Fernandes scoorde in de 82e minuut tegen.Troy Parrott miste daarna nog een grote kans voor de Rotterdammers, die ook nog een doelpunt zagen worden afgekeurd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson verlaat Ajax. De club heeft ingestemd met het verzoek van de speler om het arbeidscontract te beëindigen, meldt Ajax. Henderson had nog een contract tot en met 30 juni 2026, maar vertrekt nu transfervrij. De middenvelder heeft nog niet bekendgemaakt wat zijn volgende stap wordt.
25 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is een plaats gezakt op de ranglijst van wereldvoetbalbond FIFA. Het team van bondscoach Ronald Koeman zakte van de zesde naar de zevende plaats omdat het werd gepasseerd door Portugal.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Lionel Messi heeft met de 2-1 zege van zijn ploeg Inter Miami op New England Revolution in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS een nieuw record toegevoegd aan zijn erelijst. De 38-jarige Argentijnse vedette maakte beide doelpunten van zijn ploeg en is daarmee de eerste speler in de geschiedenis van de MLS die in vier opeenvolgende wedstrijden minstens twee keer scoort.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain is één zege verwijderd van het winnen van alle mogelijke prijzen dit seizoen. "Dat betekent veel voor ons en voor onze fans", zei de coach na de overtuigende 4-0-zege op Real Madrid op het WK voor clubteams in de Verenigde Staten. Zondag wacht Chelsea in de finale.
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft op overtuigende wijze de finale van het wereldkampioenschap voor clubteams bereikt. Het elftal van trainer Luis Enrique versloeg Real Madrid met 4-0. Bij rust was het al 3-0. Chelsea is zondag in de finale de tegenstander.
5 uur geledenST. GALLEN (ANP) - Frankrijk heeft een grote stap gezet richting de kwartfinales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De halvefinalist van het vorige EK won in groep D met 4-1 van Wales.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters is nog altijd overtuigd van het tactische plan waarmee hij dacht Engeland bij het EK te kunnen verslaan. "In theorie klopte het, maar de spelers voerden het niet goed uit. Daarom heb ik in de rust drie keer gewisseld en deden we het het eerste kwartier na rust beter. Maar toen maakten zij met hun eerste aanval de 3-0, dat zijn 'killing moments'", zei Jonker na de 4-0-nederlaag.
14 uur geleden