PSV treft Benfica in laatste voorronde Champions League
HERNING (ANP) - PSV neemt het in de play-offs van de Champions League op tegen Benfica. De Portugezen schakelden dinsdag Spartak Moskou uit. Benfica won in eigen stadion met 2-0 en was vorige week in Rusland al met 2-0 te sterk.
Middenvelder João Mário maakte in de 57e minuut het eerste doelpunt. Jan Vertonghen stond toen al niet meer op het veld. De Belgische oud-speler van Ajax deed alleen de eerste helft mee bij Benfica. In blessuretijd zorgde invaller Roman Jaremtsjoek voor de eindstand. Voormalig PSV'er Jorrit Hendrix bleef bij Spartak op de reservebank zitten.
PSV speelt volgende week woensdag eerst een uitwedstrijd. De week daarop (dinsdag 24 augustus) is de return in Eindhoven. Als PSV Benfica uitschakelt, mogen de Eindhovenaren meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Dat levert PSV 15,64 miljoen euro op. Ajax is al zeker van een plek in de groepsfase.
PSV won in 1988 in de finale van de toenmalige Europa Cup 1 na strafschoppen van Benfica.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
22 uur geleden