PSV treft Benfica in laatste voorronde Champions League
HERNING (ANP) - PSV neemt het in de play-offs van de Champions League op tegen Benfica. De Portugezen schakelden dinsdag Spartak Moskou uit. Benfica won in eigen stadion met 2-0 en was vorige week in Rusland al met 2-0 te sterk.
Middenvelder João Mário maakte in de 57e minuut het eerste doelpunt. Jan Vertonghen stond toen al niet meer op het veld. De Belgische oud-speler van Ajax deed alleen de eerste helft mee bij Benfica. In blessuretijd zorgde invaller Roman Jaremtsjoek voor de eindstand. Voormalig PSV'er Jorrit Hendrix bleef bij Spartak op de reservebank zitten.
PSV speelt volgende week woensdag eerst een uitwedstrijd. De week daarop (dinsdag 24 augustus) is de return in Eindhoven. Als PSV Benfica uitschakelt, mogen de Eindhovenaren meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Dat levert PSV 15,64 miljoen euro op. Ajax is al zeker van een plek in de groepsfase.
PSV won in 1988 in de finale van de toenmalige Europa Cup 1 na strafschoppen van Benfica.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
8 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
14 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
15 uur geleden