PSV treedt met vier wijzigingen in Emmen aan
EMMEN (ANP) - PSV treedt bij FC Emmen (aanvang: 20.00 uur) aan met vier wijzigingen in het basisteam. Timo Baumgartl, Noni Madueke, Mauro Júnior en Mohamed Ihattaren ontbreken in het Eindhovense elftal. Philipp Max, Adrian Fein, Ibrahim Sangaré en Donyell Malen nemen hun plaats in. Baumgartl en Mauro Júnior zitten in Emmen nog wel op de bank.
Marco van Ginkel, net hersteld van een zware knieblessure, behoort vanwege de kunstgrasondergrond niet tot de PSV-selectie. Dat geldt wel voor Mees Kreekels en Jeremy Antonisse. Het duo debuteert bij de wedstrijdselectie. Ook Shurandy Sambo van Jong PSV fungeert als reserve.
Bij PSV ontbreekt trainer Roger Schmidt op de bank. De Duitser en de Brabantse club zijn akkoord gegaan met een schikkingsvoorstel van de KNVB voor twee duels schorsing, waarvan één voorwaardelijk. Hij is bestraft voor zijn uitspraken na de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (3-5) eerder deze maand over arbiter Bas Nijhuis. Assistenten Lars Kornetka en Jörn Wolf nemen dinsdagavond de taken van Schmidt over.
PSV, dat zaterdag met 2-0 won van RKC Waalwijk, wacht nog op de eerste competitiezege in Emmen. De voorgaande twee eredivisieduels van de Eindhovenaren op het Drentse kunstgras eindigden in een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.
9 uur geledenCAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.
20 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.
22 uur geleden