PSV treedt met vier wijzigingen in Emmen aan
EMMEN (ANP) - PSV treedt bij FC Emmen (aanvang: 20.00 uur) aan met vier wijzigingen in het basisteam. Timo Baumgartl, Noni Madueke, Mauro Júnior en Mohamed Ihattaren ontbreken in het Eindhovense elftal. Philipp Max, Adrian Fein, Ibrahim Sangaré en Donyell Malen nemen hun plaats in. Baumgartl en Mauro Júnior zitten in Emmen nog wel op de bank.
Marco van Ginkel, net hersteld van een zware knieblessure, behoort vanwege de kunstgrasondergrond niet tot de PSV-selectie. Dat geldt wel voor Mees Kreekels en Jeremy Antonisse. Het duo debuteert bij de wedstrijdselectie. Ook Shurandy Sambo van Jong PSV fungeert als reserve.
Bij PSV ontbreekt trainer Roger Schmidt op de bank. De Duitser en de Brabantse club zijn akkoord gegaan met een schikkingsvoorstel van de KNVB voor twee duels schorsing, waarvan één voorwaardelijk. Hij is bestraft voor zijn uitspraken na de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (3-5) eerder deze maand over arbiter Bas Nijhuis. Assistenten Lars Kornetka en Jörn Wolf nemen dinsdagavond de taken van Schmidt over.
PSV, dat zaterdag met 2-0 won van RKC Waalwijk, wacht nog op de eerste competitiezege in Emmen. De voorgaande twee eredivisieduels van de Eindhovenaren op het Drentse kunstgras eindigden in een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Youri Tielemans (29) stapte in de nacht van maandag op dinsdag als de trotse captain van het veld na de 4-1-overwinning op de VS. "Ik ben trots op het team. Iedereen heeft alles gegeven", zei Tielemans in de catacomben van het Seattle Stadium. "Ik ben heel blij met de kwalificatie voor de kwartfinales. En ik ben heel blij met de manier waarop we hebben gespeeld."
33 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In kranten en media klinkt na de achtste finale tussen de VS en België vooral het woord "gerechtigheid". "Wat moet ene Donald Trump vannacht gedacht hebben?" en "de gerechtigheid zélf geclaimd", schrijft het Belgische Sporza in een wedstrijdverslag met de kop "Bye bye, USA!".
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington heeft zich kritisch uitgelaten over de rakettest die China maandag uitvoerde in de Stille Oceaan vanaf een onderzeeër. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt grote zorgen te hebben over de "snelle en ondoorzichtige" uitbreiding van het Chinese kernwapenarsenaal.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse publiek in Seattle juicht de terugkeer van Folarin Balogun in de nationale ploeg massaal toe. De tienduizenden fans klapten en juichten toen de naam van de spits werd omgeroepen tijdens de opstelling van de VS. Balogun staat in het basiselftal in de achtste finales van het WK tegen België.
4 uur geleden