PSV-trainer Schmidt waakt voor onderschatting van RKC
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Roger Schmidt van PSV waakt tussen beide duels met Leicester City in voor onderschatting van RKC. Zijn ploeg ontvangt de Waalwijkers zondagmiddag in de Eredivisie. Vier dagen later volgt de return tegen Leicester in Eindhoven, met als inzet een plek in de halve finales van de Conference League.
"Het zou stom zijn om RKC te onderschatten", zei Schmidt, wiens elftal donderdag in Engeland met 0-0 gelijkspeelde. "Het team leunt in de voorhoede op spelers die fysiek erg sterk zijn en graag in duel met hun tegenstanders komen. Daarna vechten ze voor de tweede bal. We zullen zuiver met ons balbezit moeten omgaan. Eigenlijk zoals de wedstrijd die we rond kerst speelden", aldus Schmidt. Toen won zijn ploeg in Waalwijk met 4-1.
PSV liet vorige week punten liggen bij FC Twente (3-3) en zag de achterstand op koploper Ajax daardoor oplopen tot 4 punten, met nog zes wedstrijden te gaan. "We gaan onszelf opladen voor de wedstrijd van zondag. Dat is de grote uitdaging na een intensief duel als dat van donderdagavond", aldus Schmidt. "Gelukkig zijn we daar dit seizoen aan gewend geraakt. We hebben een brede en sterke groep. Misschien voeren we daarom een aantal wisselingen in het team door."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
10 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
20 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
22 uur geleden