
PSV-trainer Schmidt verwacht ''open duels'' met Kopenhagen
EINDHOVEN (ANP) - Met FC Kopenhagen treft PSV donderdag in de achtste finales van de Conference League een ploeg die in eigen land heerst. De koploper in de Deense competitie verloor voor het laatst op 24 oktober een duel en won na de hervatting van het seizoen half februari al weer drie keer op rij.
"Aanvallend en verdedigend speelt de ploeg met een idee", is het oordeel van PSV-trainer Schmidt. "Het verschil met ons zal niet groot zijn. Ik verwacht twee open duels." De Duitser wilde geen uitspraken doen over de mogelijke opstelling. "We spelen vreselijk veel wedstrijden in korte tijd. Het is één van de voornaamste redenen dat ik per wedstrijd een afweging maak wie er speelt. Per wedstrijd maken we een plan van aanpak. Op basis daarvan kies ik met mijn staf wie er start."
Schmidt wil er donderdag (21.00 uur) voor zorgen dat zijn ploeg met een goed uitzicht op de kwartfinales over twee weken naar Denemarken afreist voor de return. "Dat is nodig. Met het enthousiaste publiek achter zich kan FC Kopenhagen tot grote hoogte stijgen."
Daarbij ziet de Duitser het vertrouwen binnen zijn selectie groeien met vier competitiezeges op rij, het bereiken van de bekerfinale en de uitschakeling van Maccabi Tel Aviv in de tussenronde van de Conference League. "De afgelopen weken spelen we goed voetbal. Dat is extra fijn omdat nu de belangrijkste periode van het seizoen is aangebroken. Als iedere speler op het veld zo met elkaar in verbinding staat als bijvoorbeeld afgelopen zondag tegen Heracles Almelo en voor elkaar door het vuur gaat, kunnen we dit seizoen erg succesvol afsluiten. Het feit dat we ook na lastige duels aan het langste eind trekken, tekent de mentaliteit van onze ploeg. Dat is echt niet altijd makkelijk", aldus Schmidt op de website van de club.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Union Sint-Gillis heeft in de strijd om de Belgische titel een zege geboekt bij Anderlecht. De koploper in de play-offs om het landskampioenschap won de Brusselse derby met 1-0.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Sørloth heeft Atlético Madrid naar de 4-0-zege op Real Sociedad geleid. De Noorse aanvaller maakte in het eerste halfuur in Madrid alle vier de doelpunten, waarvan de eerste drie in vijf minuten tijd.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam blijft door een zege op Almere City FC in de race voor een plek in de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdamse ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almere met 3-0.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - Hamburger SV keert na zeven jaar terug in de Bundesliga. De club uit de Noord-Duitse stad won in eigen huis met 6-1 van Ulm en is daarmee zeker van de eerste twee plekken in de tweede Bundesliga, die recht geven op directe promotie.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-Sittard heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen afgesloten met een overwinning. In Sittard wonnen de Limburgers van coach Danny Buijs met 1-0 van NAC Breda door een treffer van Kaj Sierhuis.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Landskampioen Bayern München heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van coach Vincent Kompany gaf met de 2-0-zege clubicoon Thomas Müller een passend afscheid.
10 uur geledenROME (ANP) - Lazio heeft in de strijd om de vierde plek in de Serie A ternauwernood een nederlaag tegen Juventus voorkomen. In het Stadio Olimpico in Rome eindigde de wedstrijd in 1-1.
10 uur geleden