PSV-trainer Schmidt verwacht ''open duels'' met Kopenhagen
EINDHOVEN (ANP) - Met FC Kopenhagen treft PSV donderdag in de achtste finales van de Conference League een ploeg die in eigen land heerst. De koploper in de Deense competitie verloor voor het laatst op 24 oktober een duel en won na de hervatting van het seizoen half februari al weer drie keer op rij.
"Aanvallend en verdedigend speelt de ploeg met een idee", is het oordeel van PSV-trainer Schmidt. "Het verschil met ons zal niet groot zijn. Ik verwacht twee open duels." De Duitser wilde geen uitspraken doen over de mogelijke opstelling. "We spelen vreselijk veel wedstrijden in korte tijd. Het is één van de voornaamste redenen dat ik per wedstrijd een afweging maak wie er speelt. Per wedstrijd maken we een plan van aanpak. Op basis daarvan kies ik met mijn staf wie er start."
Schmidt wil er donderdag (21.00 uur) voor zorgen dat zijn ploeg met een goed uitzicht op de kwartfinales over twee weken naar Denemarken afreist voor de return. "Dat is nodig. Met het enthousiaste publiek achter zich kan FC Kopenhagen tot grote hoogte stijgen."
Daarbij ziet de Duitser het vertrouwen binnen zijn selectie groeien met vier competitiezeges op rij, het bereiken van de bekerfinale en de uitschakeling van Maccabi Tel Aviv in de tussenronde van de Conference League. "De afgelopen weken spelen we goed voetbal. Dat is extra fijn omdat nu de belangrijkste periode van het seizoen is aangebroken. Als iedere speler op het veld zo met elkaar in verbinding staat als bijvoorbeeld afgelopen zondag tegen Heracles Almelo en voor elkaar door het vuur gaat, kunnen we dit seizoen erg succesvol afsluiten. Het feit dat we ook na lastige duels aan het langste eind trekken, tekent de mentaliteit van onze ploeg. Dat is echt niet altijd makkelijk", aldus Schmidt op de website van de club.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
11 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.
13 uur geleden