Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Schmidt: Rosario de ideale nummer 6

PSV-trainer Schmidt: Rosario de ideale nummer 6

GRONINGEN (ANP) - Roger Schmidt is in zijn eerste maanden als trainer van PSV erg te spreken over Pablo Rosario. Na een goede voorbereiding trok de middenvelder de stijgende lijn zondag door in de competitiewedstrijd tegen FC Groningen (1-3).

"Ik kan het niet vergelijken met vorig seizoen, toen was ik hier nog niet. Rosario past perfect bij ons. Ik vind het een complete speler, een ideale nummer 6. Hij heeft veel loopvermogen, kan zelf ook goed voetballen en heeft veel inzicht", aldus Schmidt tegen FOX Sports. "Maar hij kan nog beter dan dit."

Schmidt was tevreden met het openingsduel. "Een eerste wedstrijd is altijd lastig, vooral als het een uitwedstrijd is. We hebben laten zien hoe gevaarlijk we, met onze snelle aanvallers, in de omschakeling kunnen zijn"

De Duitser was mild voor doelman Yvon Mvogo, die blunderde bij de 1-1. Mvogo speelde de in de dekking staande Jorrit Hendrix de bal toe. "Ik wil dat de doelman probeert op te bouwen. Maar nu was het wel beter geweest om de lange bal te spelen, ja. Daar leert hij van, wij allemaal."

Meer uit Voetbal

Scaloni hoopt dat Argentinië na WK wordt herinnerd om strijdlust

KANSAS CITY (ANP/BELGA/AFP) - Bondscoach Lionel Scaloni hoopt dat zijn Argentijnse voetbalelftal wordt herinnerd om strijdlust. De regerend wereldkampioen had in de knock-outfase in de Verenigde Staten al een verlenging nodig tegen Kaapverdië (3-2) en een comeback tegen Egypte (3-2) om door te gaan. "Ik wil dat we worden herinnerd als een team dat nooit heeft opgegeven", zei Scaloni in aanloop naar de kwartfinale tegen Zwitserland, in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag.

54 minuten geleden
Keeper Courtois steunt invaller Lammens na fout tegen Spanje

INGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.

8 uur geleden
Invaller Merino schiet Spanje langs België naar halve finale WK

INGLEWOOD (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal maakt nog altijd kans op een tweede wereldtitel. De wereldkampioen van 2010 versloeg in de kwartfinales een taai België met 2-1. De winnende goal viel laat in de wedstrijd. Invaller Mikel Merino scoorde in de 88e minuut.

11 uur geleden
Eerste tegengoal keeper Simón van Spanje na 649 minuten

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut de 1-1.

12 uur geleden
Eerste tegengoal keeper Simón van Spanje na 649 minuten

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut van de kwartfinale tegen Spanje de 1-1.

12 uur geleden
België raakt vlak voor WK-kwartfinale aanvoerder Tielemans kwijt

INGLEWOOD (ANP) - België treedt aan zonder aanvoerder Youri Tielemans tegen Spanje in de kwartfinale van het WK voetbal. De middenvelder is vlak voor de aftrap tijdens de warming-up geblesseerd geraakt. Hans Vanaken vervangt hem in de selectie van bondscoach Rudy Garcia. Het duel wordt gespeeld in het Los Angeles Stadium.

13 uur geleden
Fabián Ruiz vervangt Pedri bij Spanje in kwartfinale tegen België

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente voert één verrassende wijziging door in zijn basiselftal voor de kwartfinale op het WK voetbal tegen België. Fabián Ruiz neemt op het middenveld de positie over van Pedri. Verder zijn er geen veranderingen in vergelijking met het team dat de wedstrijd begon tegen Portugal in de achtste finales.

14 uur geleden