Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Schmidt: Rosario de ideale nummer 6

PSV-trainer Schmidt: Rosario de ideale nummer 6

GRONINGEN (ANP) - Roger Schmidt is in zijn eerste maanden als trainer van PSV erg te spreken over Pablo Rosario. Na een goede voorbereiding trok de middenvelder de stijgende lijn zondag door in de competitiewedstrijd tegen FC Groningen (1-3).

"Ik kan het niet vergelijken met vorig seizoen, toen was ik hier nog niet. Rosario past perfect bij ons. Ik vind het een complete speler, een ideale nummer 6. Hij heeft veel loopvermogen, kan zelf ook goed voetballen en heeft veel inzicht", aldus Schmidt tegen FOX Sports. "Maar hij kan nog beter dan dit."

Schmidt was tevreden met het openingsduel. "Een eerste wedstrijd is altijd lastig, vooral als het een uitwedstrijd is. We hebben laten zien hoe gevaarlijk we, met onze snelle aanvallers, in de omschakeling kunnen zijn"

De Duitser was mild voor doelman Yvon Mvogo, die blunderde bij de 1-1. Mvogo speelde de in de dekking staande Jorrit Hendrix de bal toe. "Ik wil dat de doelman probeert op te bouwen. Maar nu was het wel beter geweest om de lange bal te spelen, ja. Daar leert hij van, wij allemaal."

Meer uit Voetbal

Nog onzeker of WK-kwalificatieduels in oktober doorgaan

ZEIST (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden van Oranje voor het WK voetbal voor vrouwen van 2027 in oktober doorgaan nu de UEFA een boycot heeft afgekondigd van FIFA-competities. Voor het elftal van bondscoach Arjan Veurink staat op 9 en 13 oktober een dubbele ontmoeting met Hongarije op het programma. Volgens de KNVB onderzoekt de UEFA de komende tijd of de duels door zullen gaan.

1 uur geleden
Engelse voetbalster Bronze steunt FIFA-boycot Europese speelsters

AUCKLAND (ANP/RTR) - De Engelse voetbalster Lucy Bronze (34) steunt een jaar voor het WK voetbal in Brazilië een boycot van Europese speelsters van FIFA-competities. Daarmee schaart de speelster van Chelsea zich achter het verzet van de UEFA tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik denk dat Europese speelsters zullen vasthouden aan hun overtuigingen. En aan wat het beste is voor onze sport. Als dat betekent dat we sommige competities moeten boycotten, dan moet dat gebeuren", aldus Bronze in aanloop van een oefenduel met Chelsea in Nieuw-Zeeland tegen Auckland.

2 uur geleden
Noorse voetbalbond wil dat FIFA-voorzitter Infantino opstapt

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.

3 uur geleden
Bosz: transfer Sano nog niet helemaal afgehandeld

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.

4 uur geleden
Van Bommel vindt het 'een eer' bondscoach van België te zijn

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."

6 uur geleden
Argentinië en Mexico spreken steun voor FIFA-baas Infantino uit

MEXICO-STAD/BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De voetbalbonden van Argentinië en Mexico hebben hun steun voor FIFA-baas Gianni Infantino uitgesproken. De voorzitter ligt nog altijd onder vuur ondanks het intrekken van het omstreden commercialiseringsplan en de woensdag gemaakte excuses.

8 uur geleden
Seizoenkaart Eredivisie bijna overal duurder dan vorig seizoen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.

13 uur geleden