PSV-trainer Schmidt pleit voor afschaffen van VAR
AMSTERDAM (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt pleit voor het afschaffen van de VAR. Dat zei hij op zijn persconferentie in aanloop naar de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag, zaterdag om 16.30 uur.
Schmidt haalde een overtreding aan van Ajacied Nicolás Tagliafico op Mohamed Ihattaren, woensdag in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker. Dat de harde tackle met een gele kaart en niet met rood werd bestraft, is volgens Schmidt ongelooflijk.
"De VAR kunnen we wel opgeven. Stop er maar mee", zei Schmidt met stemverheffing. "Het was een test van twee jaar en mijn conclusie is dat hij niets heeft toegevoegd. Iedere scheidsrechter over de hele wereld zou zeggen dat dit een 100 procent, nee '1000 procent' zelfs, rode kaart was. En we hebben een VAR en die zegt: het is geen rode kaart. Vertel mij dan maar waarom we de VAR nog nodig hebben."
PSV verloor de bekerwedstrijd met 2-1.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
2 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
4 uur geleden