PSV-trainer Schmidt pleit voor afschaffen van VAR
AMSTERDAM (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt pleit voor het afschaffen van de VAR. Dat zei hij op zijn persconferentie in aanloop naar de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag, zaterdag om 16.30 uur.
Schmidt haalde een overtreding aan van Ajacied Nicolás Tagliafico op Mohamed Ihattaren, woensdag in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker. Dat de harde tackle met een gele kaart en niet met rood werd bestraft, is volgens Schmidt ongelooflijk.
"De VAR kunnen we wel opgeven. Stop er maar mee", zei Schmidt met stemverheffing. "Het was een test van twee jaar en mijn conclusie is dat hij niets heeft toegevoegd. Iedere scheidsrechter over de hele wereld zou zeggen dat dit een 100 procent, nee '1000 procent' zelfs, rode kaart was. En we hebben een VAR en die zegt: het is geen rode kaart. Vertel mij dan maar waarom we de VAR nog nodig hebben."
PSV verloor de bekerwedstrijd met 2-1.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
4 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden