PSV-trainer Schmidt kiest tegen Ajax voor Gakpo en Doan voorin
EINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen Ajax met twee spitsen. Cody Gakpo en Ritsu Doan vormen in het Philips-stadion de voorhoede van de Eindhovenaren.
Joey Veerman, onlangs overgenomen van sc Heerenveen, begint in de Eredivisie voor het eerst in de basis. De middenvelder speelt samen met Mario Götze kort achter de twee aanvallers. De Mexicaan Érick Gutiérrez en aanvoerder Marco van Ginkel moeten op het middenveld juist voor de controle zorgen.
Jordan Teze en Mauro Júnior zijn de twee backs in het 4-2-2-2-systeem. Armando Obispo en Olivier Boscagli spelen centraal en Joël Drommel keept. PSV begint aan het duel met 1 punt voorsprong op de Amsterdammers.
Blessures
Spits Eran Zahavi is na een blessureperiode ook weer inzetbaar, maar de Israëliër moet genoegen nemen met een plek op de bank. PSV mist aanvallers Noni Madueke en Carlos Vinícius, die beiden geblesseerd zijn. Maximiliano Romero, vorige week tegen FC Groningen nog basisspeler, is ook weer geblesseerd geraakt en ontbreekt in de selectie.
Opstelling PSV: Drommel; Teze, Obispo, Boscagli en Mauro Júnior; Götze, Van Ginkel, Veerman en Gutiérrez; Doan en Gakpo.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
22 uur geleden