PSV-trainer Schmidt is met 1-0 tegen VVV ook tevreden
EINDHOVEN (ANP) - Zonder de geschorste middenvelder Pablo Rosario hoopt PSV de korte winterstop te kunnen ingaan met een overwinning. De ploeg van trainer Roger Schmidt sluit de eerste seizoenshelft dinsdag af met een thuiswedstrijd tegen VVV-Venlo. "We zijn extra gemotiveerd om het jaar af te sluiten met een overwinning. Daarna kunnen de jongens even rust nemen en genieten van de tijd met hun familie", zei de Duitse trainer.
VVV incasseerde eerder dit seizoen in Venlo een historische zware nederlaag tegen Ajax: 0-13. "Zoiets gebeurt soms in het voetbal", zegt Schmidt. "Iedereen weet dat VVV heus niet zo slecht is. Het was een slechte dag van ze, maar dat zal ze niet nog een keer overkomen. Ik ben al blij als we met 1-0 winnen. We moeten de tegenstander respecteren. Ook voor VVV is het de laatste wedstrijd voor de feestdagen. Wij zijn de favoriet, zij kunnen zonder druk spelen. Daar schuilt voor ons wel een gevaar in."
Rosario kreeg zaterdag in de gewonnen uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (1-4) zijn vijfde gele kaart van het seizoen. De middenvelder is daarom geschorst tegen VVV, maar weet dat hij op 10 januari bij de hervatting van het seizoen tegen Ajax zeker kan meedoen. "Pablo is een sleutelspeler voor ons, hij heeft bijna alles gespeeld. Maar we hebben dit seizoen al vaker laten zien dat we een goede en brede selectie hebben. De spelers die vanaf de bank erin komen, hebben ook een goed niveau."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
20 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
22 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden