PSV-trainer Schmidt is met 1-0 tegen VVV ook tevreden
EINDHOVEN (ANP) - Zonder de geschorste middenvelder Pablo Rosario hoopt PSV de korte winterstop te kunnen ingaan met een overwinning. De ploeg van trainer Roger Schmidt sluit de eerste seizoenshelft dinsdag af met een thuiswedstrijd tegen VVV-Venlo. "We zijn extra gemotiveerd om het jaar af te sluiten met een overwinning. Daarna kunnen de jongens even rust nemen en genieten van de tijd met hun familie", zei de Duitse trainer.
VVV incasseerde eerder dit seizoen in Venlo een historische zware nederlaag tegen Ajax: 0-13. "Zoiets gebeurt soms in het voetbal", zegt Schmidt. "Iedereen weet dat VVV heus niet zo slecht is. Het was een slechte dag van ze, maar dat zal ze niet nog een keer overkomen. Ik ben al blij als we met 1-0 winnen. We moeten de tegenstander respecteren. Ook voor VVV is het de laatste wedstrijd voor de feestdagen. Wij zijn de favoriet, zij kunnen zonder druk spelen. Daar schuilt voor ons wel een gevaar in."
Rosario kreeg zaterdag in de gewonnen uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (1-4) zijn vijfde gele kaart van het seizoen. De middenvelder is daarom geschorst tegen VVV, maar weet dat hij op 10 januari bij de hervatting van het seizoen tegen Ajax zeker kan meedoen. "Pablo is een sleutelspeler voor ons, hij heeft bijna alles gespeeld. Maar we hebben dit seizoen al vaker laten zien dat we een goede en brede selectie hebben. De spelers die vanaf de bank erin komen, hebben ook een goed niveau."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
5 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
11 uur geleden