PSV-trainer Schmidt is doelman Unnerstall dankbaar
VOLENDAM (ANP) - PSV is ook na dinsdag nog op drie fronten actief. De Eindhovenaren wonnen in de achtste finales van de KNVB-beker met 2-0 bij FC Volendam en voegden dus nog minimaal één extra wedstrijd aan het drukke programma, met veel Eredivisiewedstrijden en het tweeluik met Olympiakos Piraeus in de Europa League, toe.
De zege was voor een belangrijk deel te danken aan Lars Unnerstall. De doelman, normaal gesproken tweede keuze achter Yvon Mvogo, hield Volendam in de eerste helft enkele keren van scoren af.
"Hij deed het fantastisch. Met goede reddingen hield hij ons in de wedstrijd", zei de Duitse trainer Roger Schmidt over zijn landgenoot. "Ik had vooraf ook wel een moeilijke wedstrijd verwacht. De tegenstander was erg gemotiveerd. Het was onze vierde wedstrijd in negen dagen. We hebben een grote selectie. Iedereen moet gezond en fris zijn. Ik denk dat het verstandig was om in de tweede helft een aantal frisse spelers in te brengen om nieuwe energie te brengen."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
11 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
15 uur geleden