PSV-trainer Schmidt houdt rekening met vertrek Lammers
EINDHOVEN (ANP) - Roger Schmidt houdt er rekening mee dat Sam Lammers PSV deze transferperiode verruilt voor Atalanta Bergamo. De Duitse trainer liet dat vrijdag blijken tijdens zijn vooruitblik op de wedstrijd van zondag tegen FC Groningen.
"Ik ken de wens van Lammers om te vertrekken. Natuurlijk heb ik met hem gepraat. Als trainer houd ik hem er het liefst bij. Maar er is ook een financieel verhaal", aldus Schmidt.
Lammers heeft nog een contract voor 10 maanden bij PSV. "Voor alle andere belangrijke spelers in mijn selectie geldt dat niet. Zij mogen hoe dan ook niet vertrekken, dat is onbespreekbaar. Maar het verhaal van Lammers is vanwege zijn aflopende contract anders."
Ver uit elkaar
Atalanta en PSV liggen voorlopig qua vraag en aanbod nog ver uit elkaar. De Italiaanse club heeft naar verluidt 7 miljoen euro geboden, PSV wil minimaal 10 miljoen hebben.
Schmidt is fan van Lammers, die in de voorbereiding geregeld de voorhoede vormde met Donyell Malen. De twee spitsen krijgen vanaf de zijkanten ondersteuning van Mohammed Ihattaren (rechts op het middenveld) en Cody Gakpo (links). Zij hebben vanwege het systeem met twee spitsen veel ruimte om de diepte op te zoeken.
Het is goed mogelijk dat Schmidt zondag tegen Groningen ook zo voetbalt, dus mét Lammers. "Hij is 100 procent professional en ook gemotiveerd. Daar heb ik geen enkele twijfel over", zei Schmidt.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
6 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
6 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
8 uur geleden