PSV-trainer Schmidt hamert op 'focus' tegen Telstar
EINDHOVEN (ANP) - Hoewel de aandacht in Eindhoven vooral naar de topper van zondag tegen Ajax uitgaat, is er donderdag eerst nog een bekerwedstrijd tegen Telstar. Trainer Roger Schmidt zei woensdag te waken voor onderschatting van de tegenstander uit de eerste divisie. "Focus zal een sleutelbegrip zijn", zegt de Duitser, die zijn ploeg afgelopen zondag de Eredivisie zag hervatten met een 1-0-zege bij FC Groningen.
PSV is de koploper in de Eredivisie en in Eindhoven wordt uitgekeken naar het bezoek zondag van Ajax, dat 1 punt achterstand heeft. Maar eerst moet tegen Telstar (18.45 uur) een plaats in de kwartfinales van de KNVB-beker worden bemachtigd. "We zijn enorm gemotiveerd om in dit toernooi te presteren", zegt Schmidt. "We willen de beker winnen. Ik heb er dan ook geen twijfel over dat we er donderdag staan."
Schmidt zal zijn spelers op het hart drukken gefocust te zijn tegen de eerstedivisionist, zegt hij. "Zij hebben niks te verliezen en zullen er alles aan doen om zo lang mogelijk in de wedstrijd te blijven. Wij moeten daar antwoorden op zien te vinden. Het zijn intensieve weken met veel pittige wedstrijden achter elkaar. Bovendien weet iedereen dat niet alle spelers helemaal topfit zijn. Voor hen is het een uitdaging om tussen de wedstrijden door te herstellen. Een voordeel is dat ze de wedstrijden kunnen gebruiken om de fysieke conditie te verbeteren."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Assistent-trainer Haris Međunjanin vertrekt vanwege privéomstandigheden per direct bij NEC. Dat laat de club uit Nijmegen weten op de eigen website.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal incidenten met vuurwerk binnen voetbalstadions is in het voetbalseizoen 2025/2026 toegenomen naar 39 incidenten, vergeleken met 27 incidenten in het vorige voetbalseizoen van 2024/2025. Dat valt op te maken uit jaarcijfers van de politie over het aantal incidenten binnen en buiten stadions.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Voormalig Manchester United-trainer Erik ten Hag heeft zich vier jaar na het vertrek van Cristiano Ronaldo bij de club hard uitgelaten over het gedrag van de Portugese sterspeler. De Nederlandse coach was niet te spreken over de fitheid en voorbereiding van Ronaldo.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar betreurt het dat supporters van hun club zaterdag met "een vervelende situatie" zijn geconfronteerd. Dat stelt de Eredivisieclub in een reactie op de eigen website nadat er aan het einde van het thuisduel met Feyenoord op de Noordtribune rookpotten door uitfans werden geactiveerd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het afgelopen seizoen minder stadionverboden opgelegd dan in het seizoen 2024/2025. Het aantal landelijke stadionverboden daalde van 887 naar 704 in het seizoen 2025/2026. Dat blijkt uit de dinsdag gepubliceerde Veiligheidsmonitor van de voetbalbond.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal is op de wereldranglijst uit de top tien gevallen. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink zakte van de tiende naar de elfde plaats op de dinsdag door de FIFA gepubliceerde ranking. Oranje daalde een plekje ondanks de recente riante overwinningen op Hongarije in de play-offs voor WK-kwalificatie (0-8 en 3-0).
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft trainer John Stegeman ontslagen om de slechte resultaten in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Tilburg in een bericht op de website. Willem II staat na negen speelronden op de laatste plaats met slechts 2 punten.
7 uur geleden