PSV-trainer Schmidt blij met terugkeer Götze
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt is blij dat hij voor de wedstrijd in de Europa League bij het Griekse Olympiakos donderdag weer kan beschikken over Mario Götze. De Duitse spelverdeler is hersteld van een blessure. "Hij is een complete voetballer, goed aan de bal en in het druk zetten, hij werkt hard en maakt zijn meters", zei hij over zijn landgenoot.
Of Götze aan de aftrap staat liet de coach in het midden. "Het zou kunnen, maar onthoud dat hij net terug is van een blessure en nog geen wedstrijdritme heeft."
Schmidt mist ook spelers, onder wie Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren. "Hij moest last-minute afhaken omdat hij ziek was en had ook nog een spierblessure", zei Schmidt over Ihattaren. Over Gakpo: "Hij had nog pijn bij bepaalde bewegingen. We nemen geen risico met hem."
Voor PSV is het de eerste keer sinds het seizoen 2014-2015 dat het de knock-outfase van een Europees toernooi bereikt. Schmidt: "We treffen een ervaren tegenstander die zich kan aanpassen aan het wedstrijdbeeld. Ze hebben ervaring, voetballend vermogen en fysieke kracht. Ze kunnen hoog druk zetten, maar ook inzakken. Maar wij hebben een jong team, dat kan in ons voordeel werken."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
6 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
16 uur geleden