PSV-trainer Schmidt blij met terugkeer Götze
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt is blij dat hij voor de wedstrijd in de Europa League bij het Griekse Olympiakos donderdag weer kan beschikken over Mario Götze. De Duitse spelverdeler is hersteld van een blessure. "Hij is een complete voetballer, goed aan de bal en in het druk zetten, hij werkt hard en maakt zijn meters", zei hij over zijn landgenoot.
Of Götze aan de aftrap staat liet de coach in het midden. "Het zou kunnen, maar onthoud dat hij net terug is van een blessure en nog geen wedstrijdritme heeft."
Schmidt mist ook spelers, onder wie Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren. "Hij moest last-minute afhaken omdat hij ziek was en had ook nog een spierblessure", zei Schmidt over Ihattaren. Over Gakpo: "Hij had nog pijn bij bepaalde bewegingen. We nemen geen risico met hem."
Voor PSV is het de eerste keer sinds het seizoen 2014-2015 dat het de knock-outfase van een Europees toernooi bereikt. Schmidt: "We treffen een ervaren tegenstander die zich kan aanpassen aan het wedstrijdbeeld. Ze hebben ervaring, voetballend vermogen en fysieke kracht. Ze kunnen hoog druk zetten, maar ook inzakken. Maar wij hebben een jong team, dat kan in ons voordeel werken."
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni is nog geen fan van de drinkpauzes op het WK voetbal. "Het voelt gek, omdat het spelverloop zo onderbroken wordt. Alle onderbrekingen kunnen de op papier zwakkere teams helpen, omdat ze meer tijd krijgen om te herstellen", zei Scaloni in aanloop naar het tweede groepsduel met Oostenrijk van maandag.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Egypte heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding genomen in groep G. Het elftal van bondscoach Hossam Hassan knokte zich in Vancouver tegen Nieuw-Zeeland na rust terug van een achterstand en won met 3-1. Voor Egypte was het de eerste zege ooit op een WK.
6 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.
8 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.
9 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.
12 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
12 uur geledenATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.
15 uur geleden