PSV-trainer Schmidt blij met terugkeer Götze
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt is blij dat hij voor de wedstrijd in de Europa League bij het Griekse Olympiakos donderdag weer kan beschikken over Mario Götze. De Duitse spelverdeler is hersteld van een blessure. "Hij is een complete voetballer, goed aan de bal en in het druk zetten, hij werkt hard en maakt zijn meters", zei hij over zijn landgenoot.
Of Götze aan de aftrap staat liet de coach in het midden. "Het zou kunnen, maar onthoud dat hij net terug is van een blessure en nog geen wedstrijdritme heeft."
Schmidt mist ook spelers, onder wie Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren. "Hij moest last-minute afhaken omdat hij ziek was en had ook nog een spierblessure", zei Schmidt over Ihattaren. Over Gakpo: "Hij had nog pijn bij bepaalde bewegingen. We nemen geen risico met hem."
Voor PSV is het de eerste keer sinds het seizoen 2014-2015 dat het de knock-outfase van een Europees toernooi bereikt. Schmidt: "We treffen een ervaren tegenstander die zich kan aanpassen aan het wedstrijdbeeld. Ze hebben ervaring, voetballend vermogen en fysieke kracht. Ze kunnen hoog druk zetten, maar ook inzakken. Maar wij hebben een jong team, dat kan in ons voordeel werken."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
37 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
16 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
18 uur geleden