PSV-trainer Schmidt blij met terugkeer Götze
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt is blij dat hij voor de wedstrijd in de Europa League bij het Griekse Olympiakos donderdag weer kan beschikken over Mario Götze. De Duitse spelverdeler is hersteld van een blessure. "Hij is een complete voetballer, goed aan de bal en in het druk zetten, hij werkt hard en maakt zijn meters", zei hij over zijn landgenoot.
Of Götze aan de aftrap staat liet de coach in het midden. "Het zou kunnen, maar onthoud dat hij net terug is van een blessure en nog geen wedstrijdritme heeft."
Schmidt mist ook spelers, onder wie Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren. "Hij moest last-minute afhaken omdat hij ziek was en had ook nog een spierblessure", zei Schmidt over Ihattaren. Over Gakpo: "Hij had nog pijn bij bepaalde bewegingen. We nemen geen risico met hem."
Voor PSV is het de eerste keer sinds het seizoen 2014-2015 dat het de knock-outfase van een Europees toernooi bereikt. Schmidt: "We treffen een ervaren tegenstander die zich kan aanpassen aan het wedstrijdbeeld. Ze hebben ervaring, voetballend vermogen en fysieke kracht. Ze kunnen hoog druk zetten, maar ook inzakken. Maar wij hebben een jong team, dat kan in ons voordeel werken."
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
14 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
15 uur geleden