
PSV-trainer Schmidt: bij de KNVB begrijpen ze niets van voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Roger Schmidt heeft zondag flink uitgehaald naar de KNVB. De trainer van PSV vindt het onbegrijpelijk dat de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag niet werd uitgesteld. Schmidt en PSV zouden dat graag hebben gezien vanwege vele coronagevallen binnen de selectie.
"Morgen hebben we de volgende testronde", aldus Schmidt tegen FOX Sports. "Misschien hebben we dan wel weer nieuwe geïnfecteerde spelers. De KNVB weet dat. Ze zeggen dat we genoeg spelers over hebben om te voetballen. We spelen om de drie dagen een wedstrijd. Ik denk dat ze bij de KNVB helemaal niets van voetbal begrijpen."
Schmidt vindt het onbegrijpelijk dat de KNVB zijn club zo lang in het ongewisse liet. "Ze hebben er 17 uur over gedaan om tot een besluit te komen dat we moesten voetballen. Zaterdagavond, nadat we de nieuwe positieve gevallen te horen kregen, hebben we contact met ze gezocht. Pas tegen het einde van zondagochtend kregen we uitsluitsel. Ze begrijpen niets van je met een team voorbereiden op een wedstrijd. Dat zijn mensen die thuis zitten en een besluit nemen op basis van regels. En die regels zijn niet correct. Het lijkt wel of onze situatie ze niets interesseert, net als de gezondheid van onze spelers en stafleden."
Lastig voor spelers
Het was zondag, na Granada, Vitesse en Omonia Nicosia, al de vierde keer op rij dat Schmidt vanwege vele coronagevallen in zijn selectie moest puzzelen om tot een zo goed mogelijke opstelling te komen.
"Deze wedstrijd is niet zozeer lastig voor mij, dat is het vooral voor mijn spelers", zei Schmidt voor aanvang van het duel op het eigen clubkanaal op wat rustigere toon dan tegen FOX Sports. "Zij voetballen veel wedstrijden deze dagen. Natuurlijk zijn we blij dat we zoveel wedstrijden mogen spelen, want we willen ons ook in Europa laten zien. Maar als we zo'n smalle selectie hebben als nu, moet bijna iedereen vandaag ook weer de volle 90 minuten spelen. Het is moeilijk voor de spelers om in zo'n korte tijd goed te herstellen. Tussen de wedstrijd van donderdag en zondag zit gewoon heel weinig tijd. We doen ons best, net als donderdag. Het wisselen wordt vandaag ook weer een uitdaging."
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert is er met Bournemouth niet in geslaagd de derde ronde van de League Cup te bereiken. De aanvallende middenvelder, hersteld van een kuitblessure, verloor het thuisduel met Brentford (0-2).
7 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.
18 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italië. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.
1 dag geleden