Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Schmidt: bij de KNVB begrijpen ze niets van voetbal

PSV-trainer Schmidt: bij de KNVB begrijpen ze niets van voetbal

EINDHOVEN (ANP) - Roger Schmidt heeft zondag flink uitgehaald naar de KNVB. De trainer van PSV vindt het onbegrijpelijk dat de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag niet werd uitgesteld. Schmidt en PSV zouden dat graag hebben gezien vanwege vele coronagevallen binnen de selectie.

"Morgen hebben we de volgende testronde", aldus Schmidt tegen FOX Sports. "Misschien hebben we dan wel weer nieuwe geïnfecteerde spelers. De KNVB weet dat. Ze zeggen dat we genoeg spelers over hebben om te voetballen. We spelen om de drie dagen een wedstrijd. Ik denk dat ze bij de KNVB helemaal niets van voetbal begrijpen."

Schmidt vindt het onbegrijpelijk dat de KNVB zijn club zo lang in het ongewisse liet. "Ze hebben er 17 uur over gedaan om tot een besluit te komen dat we moesten voetballen. Zaterdagavond, nadat we de nieuwe positieve gevallen te horen kregen, hebben we contact met ze gezocht. Pas tegen het einde van zondagochtend kregen we uitsluitsel. Ze begrijpen niets van je met een team voorbereiden op een wedstrijd. Dat zijn mensen die thuis zitten en een besluit nemen op basis van regels. En die regels zijn niet correct. Het lijkt wel of onze situatie ze niets interesseert, net als de gezondheid van onze spelers en stafleden."

Lastig voor spelers

Het was zondag, na Granada, Vitesse en Omonia Nicosia, al de vierde keer op rij dat Schmidt vanwege vele coronagevallen in zijn selectie moest puzzelen om tot een zo goed mogelijke opstelling te komen.

"Deze wedstrijd is niet zozeer lastig voor mij, dat is het vooral voor mijn spelers", zei Schmidt voor aanvang van het duel op het eigen clubkanaal op wat rustigere toon dan tegen FOX Sports. "Zij voetballen veel wedstrijden deze dagen. Natuurlijk zijn we blij dat we zoveel wedstrijden mogen spelen, want we willen ons ook in Europa laten zien. Maar als we zo'n smalle selectie hebben als nu, moet bijna iedereen vandaag ook weer de volle 90 minuten spelen. Het is moeilijk voor de spelers om in zo'n korte tijd goed te herstellen. Tussen de wedstrijd van donderdag en zondag zit gewoon heel weinig tijd. We doen ons best, net als donderdag. Het wisselen wordt vandaag ook weer een uitdaging."

Meer uit Voetbal

Engeland boekt bij Tsjechië eerste zege in Nations League

PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.

9 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan van Slowakije

KOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.

9 uur geleden
Lamine Yamal leidt Spanje naar zege op Kroatië

SEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.

9 uur geleden
Labyad ook volgend jaar ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.

10 uur geleden
EK voor Jong Oranje verder weg na zege Jong Israël

PTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.

11 uur geleden
Voetbalsters Oranje zonder Miedema en Van Domselaar in play-offs

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.

13 uur geleden
Premier League: ManCity schuldig bevonden aan alle aanklachten

LONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.

13 uur geleden