PSV-trainer Faber geniet van onbevangen Madueke
EINDHOVEN (ANP) - Noni Madueke kan de komende weken bij PSV op meer speeltijd rekenen. Trainer Ernest Faber was zondag te spreken over de 17-jarige debutant, die in de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo (1-1) in de 73e minuut inviel. "Hij heeft de bal en gaat gewoon", zei Faber over de jonge Engelsman van Nigeriaanse afkomst.
Madueke ging eerder deze maand mee op trainingskamp naar Qatar en maakte indruk op de coach. Omdat de geblesseerde topscorer Donyell Malen dit seizoen niet meer in actie komt, is Faber op zoek naar alternatieven. Die zijn hard nodig, bleek in Venlo. Steven Bergwijn startte als spits, maar is geen echte afmaker. Datzelfde geldt voor Armindo Bruma en Cody Gakpo, die als buitenspelers voetbalden.
Naast Bergwijn en Madueke heeft Faber met Sam Lammers en Konstantinos Mitroglou nog twee opties. Mitroglou hervat maandag de training en Lammers sluit donderdag weer aan bij de selectie voor de bekerwedstrijd tegen NAC, zei Faber.
De trainer van de Eindhovenaren hoopt ook op korte termijn nog een linkerverdediger aan zijn selectie toe te voegen. Olivier Boscagli speelde daar zondag bij afwezigheid van de geschorste Nick Viergever. "Dat zijn allebei geen natuurlijke linkerverdedigers. Het blijft een beetje gemankeerd. Olivier deed het vandaag redelijk, op die veroorzaakte strafschop na", zei Faber. "Als je een pure linkerverdediger hebt, heb je meer drang naar voren. Dat geeft een impuls aan de selectie."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
2 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
3 uur geleden