PSV-trainer Faber gaat tactiek aanpassen voor uitduel met Ajax
EINDHOVEN (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Ajax zondag met een andere tactiek dan normaal. Trainer Ernest Faber stapt af van het huidige systeem, met vier verdedigers, drie middenvelders en drie aanvallers. Dat viel vrijdag op te maken uit zijn woorden op De Herdgang, waar hij vooruitkeek naar de ontmoeting in de Johan Cruijff ArenA.
"We moeten zorgen dat we een resultaat behalen. Dat zou eventueel met een iets andere manier van spelen kunnen zijn. Dat is een zeer reële optie", zei Faber, die vrijdagochtend achter gesloten deuren trainde. Dat deed hij nog niet eerder sinds hij Mark van Bommel in december bij PSV opvolgde.
Het ligt voor de hand dat PSV zich tegen Ajax op eigen helft zo compact mogelijk opstelt en de ruimte voor Ajax om te voetballen daarmee klein houdt. Dat kan met een extra verdediger of een extra middenvelder.
Moeizaam
"We moeten wel durven voetballen. Niet te veel nadenken, maar gewoon doen", vertelde Faber. "Op de trainingen gaat dat allemaal prima. Het is nu zaak dat ook in het stadion te doen. Dat Ajax ook niet zo lekker gaat? Volgens mij zijn wij niet echt in de positie daar iets over te zeggen."
PSV scoort dit seizoen, vooral in uitwedstrijden, moeizaam. Na het wegvallen van de langdurig geblesseerde Donyell Malen is nu ook de naar Tottenham Hotspur vertrokken Steven Bergwijn niet meer beschikbaar. "Dan moet Dumfries het maar weer doen", zei Faber grappend, daarmee doelend op zijn rechtsback. Dumfries scoorde de laatste twee competitiewedstrijden, tegen VVV-Venlo en FC Twente. "We hebben veel potentiële doelpuntenmakers. We krijgen best veel kansen die er normaal gesproken in moeten."
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
53 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden