Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Faber gaat tactiek aanpassen voor uitduel met Ajax

PSV-trainer Faber gaat tactiek aanpassen voor uitduel met Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Ajax zondag met een andere tactiek dan normaal. Trainer Ernest Faber stapt af van het huidige systeem, met vier verdedigers, drie middenvelders en drie aanvallers. Dat viel vrijdag op te maken uit zijn woorden op De Herdgang, waar hij vooruitkeek naar de ontmoeting in de Johan Cruijff ArenA.

"We moeten zorgen dat we een resultaat behalen. Dat zou eventueel met een iets andere manier van spelen kunnen zijn. Dat is een zeer reële optie", zei Faber, die vrijdagochtend achter gesloten deuren trainde. Dat deed hij nog niet eerder sinds hij Mark van Bommel in december bij PSV opvolgde.

Het ligt voor de hand dat PSV zich tegen Ajax op eigen helft zo compact mogelijk opstelt en de ruimte voor Ajax om te voetballen daarmee klein houdt. Dat kan met een extra verdediger of een extra middenvelder.

Moeizaam

"We moeten wel durven voetballen. Niet te veel nadenken, maar gewoon doen", vertelde Faber. "Op de trainingen gaat dat allemaal prima. Het is nu zaak dat ook in het stadion te doen. Dat Ajax ook niet zo lekker gaat? Volgens mij zijn wij niet echt in de positie daar iets over te zeggen."

PSV scoort dit seizoen, vooral in uitwedstrijden, moeizaam. Na het wegvallen van de langdurig geblesseerde Donyell Malen is nu ook de naar Tottenham Hotspur vertrokken Steven Bergwijn niet meer beschikbaar. "Dan moet Dumfries het maar weer doen", zei Faber grappend, daarmee doelend op zijn rechtsback. Dumfries scoorde de laatste twee competitiewedstrijden, tegen VVV-Venlo en FC Twente. "We hebben veel potentiële doelpuntenmakers. We krijgen best veel kansen die er normaal gesproken in moeten."

Meer uit Voetbal

Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

5 minuten geleden
Keeper Safonov van PSG stopte penalty's met gebroken hand

PARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.

18 minuten geleden
Voetbalincidenten nemen verder af, maar vuurwerk blijft probleem

DEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".

1 uur geleden
Geblesseerde FC Utrecht-spits Haller gaat niet naar Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.

2 uur geleden
Trainer Van Persie voelt vertrouwen van iedereen bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."

2 uur geleden
Duel om Johan Cruijff Schaal op 31 juli of 2 augustus

ZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.

2 uur geleden
FC Utrecht-trainer Jans ziet PSV 'ook kwetsbare momenten' hebben

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht-trainer Ron Jans denkt niet dat zijn elftal zondag in de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen koploper PSV kansloos is. "Ze staan 9 punten voor op de nummer 2 en dat zegt wel iets over PSV. Als je ziet wat ze in de Champions League tegen Liverpool en Napoli hebben laten zien, dan ontstijgt dat bijna de Eredivisie. Maar er zijn ook kwetsbare momenten in wedstrijden geweest en daar willen we er graag nog eentje aan toevoegen", aldus Jans in een interview op de clubsite.

2 uur geleden