PSV-trainer Bosz wil Feyenoord direct alle hoop ontnemen
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemt de eerste wedstrijden na de winterstop cruciaal in de strijd om de landstitel. De Eindhovenaren hervatten de competitie zaterdag met een voorsprong van 10 punten op regerend kampioen Feyenoord.
"Het begin zal heel belangrijk zijn", sprak Bosz in het Philips-stadion, waar zo'n duizend mensen de nieuwjaarsreceptie van de club bijwoonden. "De trainer van Feyenoord zal tegen zijn spelers zeggen: als PSV aan het begin punten laat liggen, dan kan het nog. Die hoop moeten we ze ontnemen."
PSV won de eerste zestien competitiewedstrijden en bereikte de achtste finales van de Champions League. Desgevraagd kon Bosz niet één hoogtepunt noemen. "Het was een aaneenschakeling van mooie momenten. Het zijn zes hele mooie maanden geweest. Als speler van RKC Waalwijk heb ik een keer 22 wedstrijden gewonnen, samen met Marcel Brands. Alleen was dat een divisie lager."
Enige verliespartij
Onder leiding van Bosz verloor PSV tot dusverre één keer, met 4-0 bij Arsenal in de Champions League. "Dat was een heel belangrijk moment voor dit elftal", sprak de coach. "Van die wedstrijd hebben we heel veel geleerd."
Bosz kijkt uit naar de achtste finales van de Champions League tegen Borussia Dortmund, zijn voormalige werkgever. "Daar ging het voor mij niet zo goed, op het eind. We gaan naar een hele mooie club toe, naar een stadion met 81.000 mensen die er altijd zijn."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
57 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
9 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
14 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geleden