PSV-trainer Bosz wil Feyenoord direct alle hoop ontnemen
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemt de eerste wedstrijden na de winterstop cruciaal in de strijd om de landstitel. De Eindhovenaren hervatten de competitie zaterdag met een voorsprong van 10 punten op regerend kampioen Feyenoord.
"Het begin zal heel belangrijk zijn", sprak Bosz in het Philips-stadion, waar zo'n duizend mensen de nieuwjaarsreceptie van de club bijwoonden. "De trainer van Feyenoord zal tegen zijn spelers zeggen: als PSV aan het begin punten laat liggen, dan kan het nog. Die hoop moeten we ze ontnemen."
PSV won de eerste zestien competitiewedstrijden en bereikte de achtste finales van de Champions League. Desgevraagd kon Bosz niet één hoogtepunt noemen. "Het was een aaneenschakeling van mooie momenten. Het zijn zes hele mooie maanden geweest. Als speler van RKC Waalwijk heb ik een keer 22 wedstrijden gewonnen, samen met Marcel Brands. Alleen was dat een divisie lager."
Enige verliespartij
Onder leiding van Bosz verloor PSV tot dusverre één keer, met 4-0 bij Arsenal in de Champions League. "Dat was een heel belangrijk moment voor dit elftal", sprak de coach. "Van die wedstrijd hebben we heel veel geleerd."
Bosz kijkt uit naar de achtste finales van de Champions League tegen Borussia Dortmund, zijn voormalige werkgever. "Daar ging het voor mij niet zo goed, op het eind. We gaan naar een hele mooie club toe, naar een stadion met 81.000 mensen die er altijd zijn."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
18 uur geleden