Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Bosz waarschuwt voor counters Sturm Graz

PSV-trainer Bosz waarschuwt voor counters Sturm Graz

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet dinsdag in de thuiswedstrijd tegen Sturm Graz in de derde voorronde van de Champions League scherp zijn bij balverlies. Trainer Peter Bosz waarschuwde maandag voor de snelle counters van de Oostenrijkers.

"Ze zijn erg gevaarlijk in de omschakeling, waarbij ze de bal altijd achter de verdediging spelen. Ook moeten we opletten bij standaardsituaties", aldus Bosz. "De restverdediging moet dus op orde zijn en we moeten bovenal ons eigen spel spelen."

Sturm Graz is met 6 punten uit twee duels en een doelsaldo van 5-0 goed begonnen aan de competitie in eigen land. PSV won vrijdag de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal van landskampioen Feyenoord (0-1). "Het is een totaal andere ploeg dan Feyenoord, zowel aan de bal als zonder bal", sprak Bosz. "Met snelheid kan een verdediger zijn eigen fouten oplossen. Ik heb liever dat een speler intelligent is en de lange ballen goed inschat. Daarnaast begint verdedigen niet achterin, maar voorin. Daar kunnen we al veel voorkomen."

Waakzaam

Verdediger André Ramalho voetbalde jarenlang bij Red Bull Salzburg en stond geregeld tegenover Sturm Graz. "We moeten tijdens de hele wedstrijd waakzaam zijn voor de counter en de spelhervattingen. Daar zijn ze echt heel goed in. In mijn tijd bij Red Bull Salzburg hadden we het altijd zwaar tegen ze", zei de 31-jarige Braziliaan, die te spreken is over de speelstijl van de nieuwe trainer Bosz. "Dit is wat ik een groot deel van mijn carrière gespeeld heb, dit is wat ik gewend ben."

De return in Oostenrijk is volgende week. De winnaar neemt het in de play-offs op tegen Rangers FC of Servette FC. PSV deed in het seizoen 2018/2019 onder leiding van trainer Mark van Bommel voor het laatst mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League.

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

6 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

7 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

10 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

12 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

13 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

13 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

14 uur geleden