Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Bosz waarschuwt voor counters Sturm Graz

PSV-trainer Bosz waarschuwt voor counters Sturm Graz

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet dinsdag in de thuiswedstrijd tegen Sturm Graz in de derde voorronde van de Champions League scherp zijn bij balverlies. Trainer Peter Bosz waarschuwde maandag voor de snelle counters van de Oostenrijkers.

"Ze zijn erg gevaarlijk in de omschakeling, waarbij ze de bal altijd achter de verdediging spelen. Ook moeten we opletten bij standaardsituaties", aldus Bosz. "De restverdediging moet dus op orde zijn en we moeten bovenal ons eigen spel spelen."

Sturm Graz is met 6 punten uit twee duels en een doelsaldo van 5-0 goed begonnen aan de competitie in eigen land. PSV won vrijdag de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal van landskampioen Feyenoord (0-1). "Het is een totaal andere ploeg dan Feyenoord, zowel aan de bal als zonder bal", sprak Bosz. "Met snelheid kan een verdediger zijn eigen fouten oplossen. Ik heb liever dat een speler intelligent is en de lange ballen goed inschat. Daarnaast begint verdedigen niet achterin, maar voorin. Daar kunnen we al veel voorkomen."

Waakzaam

Verdediger André Ramalho voetbalde jarenlang bij Red Bull Salzburg en stond geregeld tegenover Sturm Graz. "We moeten tijdens de hele wedstrijd waakzaam zijn voor de counter en de spelhervattingen. Daar zijn ze echt heel goed in. In mijn tijd bij Red Bull Salzburg hadden we het altijd zwaar tegen ze", zei de 31-jarige Braziliaan, die te spreken is over de speelstijl van de nieuwe trainer Bosz. "Dit is wat ik een groot deel van mijn carrière gespeeld heb, dit is wat ik gewend ben."

De return in Oostenrijk is volgende week. De winnaar neemt het in de play-offs op tegen Rangers FC of Servette FC. PSV deed in het seizoen 2018/2019 onder leiding van trainer Mark van Bommel voor het laatst mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

1 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

2 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

3 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

3 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

4 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

4 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

9 uur geleden