PSV-trainer Bosz waarschuwt voor counters Sturm Graz
EINDHOVEN (ANP) - PSV moet dinsdag in de thuiswedstrijd tegen Sturm Graz in de derde voorronde van de Champions League scherp zijn bij balverlies. Trainer Peter Bosz waarschuwde maandag voor de snelle counters van de Oostenrijkers.
"Ze zijn erg gevaarlijk in de omschakeling, waarbij ze de bal altijd achter de verdediging spelen. Ook moeten we opletten bij standaardsituaties", aldus Bosz. "De restverdediging moet dus op orde zijn en we moeten bovenal ons eigen spel spelen."
Sturm Graz is met 6 punten uit twee duels en een doelsaldo van 5-0 goed begonnen aan de competitie in eigen land. PSV won vrijdag de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal van landskampioen Feyenoord (0-1). "Het is een totaal andere ploeg dan Feyenoord, zowel aan de bal als zonder bal", sprak Bosz. "Met snelheid kan een verdediger zijn eigen fouten oplossen. Ik heb liever dat een speler intelligent is en de lange ballen goed inschat. Daarnaast begint verdedigen niet achterin, maar voorin. Daar kunnen we al veel voorkomen."
Waakzaam
Verdediger André Ramalho voetbalde jarenlang bij Red Bull Salzburg en stond geregeld tegenover Sturm Graz. "We moeten tijdens de hele wedstrijd waakzaam zijn voor de counter en de spelhervattingen. Daar zijn ze echt heel goed in. In mijn tijd bij Red Bull Salzburg hadden we het altijd zwaar tegen ze", zei de 31-jarige Braziliaan, die te spreken is over de speelstijl van de nieuwe trainer Bosz. "Dit is wat ik een groot deel van mijn carrière gespeeld heb, dit is wat ik gewend ben."
De return in Oostenrijk is volgende week. De winnaar neemt het in de play-offs op tegen Rangers FC of Servette FC. PSV deed in het seizoen 2018/2019 onder leiding van trainer Mark van Bommel voor het laatst mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
10 uur geleden