PSV-trainer Bosz waarschuwt voor counters Sturm Graz
EINDHOVEN (ANP) - PSV moet dinsdag in de thuiswedstrijd tegen Sturm Graz in de derde voorronde van de Champions League scherp zijn bij balverlies. Trainer Peter Bosz waarschuwde maandag voor de snelle counters van de Oostenrijkers.
"Ze zijn erg gevaarlijk in de omschakeling, waarbij ze de bal altijd achter de verdediging spelen. Ook moeten we opletten bij standaardsituaties", aldus Bosz. "De restverdediging moet dus op orde zijn en we moeten bovenal ons eigen spel spelen."
Sturm Graz is met 6 punten uit twee duels en een doelsaldo van 5-0 goed begonnen aan de competitie in eigen land. PSV won vrijdag de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal van landskampioen Feyenoord (0-1). "Het is een totaal andere ploeg dan Feyenoord, zowel aan de bal als zonder bal", sprak Bosz. "Met snelheid kan een verdediger zijn eigen fouten oplossen. Ik heb liever dat een speler intelligent is en de lange ballen goed inschat. Daarnaast begint verdedigen niet achterin, maar voorin. Daar kunnen we al veel voorkomen."
Waakzaam
Verdediger André Ramalho voetbalde jarenlang bij Red Bull Salzburg en stond geregeld tegenover Sturm Graz. "We moeten tijdens de hele wedstrijd waakzaam zijn voor de counter en de spelhervattingen. Daar zijn ze echt heel goed in. In mijn tijd bij Red Bull Salzburg hadden we het altijd zwaar tegen ze", zei de 31-jarige Braziliaan, die te spreken is over de speelstijl van de nieuwe trainer Bosz. "Dit is wat ik een groot deel van mijn carrière gespeeld heb, dit is wat ik gewend ben."
De return in Oostenrijk is volgende week. De winnaar neemt het in de play-offs op tegen Rangers FC of Servette FC. PSV deed in het seizoen 2018/2019 onder leiding van trainer Mark van Bommel voor het laatst mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.
2 uur geledenKAAPSTAD (ANP) - De Zuid-Afrikaanse international Jayden Adams is vlak na zijn deelname aan het WK voetbal overleden op 25-jarige leeftijd. Dat meldt de nationale spelersvakbond SAFPU. De middenvelder van Mamelodi Sundowns kreeg in het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico speeltijd in de eerste drie van vier WK-duels.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in De Kuip een oefenwedstrijd gewonnen van Club Brugge. De kampioen van België kwam na rust op voorsprong, maar dankzij kopdoelpunten van Shaqueel van Persie en debutant Mika Mármol boog de ploeg van de teruggekeerde trainer Giovanni van Bronckhorst dat om. Tobias van den Elshout bepaalde de eindstand op 3-1.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Harry Kane vindt dat hij en Erling Haaland lastig met elkaar te vergelijken zijn, maar de Engelse spits is wel onder de indruk van de Noorse spits. "Erling is ongelooflijk, een doelpuntenbeest", zei Kane in aanloop naar de halve finale later zaterdag (23.00 uur). "Hij is een van de allerbeste afmakers en dat bewijst ook wel het aantal doelpunten dat hij heeft gemaakt."
5 uur geledenNEW JERSEY (ANP/DPA) - Voetbalfans kunnen een stukje van het speelveld van de WK-finale van volgende week zondag in New Jersey bemachtigen. Wereldvoetbalbond FIFA verkoopt het grasveld in heel kleine delen voor 390 euro per stuk.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP/BELGA/AFP) - Bondscoach Lionel Scaloni hoopt dat zijn Argentijnse voetbalelftal wordt herinnerd om strijdlust. De regerend wereldkampioen had in de knock-outfase in de Verenigde Staten al een verlenging nodig tegen Kaapverdië (3-2) en een comeback tegen Egypte (3-2) om door te gaan. "Ik wil dat we worden herinnerd als een team dat nooit heeft opgegeven", zei Scaloni in aanloop naar de kwartfinale tegen Zwitserland, in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag.
9 uur geledenINGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.
16 uur geleden