PSV-trainer Bosz verrast door aanstaand vertrek Dams naar Al-Ahli
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag de aanstaande transfer van linksback Matteo Dams naar Al-Ahli in Saudi-Arabië niet aankomen. "Ik was wel verrast dat hij daar zelf wat voor voelde. Maar dat is helemaal aan hem en niet aan mij. Hij heeft zijn afwegingen en ik gun hem deze grote transfer", vertelde de Apeldoorner op een persconferentie in het Philips Stadion.
PSV ontvangt voor de 20-jarige Dams naar verluidt een bedrag van tussen de 8 en 10 miljoen euro. De Belg gaat een enorm salaris verdienen. De transfer zorgde ook binnen de selectie van PSV voor verbaasde blikken. "Het was wel het gesprek van de dag bij de spelers", aldus Bosz. "Er is niemand die het hem niet gunt."
Dams komt uit de jeugd van PSV en brak dit seizoen door. Links achterin kwam een plek vrij door de met een blessure langdurig afwezige Sergiño Dest. "Dan zie je hoe snel het kan gaan. Hij heeft het een half jaar lang geweldig gedaan en hij heeft ons enorm geholpen", vervolgde Bosz, die een nieuwe trend ziet. "Vroeger waren de Verenigde Staten in trek, daarna Japan. Ik ben zelf naar Japan gegaan, maar dat was op latere leeftijd. Om mijn carrière af te sluiten. Matteo is nu niet de enige jonge speler die daar voetbalt. Er zijn ook veel jonge Brazilianen. Ik wil het niet gelijk veroordelen en de lelijke kant van het voetbal noemen, maar wel een andere kant."
Bosz wil sowieso een vervanger voor Dams, ook al is Dest bijna weer fit. "We zijn naar een aantal spelers aan het kijken. Ik hoop dat een van die opties het wordt." PSV zoekt verder geen versterkingen in de winterse transferperiode, vertelde Bosz.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geleden