Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Bosz verrast door aanstaand vertrek Dams naar Al-Ahli

PSV-trainer Bosz verrast door aanstaand vertrek Dams naar Al-Ahli

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag de aanstaande transfer van linksback Matteo Dams naar Al-Ahli in Saudi-Arabië niet aankomen. "Ik was wel verrast dat hij daar zelf wat voor voelde. Maar dat is helemaal aan hem en niet aan mij. Hij heeft zijn afwegingen en ik gun hem deze grote transfer", vertelde de Apeldoorner op een persconferentie in het Philips Stadion.

PSV ontvangt voor de 20-jarige Dams naar verluidt een bedrag van tussen de 8 en 10 miljoen euro. De Belg gaat een enorm salaris verdienen. De transfer zorgde ook binnen de selectie van PSV voor verbaasde blikken. "Het was wel het gesprek van de dag bij de spelers", aldus Bosz. "Er is niemand die het hem niet gunt."

Dams komt uit de jeugd van PSV en brak dit seizoen door. Links achterin kwam een plek vrij door de met een blessure langdurig afwezige Sergiño Dest. "Dan zie je hoe snel het kan gaan. Hij heeft het een half jaar lang geweldig gedaan en hij heeft ons enorm geholpen", vervolgde Bosz, die een nieuwe trend ziet. "Vroeger waren de Verenigde Staten in trek, daarna Japan. Ik ben zelf naar Japan gegaan, maar dat was op latere leeftijd. Om mijn carrière af te sluiten. Matteo is nu niet de enige jonge speler die daar voetbalt. Er zijn ook veel jonge Brazilianen. Ik wil het niet gelijk veroordelen en de lelijke kant van het voetbal noemen, maar wel een andere kant."

Bosz wil sowieso een vervanger voor Dams, ook al is Dest bijna weer fit. "We zijn naar een aantal spelers aan het kijken. Ik hoop dat een van die opties het wordt." PSV zoekt verder geen versterkingen in de winterse transferperiode, vertelde Bosz.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

25 minuten geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

3 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

3 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

4 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

19 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

21 uur geleden