PSV-trainer Bosz verrast door aanstaand vertrek Dams naar Al-Ahli
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag de aanstaande transfer van linksback Matteo Dams naar Al-Ahli in Saudi-Arabië niet aankomen. "Ik was wel verrast dat hij daar zelf wat voor voelde. Maar dat is helemaal aan hem en niet aan mij. Hij heeft zijn afwegingen en ik gun hem deze grote transfer", vertelde de Apeldoorner op een persconferentie in het Philips Stadion.
PSV ontvangt voor de 20-jarige Dams naar verluidt een bedrag van tussen de 8 en 10 miljoen euro. De Belg gaat een enorm salaris verdienen. De transfer zorgde ook binnen de selectie van PSV voor verbaasde blikken. "Het was wel het gesprek van de dag bij de spelers", aldus Bosz. "Er is niemand die het hem niet gunt."
Dams komt uit de jeugd van PSV en brak dit seizoen door. Links achterin kwam een plek vrij door de met een blessure langdurig afwezige Sergiño Dest. "Dan zie je hoe snel het kan gaan. Hij heeft het een half jaar lang geweldig gedaan en hij heeft ons enorm geholpen", vervolgde Bosz, die een nieuwe trend ziet. "Vroeger waren de Verenigde Staten in trek, daarna Japan. Ik ben zelf naar Japan gegaan, maar dat was op latere leeftijd. Om mijn carrière af te sluiten. Matteo is nu niet de enige jonge speler die daar voetbalt. Er zijn ook veel jonge Brazilianen. Ik wil het niet gelijk veroordelen en de lelijke kant van het voetbal noemen, maar wel een andere kant."
Bosz wil sowieso een vervanger voor Dams, ook al is Dest bijna weer fit. "We zijn naar een aantal spelers aan het kijken. Ik hoop dat een van die opties het wordt." PSV zoekt verder geen versterkingen in de winterse transferperiode, vertelde Bosz.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
20 uur geleden