PSV-trainer Bosz verrast door aanstaand vertrek Dams naar Al-Ahli
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag de aanstaande transfer van linksback Matteo Dams naar Al-Ahli in Saudi-Arabië niet aankomen. "Ik was wel verrast dat hij daar zelf wat voor voelde. Maar dat is helemaal aan hem en niet aan mij. Hij heeft zijn afwegingen en ik gun hem deze grote transfer", vertelde de Apeldoorner op een persconferentie in het Philips Stadion.
PSV ontvangt voor de 20-jarige Dams naar verluidt een bedrag van tussen de 8 en 10 miljoen euro. De Belg gaat een enorm salaris verdienen. De transfer zorgde ook binnen de selectie van PSV voor verbaasde blikken. "Het was wel het gesprek van de dag bij de spelers", aldus Bosz. "Er is niemand die het hem niet gunt."
Dams komt uit de jeugd van PSV en brak dit seizoen door. Links achterin kwam een plek vrij door de met een blessure langdurig afwezige Sergiño Dest. "Dan zie je hoe snel het kan gaan. Hij heeft het een half jaar lang geweldig gedaan en hij heeft ons enorm geholpen", vervolgde Bosz, die een nieuwe trend ziet. "Vroeger waren de Verenigde Staten in trek, daarna Japan. Ik ben zelf naar Japan gegaan, maar dat was op latere leeftijd. Om mijn carrière af te sluiten. Matteo is nu niet de enige jonge speler die daar voetbalt. Er zijn ook veel jonge Brazilianen. Ik wil het niet gelijk veroordelen en de lelijke kant van het voetbal noemen, maar wel een andere kant."
Bosz wil sowieso een vervanger voor Dams, ook al is Dest bijna weer fit. "We zijn naar een aantal spelers aan het kijken. Ik hoop dat een van die opties het wordt." PSV zoekt verder geen versterkingen in de winterse transferperiode, vertelde Bosz.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
10 uur geleden