Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Bosz verrast door aanstaand vertrek Dams naar Al-Ahli

PSV-trainer Bosz verrast door aanstaand vertrek Dams naar Al-Ahli

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag de aanstaande transfer van linksback Matteo Dams naar Al-Ahli in Saudi-Arabië niet aankomen. "Ik was wel verrast dat hij daar zelf wat voor voelde. Maar dat is helemaal aan hem en niet aan mij. Hij heeft zijn afwegingen en ik gun hem deze grote transfer", vertelde de Apeldoorner op een persconferentie in het Philips Stadion.

PSV ontvangt voor de 20-jarige Dams naar verluidt een bedrag van tussen de 8 en 10 miljoen euro. De Belg gaat een enorm salaris verdienen. De transfer zorgde ook binnen de selectie van PSV voor verbaasde blikken. "Het was wel het gesprek van de dag bij de spelers", aldus Bosz. "Er is niemand die het hem niet gunt."

Dams komt uit de jeugd van PSV en brak dit seizoen door. Links achterin kwam een plek vrij door de met een blessure langdurig afwezige Sergiño Dest. "Dan zie je hoe snel het kan gaan. Hij heeft het een half jaar lang geweldig gedaan en hij heeft ons enorm geholpen", vervolgde Bosz, die een nieuwe trend ziet. "Vroeger waren de Verenigde Staten in trek, daarna Japan. Ik ben zelf naar Japan gegaan, maar dat was op latere leeftijd. Om mijn carrière af te sluiten. Matteo is nu niet de enige jonge speler die daar voetbalt. Er zijn ook veel jonge Brazilianen. Ik wil het niet gelijk veroordelen en de lelijke kant van het voetbal noemen, maar wel een andere kant."

Bosz wil sowieso een vervanger voor Dams, ook al is Dest bijna weer fit. "We zijn naar een aantal spelers aan het kijken. Ik hoop dat een van die opties het wordt." PSV zoekt verder geen versterkingen in de winterse transferperiode, vertelde Bosz.

Meer uit Voetbal

Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

8 minuten geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

8 minuten geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

1 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

3 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

8 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

19 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

20 uur geleden