PSV-trainer Bosz verbaasd na 'bizarre avond' in Sevilla
SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag zijn elftal tegen Sevilla lange tijd misschien wel de slechtste wedstrijd van het seizoen spelen. "Het zag er niet naar uit dat we nog terug zouden komen. Dan mag je wel van een historische en bizarre avond spreken, ja", zei hij na de 3-2-zege.
PSV stond halverwege de tweede helft nog met 2-0 achter, maar na de rode kaart voor de Argentijn Lucas Ocampos, draaiden de Eindhovenaren het duel volledig om. "Je moet niet vergeten dat zij in een hele lastige fase zitten, het ijs is wat dat betreft dun. Als het dan even tegen zit, moet je daar op inhaken. Dat hebben wij wel goed gedaan."
Bosz zag zijn wissels goed uitpakken. Ismael Saibari zorgde op schitterende wijze voor de aansluitingstreffer, Yorbe Vertessen stond aan de basis van de 2-2 en Ricardo Pepi kopte in blessuretijd de winnende treffer binnen. "Dat de jongens die erin komen het verschil maken, is wel prettig natuurlijk. Ik geef vooraf ook wel aan wat ik van de wissels verwacht. Eerder pakte dat ook goed uit met Guus Til bijvoorbeeld."
Veldspel beneden de maat
Het veldspel van PSV was tot de rode kaart ver beneden de maat, oordeelde Bosz. "We voetbalden niet goed en maakten onlogische keuzes. Ook in de duels waren we slap", sprak de coach. "Ik heb totaal niet het elftal gezien dat ik dit seizoen heb leren kennen."
Bosz vond het kort na het duel lastig aan te geven waar het aan lag. "Ik weet het oprecht niet. Ik vond Sevilla zeker niet goed beginnen. We dachten dat ze zouden gaan stormen, maar dat deden ze niet. We voetballen dit seizoen makkelijk, daarmee zijn we dominant. Nu was dat niet het geval."
Na de 2-2 in de 81e minuut, een eigen doelpunt van Nemanja Gudelj, haalde Bosz Jerdy Schouten en Olivier Boscagli naar de kant en bracht hij Patrick van Aanholt en Pepi in de ploeg. "Daarna kwamen we niet meer aan voetballen toe", aldus Bosz. "Toen Pepi de bal er alsnog inkopte, was ik wel blij."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan voorlopig niet beschikken over aanvaller Alassane Pléa. De Franse spits viel vrijdag op de training uit met een blessure. Medisch onderzoek heeft uitgewezen dat de 33-jarige aanvaller in elk geval tot de komende interlandperiode eind september niet in actie kan komen in wedstrijden.
17 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft een minderheidsbelang genomen in de Britse voetbalclub Liverpool FC. Hoeveel geld de steenrijke zakenman precies in de club steekt, is niet bekend. De huidige eigenaren blijven sowieso meerderheidseigenaren en Bezos krijgt het niet voor het zeggen bij de twintigvoudig Engels kampioen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Lieke Martens stelt dat "het nationale voetbalteam altijd van het land zelf moet blijven". Daarmee wijst de 33-jarige oud-international de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino om een deel van de rechten van het WK voetbal aan investeerders te verkopen resoluut van de hand. "Het is vervelend als mensen die zelf niets met de sport te maken hebben zoveel invloed uitoefenen", zei Martens in Zeist op een persdag van de KNVB tegen het ANP. "Het zou moeten gaan om het belang van de spelers en speelsters. En niet alleen om geld."
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Ismael Saibari wil zaterdag debuteren voor Bayern München tijdens een vriendschappelijk duel met RB Leipzig. De van PSV overgekomen middenvelder is hersteld van een blessure die hij met Marokko opliep tijdens het WK. "Ik ben goed hersteld en train weer volledig mee met de rest van het team," zei hij tijdens zijn presentatie bij de kampioen van Duitsland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal heeft Xavi succes gewenst met zijn nieuwe functie als bondscoach van het Nederlands elftal. "Gefeliciteerd Xavi. Veel geluk mijn vriend", schrijft hij op Instagram waarop ook een groepsfoto van FC Barcelona te zien is met een jonge Xavi en trainer Van Gaal.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft fel uitgehaald naar een Spaanse journalist, die in de ogen van de international onjuiste berichten over hem verspreidt. "Hij [Gerard Romero] heeft vaker leugens over mij verteld. Ik wil het niet meer zomaar aan mij voorbij laten gaan. Hij moet weten dat er gevolgen zijn als je onjuiste informatie verspreidt", stelde de 29-jarige voetballer in een speciaal gearrangeerd interview met het eigen clubkanaal van FC Barcelona om opheldering te verschaffen. "Voor veel journalisten is het belangrijk om een verhaal naar buiten te brengen en is de waarheid daarbij minder van belang."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord onderzoekt of het Javi López naar De Kuip kan halen. De 24-jarige Spanjaard moet de positie links in de defensie versterken. "Hij is wel een speler die we volgen", erkende trainer Giovanni van Bronckhorst tijdens een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Go Ahead Eagles.
7 uur geleden