Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Bosz verbaasd na 'bizarre avond' in Sevilla

PSV-trainer Bosz verbaasd na 'bizarre avond' in Sevilla

SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag zijn elftal tegen Sevilla lange tijd misschien wel de slechtste wedstrijd van het seizoen spelen. "Het zag er niet naar uit dat we nog terug zouden komen. Dan mag je wel van een historische en bizarre avond spreken, ja", zei hij na de 3-2-zege.

PSV stond halverwege de tweede helft nog met 2-0 achter, maar na de rode kaart voor de Argentijn Lucas Ocampos, draaiden de Eindhovenaren het duel volledig om. "Je moet niet vergeten dat zij in een hele lastige fase zitten, het ijs is wat dat betreft dun. Als het dan even tegen zit, moet je daar op inhaken. Dat hebben wij wel goed gedaan."

Bosz zag zijn wissels goed uitpakken. Ismael Saibari zorgde op schitterende wijze voor de aansluitingstreffer, Yorbe Vertessen stond aan de basis van de 2-2 en Ricardo Pepi kopte in blessuretijd de winnende treffer binnen. "Dat de jongens die erin komen het verschil maken, is wel prettig natuurlijk. Ik geef vooraf ook wel aan wat ik van de wissels verwacht. Eerder pakte dat ook goed uit met Guus Til bijvoorbeeld."

Veldspel beneden de maat

Het veldspel van PSV was tot de rode kaart ver beneden de maat, oordeelde Bosz. "We voetbalden niet goed en maakten onlogische keuzes. Ook in de duels waren we slap", sprak de coach. "Ik heb totaal niet het elftal gezien dat ik dit seizoen heb leren kennen."

Bosz vond het kort na het duel lastig aan te geven waar het aan lag. "Ik weet het oprecht niet. Ik vond Sevilla zeker niet goed beginnen. We dachten dat ze zouden gaan stormen, maar dat deden ze niet. We voetballen dit seizoen makkelijk, daarmee zijn we dominant. Nu was dat niet het geval."

Na de 2-2 in de 81e minuut, een eigen doelpunt van Nemanja Gudelj, haalde Bosz Jerdy Schouten en Olivier Boscagli naar de kant en bracht hij Patrick van Aanholt en Pepi in de ploeg. "Daarna kwamen we niet meer aan voetballen toe", aldus Bosz. "Toen Pepi de bal er alsnog inkopte, was ik wel blij."

Meer uit Voetbal

Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

1 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

1 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

1 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

3 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

3 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

4 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

4 uur geleden