PSV-trainer Bosz verbaasd na 'bizarre avond' in Sevilla
SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag zijn elftal tegen Sevilla lange tijd misschien wel de slechtste wedstrijd van het seizoen spelen. "Het zag er niet naar uit dat we nog terug zouden komen. Dan mag je wel van een historische en bizarre avond spreken, ja", zei hij na de 3-2-zege.
PSV stond halverwege de tweede helft nog met 2-0 achter, maar na de rode kaart voor de Argentijn Lucas Ocampos, draaiden de Eindhovenaren het duel volledig om. "Je moet niet vergeten dat zij in een hele lastige fase zitten, het ijs is wat dat betreft dun. Als het dan even tegen zit, moet je daar op inhaken. Dat hebben wij wel goed gedaan."
Bosz zag zijn wissels goed uitpakken. Ismael Saibari zorgde op schitterende wijze voor de aansluitingstreffer, Yorbe Vertessen stond aan de basis van de 2-2 en Ricardo Pepi kopte in blessuretijd de winnende treffer binnen. "Dat de jongens die erin komen het verschil maken, is wel prettig natuurlijk. Ik geef vooraf ook wel aan wat ik van de wissels verwacht. Eerder pakte dat ook goed uit met Guus Til bijvoorbeeld."
Veldspel beneden de maat
Het veldspel van PSV was tot de rode kaart ver beneden de maat, oordeelde Bosz. "We voetbalden niet goed en maakten onlogische keuzes. Ook in de duels waren we slap", sprak de coach. "Ik heb totaal niet het elftal gezien dat ik dit seizoen heb leren kennen."
Bosz vond het kort na het duel lastig aan te geven waar het aan lag. "Ik weet het oprecht niet. Ik vond Sevilla zeker niet goed beginnen. We dachten dat ze zouden gaan stormen, maar dat deden ze niet. We voetballen dit seizoen makkelijk, daarmee zijn we dominant. Nu was dat niet het geval."
Na de 2-2 in de 81e minuut, een eigen doelpunt van Nemanja Gudelj, haalde Bosz Jerdy Schouten en Olivier Boscagli naar de kant en bracht hij Patrick van Aanholt en Pepi in de ploeg. "Daarna kwamen we niet meer aan voetballen toe", aldus Bosz. "Toen Pepi de bal er alsnog inkopte, was ik wel blij."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
4 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
5 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
19 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
20 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
21 uur geleden