Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-trainer Bosz verbaasd na 'bizarre avond' in Sevilla

PSV-trainer Bosz verbaasd na 'bizarre avond' in Sevilla

SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz zag zijn elftal tegen Sevilla lange tijd misschien wel de slechtste wedstrijd van het seizoen spelen. "Het zag er niet naar uit dat we nog terug zouden komen. Dan mag je wel van een historische en bizarre avond spreken, ja", zei hij na de 3-2-zege.

PSV stond halverwege de tweede helft nog met 2-0 achter, maar na de rode kaart voor de Argentijn Lucas Ocampos, draaiden de Eindhovenaren het duel volledig om. "Je moet niet vergeten dat zij in een hele lastige fase zitten, het ijs is wat dat betreft dun. Als het dan even tegen zit, moet je daar op inhaken. Dat hebben wij wel goed gedaan."

Bosz zag zijn wissels goed uitpakken. Ismael Saibari zorgde op schitterende wijze voor de aansluitingstreffer, Yorbe Vertessen stond aan de basis van de 2-2 en Ricardo Pepi kopte in blessuretijd de winnende treffer binnen. "Dat de jongens die erin komen het verschil maken, is wel prettig natuurlijk. Ik geef vooraf ook wel aan wat ik van de wissels verwacht. Eerder pakte dat ook goed uit met Guus Til bijvoorbeeld."

Veldspel beneden de maat

Het veldspel van PSV was tot de rode kaart ver beneden de maat, oordeelde Bosz. "We voetbalden niet goed en maakten onlogische keuzes. Ook in de duels waren we slap", sprak de coach. "Ik heb totaal niet het elftal gezien dat ik dit seizoen heb leren kennen."

Bosz vond het kort na het duel lastig aan te geven waar het aan lag. "Ik weet het oprecht niet. Ik vond Sevilla zeker niet goed beginnen. We dachten dat ze zouden gaan stormen, maar dat deden ze niet. We voetballen dit seizoen makkelijk, daarmee zijn we dominant. Nu was dat niet het geval."

Na de 2-2 in de 81e minuut, een eigen doelpunt van Nemanja Gudelj, haalde Bosz Jerdy Schouten en Olivier Boscagli naar de kant en bracht hij Patrick van Aanholt en Pepi in de ploeg. "Daarna kwamen we niet meer aan voetballen toe", aldus Bosz. "Toen Pepi de bal er alsnog inkopte, was ik wel blij."

Meer uit Voetbal

FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

5 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

5 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

7 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

8 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

14 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

16 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

17 uur geleden