
PSV-trainer Bosz laat 'beetje gênant' penaltymoment achter zich
LONDEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht dit seizoen geen geruzie meer tussen spelers van PSV als er een strafschop moet worden genomen. In de slotfase van de competitiewedstrijd tegen NEC (4-0) wilde zowel Johan Bakayoko, Hirving Lozano als Ricardo Pepi een penalty nemen. Bosz noemde dat moment toen "een beetje gênant".
In aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen Arsenal zei Bosz dat hij de spelers de afspraken rond de strafschoppennemers nog eens heeft verduidelijkt. "We hebben een volgorde. De speler die het hoogst op de lijst staat en op dat moment in het veld staat, neemt de penalty."
Luuk de Jong is de eerste strafschopnemer. Tegen NEC benutte hij er eentje. Toen PSV een tweede penalty kreeg, was hij al gewisseld. Verdediger André Ramalho liep uiteindelijk naar Bakayoko, Lozano en Pepi toe en vertelde hen dat Pepi de strafschop moest nemen, zoals de technische staf hem had duidelijk gemaakt. Pepi faalde niet.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.
7 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.
7 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.
8 uur geledenLUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.
8 uur geleden