PSV-trainer Bosz laat 'beetje gênant' penaltymoment achter zich
LONDEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht dit seizoen geen geruzie meer tussen spelers van PSV als er een strafschop moet worden genomen. In de slotfase van de competitiewedstrijd tegen NEC (4-0) wilde zowel Johan Bakayoko, Hirving Lozano als Ricardo Pepi een penalty nemen. Bosz noemde dat moment toen "een beetje gênant".
In aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen Arsenal zei Bosz dat hij de spelers de afspraken rond de strafschoppennemers nog eens heeft verduidelijkt. "We hebben een volgorde. De speler die het hoogst op de lijst staat en op dat moment in het veld staat, neemt de penalty."
Luuk de Jong is de eerste strafschopnemer. Tegen NEC benutte hij er eentje. Toen PSV een tweede penalty kreeg, was hij al gewisseld. Verdediger André Ramalho liep uiteindelijk naar Bakayoko, Lozano en Pepi toe en vertelde hen dat Pepi de strafschop moest nemen, zoals de technische staf hem had duidelijk gemaakt. Pepi faalde niet.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
7 uur geleden