PSV-trainer Bosz 'genoot' van Excelsior bij gelukkige bekerzege
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz was na afloop vol lof over Excelsior. Zijn team had de Rotterdammers in de achtste finales van de strijd om de KNVB-beker pas na verlenging verslagen. "Ik heb van ze genoten. Het zijn jongens die een divisie lager spelen, maar wel met de volle inzet", zei Bosz na de 5-4-overwinning.
Zijn ploeg had in de reguliere speeltijd in de slotminuten nog een 3-1-achterstand weggewerkt en daarmee een verlenging afgedwongen. "Ik ga de wedstrijd eerst goed analyseren voordat ik daar wat over zeg. Wat we in ieder geval meenemen is hoe het niet moet. We hebben veel meters moeten maken. Dat is niet de bedoeling, zeker niet met ons drukke speelschema", spaarde hij zijn eigen team.
"Wij moeten zo'n wedstrijd, met alle respect, in een vroegtijdig stadium beslissen. Dat gebeurde niet omdat we voetballend geen vuist konden maken en weer twee tegengoals kregen uit spelhervattingen. We zijn gelukkig in de laatste seconde ontsnapt."
Meer uit Voetbal
YAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.
26 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
8 uur geleden