PSV-topscorer Smits haakt af bij Nederlandse voetbalsters
ZEIST (ANP) - Spits Joëlle Smits van PSV moet de komende oefeninterlands van de Nederlandse voetbalsters aan zich voorbij laten gaan. De 21-jarige Smits, met dertien doelpunten de topscorer van de Vrouwen Eredivisie, is niet fit genoeg. De Brabantse meldde zich maandag wel in Zeist, maar keert na overleg met de staf terug naar Eindhoven.
Bondscoach Sarina Wiegman heeft Ashleigh Weerden opgeroepen als vervangster van Smits. De 21-jarige Weerden speelt voor de Franse club Montpellier en heeft drie interlands op haar naam staan. De eveneens 21-jarige Smits staat ook op drie interlands voor de 'Leeuwinnen'. De PSV-speelster, die al twee keer topscorer van de Eredivisie werd, gaat na dit seizoen naar de Duitse topclub VfL Wolfsburg.
De voetbalsters oefenen donderdag in Brussel tegen België en nemen het volgende week woensdag in Venlo op tegen Duitsland. De selectie van Wiegman bestaat uit 23 speelsters.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
3 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
4 uur geleden