PSV-topscorer Smits haakt af bij Nederlandse voetbalsters
ZEIST (ANP) - Spits Joëlle Smits van PSV moet de komende oefeninterlands van de Nederlandse voetbalsters aan zich voorbij laten gaan. De 21-jarige Smits, met dertien doelpunten de topscorer van de Vrouwen Eredivisie, is niet fit genoeg. De Brabantse meldde zich maandag wel in Zeist, maar keert na overleg met de staf terug naar Eindhoven.
Bondscoach Sarina Wiegman heeft Ashleigh Weerden opgeroepen als vervangster van Smits. De 21-jarige Weerden speelt voor de Franse club Montpellier en heeft drie interlands op haar naam staan. De eveneens 21-jarige Smits staat ook op drie interlands voor de 'Leeuwinnen'. De PSV-speelster, die al twee keer topscorer van de Eredivisie werd, gaat na dit seizoen naar de Duitse topclub VfL Wolfsburg.
De voetbalsters oefenen donderdag in Brussel tegen België en nemen het volgende week woensdag in Venlo op tegen Duitsland. De selectie van Wiegman bestaat uit 23 speelsters.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
9 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
13 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
15 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
15 uur geleden