PSV-topscorer Smits haakt af bij Nederlandse voetbalsters
ZEIST (ANP) - Spits Joëlle Smits van PSV moet de komende oefeninterlands van de Nederlandse voetbalsters aan zich voorbij laten gaan. De 21-jarige Smits, met dertien doelpunten de topscorer van de Vrouwen Eredivisie, is niet fit genoeg. De Brabantse meldde zich maandag wel in Zeist, maar keert na overleg met de staf terug naar Eindhoven.
Bondscoach Sarina Wiegman heeft Ashleigh Weerden opgeroepen als vervangster van Smits. De 21-jarige Weerden speelt voor de Franse club Montpellier en heeft drie interlands op haar naam staan. De eveneens 21-jarige Smits staat ook op drie interlands voor de 'Leeuwinnen'. De PSV-speelster, die al twee keer topscorer van de Eredivisie werd, gaat na dit seizoen naar de Duitse topclub VfL Wolfsburg.
De voetbalsters oefenen donderdag in Brussel tegen België en nemen het volgende week woensdag in Venlo op tegen Duitsland. De selectie van Wiegman bestaat uit 23 speelsters.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
23 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
23 uur geleden