PSV telt na ruime zege op Vitesse verder af naar landstitel
EINDHOVEN (ANP) - Supporters van PSV vierden tijdens de ruime thuiszege op Vitesse (6-0) al een klein kampioensfeestje. Zij beseffen dat hun favoriete ploeg de titel alleen nog in theorie kan ontgaan. Liederen als "Ga staan voor de kampioen" en "Eens per jaar wordt PSV kampioen" galmden door het Philips-stadion. Meegereisde supporters van het nagenoeg gedegradeerde Vitesse keken machteloos toe. Sommigen met tranen in hun ogen.
PSV stelt de 25e landstitel veilig als het 4 punten overhoudt aan de laatste competitiewedstrijden tegen Fortuna Sittard, FC Utrecht, sc Heerenveen en Ajax. De club uit Eindhoven heeft nu een voorsprong van 12 punten op het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag tegen Heracles Almelo speelt. PSV heeft een veel beter doelsaldo dan de concurrent uit Rotterdam.
PSV heeft dit seizoen al 95 keer gescoord in de Eredivisie en lijkt hard op weg om voor de vijfde keer in de clubhistorie de mijlpaal van honderd competitietreffers te bereiken. Vitesse kan degradatie nauwelijks meer ontlopen. De nummer laatst van de ranglijst heeft geen van de laatste vijftien competitieduels gewonnen. Het verschil met RKC Waalwijk, de nummer 16 van de Eredivisie, bedraagt 7 punten. RKC speelt zaterdag nog tegen AZ.
Lozano
Vitesse speelt sinds het seizoen 1989/1990 onafgebroken op het hoogste niveau en degradeerde tweemaal eerder uit de Eredivisie. De club heeft niet alleen grote sportieve problemen. Vitesse staat er financieel zo slecht dat volgens de nieuwe algemeen directeur Edwin Reijntjes zelfs het voortbestaan ernstig in gevaar is gekomen.
Luuk de Jong schoot PSV in de 28e minuut op voorsprong (1-0). De thuisploeg leidde negen minuten later met 3-0, met dank aan treffers van Malik Tillman en André Ramalho. Trainer Edward Sturing van Vitesse zat hoofdschuddend op de bank. Ook hij snapte kennelijk niet waarom de doelpuntenmakers zoveel vrijheid kregen.
Johan Bakayoko maakte vlak na rust het vierde doelpunt en de 5-0 van De Jong was zijn 175e treffer in de Eredivisie. Hij deelt nu de achtste positie van de ranglijst van topscorers aller tijden in de Eredivisie met Sjaak Swart. Peter Houtman staat zevende met 180 treffers. De ingevallen Hirving Lozano, hersteld van een blessure, bepaalde in blessuretijd de eindstand.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
17 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
23 uur geleden