
PSV stemt trainer Van Nistelrooij zeer tevreden
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij was een tevreden trainer na de ruime zege van PSV op FC Utrecht (6-1). "Na die nederlaag tegen SC Cambuur hebben we nu vier duels in anderhalve week gewonnen", zei hij. "Dat doet me goed."
PSV won na de nederlaag tegen SC Cambuur (3-0) van FC Zürich (1-5 en 5-0) en van SC Heerenveen (0-1). De Eindhovense club liet FC Utrecht volstrekt kansloos. Xavi Simons, Guus Til en de ingevallen Anwar El Ghazi scoorden elk tweemaal. "Het is nu zaak dat we dit om de drie dagen blijven laten zien", zei Van Nistelrooij bij ESPN. "Donderdag tegen Arsenal kunnen we onze borst weer nat maken."
"Maar ik ben nu erg tevreden", zei Van Nistelrooij. "We begonnen misschien wel met de sterkste ploeg voor nu. Guus Til scoort tweemaal als spits. Dat is fijn. En daarna kon ik lekker wisselen. Ook de invallers deden het goed. El Ghazi scoort tweemaal en Hoever bereidt die twee treffers voor. Dat is lekker."
Meer uit Voetbal
LEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Lineth Beerensteyn heeft haar eerste doelpunt van dit Champions League-seizoen gemaakt. De aanvalster van VfL Wolfsburg maakte de openingstreffer in het uitduel met het Noorse Vålerenga, dat lang op weg leek naar een verrassend punt. Middenveldster Janina Minge bezorgde de Duitse topclub in de slotseconden vanaf de strafschopstip echter alsnog de overwinning: 1-2.
6 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
23 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
1 dag geleden