PSV stelt 25e landstitel veilig met moeizame zege op Sparta
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich voor de 25e keer verzekerd van de landstitel. De Eindhovenaren maakten het zichzelf in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam wel lastig. Na een ruststand van 2-2 won PSV met 4-2 en kon het feest in het Philips-stadion alsnog uitgebreid gevierd worden.
Het is voor PSV de eerste landstitel sinds 2018 en de vierde in de laatste zestien jaar. Het kampioenschap doet trainer Peter Bosz goed. De 60-jarige Apeldoorner won in 2005 met Heracles Almelo de titel in de eerste divisie. Een hoofdprijs op het hoogste niveau zat er tot dit seizoen niet in. Bosz pakte begin augustus met PSV al wel de Johan Cruijff Schaal, ten koste van uittredend kampioen Feyenoord.
Sparta, dat nagenoeg zeker is van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, had geen zin om mee te werken aan het kampioensfeest. Na goed voorbereidend werk van rechtsback Saïd Bakari, die Malik Tillman door zijn benen speelde, schoot Metinho het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk in de achtste minuut op voorsprong.
Spanning
Sommige PSV'ers leken last van zenuwen te hebben. Keeper Walter Benítez wist een simpele terugspeelbal in de elfde minuut niet te controleren met zijn voeten en direct daarna tastte hij ook mis bij een hoekschop.
PSV noteerde in de achttiende minuut via Luuk de Jong pas de eerste poging op doel. Uit de daarop volgende hoekschop werkte Jerdy Schouten via Bakari de 1-1 binnen.
Gelijkmaker Boscagli
Djevencio van der Kust stond niet veel later aan de basis van de voorsprong van PSV. De linksback verwerkte de bal niet goed en toen hij die fout kon herstellen, liet hij zich simpel aftroeven door De Jong. De spits behield het overzicht en stelde Johan Bakayoko in staat te scoren.
Twee minuten later was het alweer gelijk, toen Koki Saito richting het PSV-doel schoot en verdediger Olivier Boscagli de bal met zijn hoofd verlengde (2-2).
Beslissers
Na rust veranderde er niet zoveel aan het spelbeeld en Sparta kwam er af en toe gevaarlijk uit. Boscagli herstelde zich van zijn eigen doelpunt door halverwege de tweede helft te scoren na een slim genomen vrije trap van Joey Veerman (3-2). De mee opgekomen verdediger Jordan Teze zorgde daarna nog voor de 4-2.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.
47 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.
59 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
1 uur geledenBRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
2 uur geleden