PSV stelt 25e landstitel veilig met moeizame zege op Sparta
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich voor de 25e keer verzekerd van de landstitel. De Eindhovenaren maakten het zichzelf in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam wel lastig. Na een ruststand van 2-2 won PSV met 4-2 en kon het feest in het Philips-stadion alsnog uitgebreid gevierd worden.
Het is voor PSV de eerste landstitel sinds 2018 en de vierde in de laatste zestien jaar. Het kampioenschap doet trainer Peter Bosz goed. De 60-jarige Apeldoorner won in 2005 met Heracles Almelo de titel in de eerste divisie. Een hoofdprijs op het hoogste niveau zat er tot dit seizoen niet in. Bosz pakte begin augustus met PSV al wel de Johan Cruijff Schaal, ten koste van uittredend kampioen Feyenoord.
Sparta, dat nagenoeg zeker is van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, had geen zin om mee te werken aan het kampioensfeest. Na goed voorbereidend werk van rechtsback Saïd Bakari, die Malik Tillman door zijn benen speelde, schoot Metinho het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk in de achtste minuut op voorsprong.
Spanning
Sommige PSV'ers leken last van zenuwen te hebben. Keeper Walter Benítez wist een simpele terugspeelbal in de elfde minuut niet te controleren met zijn voeten en direct daarna tastte hij ook mis bij een hoekschop.
PSV noteerde in de achttiende minuut via Luuk de Jong pas de eerste poging op doel. Uit de daarop volgende hoekschop werkte Jerdy Schouten via Bakari de 1-1 binnen.
Gelijkmaker Boscagli
Djevencio van der Kust stond niet veel later aan de basis van de voorsprong van PSV. De linksback verwerkte de bal niet goed en toen hij die fout kon herstellen, liet hij zich simpel aftroeven door De Jong. De spits behield het overzicht en stelde Johan Bakayoko in staat te scoren.
Twee minuten later was het alweer gelijk, toen Koki Saito richting het PSV-doel schoot en verdediger Olivier Boscagli de bal met zijn hoofd verlengde (2-2).
Beslissers
Na rust veranderde er niet zoveel aan het spelbeeld en Sparta kwam er af en toe gevaarlijk uit. Boscagli herstelde zich van zijn eigen doelpunt door halverwege de tweede helft te scoren na een slim genomen vrije trap van Joey Veerman (3-2). De mee opgekomen verdediger Jordan Teze zorgde daarna nog voor de 4-2.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
13 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
20 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden