PSV stelt 25e landstitel veilig met moeizame zege op Sparta
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich voor de 25e keer verzekerd van de landstitel. De Eindhovenaren maakten het zichzelf in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam wel lastig. Na een ruststand van 2-2 won PSV met 4-2 en kon het feest in het Philips-stadion alsnog uitgebreid gevierd worden.
Het is voor PSV de eerste landstitel sinds 2018 en de vierde in de laatste zestien jaar. Het kampioenschap doet trainer Peter Bosz goed. De 60-jarige Apeldoorner won in 2005 met Heracles Almelo de titel in de eerste divisie. Een hoofdprijs op het hoogste niveau zat er tot dit seizoen niet in. Bosz pakte begin augustus met PSV al wel de Johan Cruijff Schaal, ten koste van uittredend kampioen Feyenoord.
Sparta, dat nagenoeg zeker is van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, had geen zin om mee te werken aan het kampioensfeest. Na goed voorbereidend werk van rechtsback Saïd Bakari, die Malik Tillman door zijn benen speelde, schoot Metinho het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk in de achtste minuut op voorsprong.
Spanning
Sommige PSV'ers leken last van zenuwen te hebben. Keeper Walter Benítez wist een simpele terugspeelbal in de elfde minuut niet te controleren met zijn voeten en direct daarna tastte hij ook mis bij een hoekschop.
PSV noteerde in de achttiende minuut via Luuk de Jong pas de eerste poging op doel. Uit de daarop volgende hoekschop werkte Jerdy Schouten via Bakari de 1-1 binnen.
Gelijkmaker Boscagli
Djevencio van der Kust stond niet veel later aan de basis van de voorsprong van PSV. De linksback verwerkte de bal niet goed en toen hij die fout kon herstellen, liet hij zich simpel aftroeven door De Jong. De spits behield het overzicht en stelde Johan Bakayoko in staat te scoren.
Twee minuten later was het alweer gelijk, toen Koki Saito richting het PSV-doel schoot en verdediger Olivier Boscagli de bal met zijn hoofd verlengde (2-2).
Beslissers
Na rust veranderde er niet zoveel aan het spelbeeld en Sparta kwam er af en toe gevaarlijk uit. Boscagli herstelde zich van zijn eigen doelpunt door halverwege de tweede helft te scoren na een slim genomen vrije trap van Joey Veerman (3-2). De mee opgekomen verdediger Jordan Teze zorgde daarna nog voor de 4-2.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
21 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
23 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
1 dag geleden