Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV stelt 25e landstitel veilig met moeizame zege op Sparta

PSV stelt 25e landstitel veilig met moeizame zege op Sparta

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich voor de 25e keer verzekerd van de landstitel. De Eindhovenaren maakten het zichzelf in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam wel lastig. Na een ruststand van 2-2 won PSV met 4-2 en kon het feest in het Philips-stadion alsnog uitgebreid gevierd worden.

Het is voor PSV de eerste landstitel sinds 2018 en de vierde in de laatste zestien jaar. Het kampioenschap doet trainer Peter Bosz goed. De 60-jarige Apeldoorner won in 2005 met Heracles Almelo de titel in de eerste divisie. Een hoofdprijs op het hoogste niveau zat er tot dit seizoen niet in. Bosz pakte begin augustus met PSV al wel de Johan Cruijff Schaal, ten koste van uittredend kampioen Feyenoord.

Sparta, dat nagenoeg zeker is van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, had geen zin om mee te werken aan het kampioensfeest. Na goed voorbereidend werk van rechtsback Saïd Bakari, die Malik Tillman door zijn benen speelde, schoot Metinho het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk in de achtste minuut op voorsprong.

Spanning

Sommige PSV'ers leken last van zenuwen te hebben. Keeper Walter Benítez wist een simpele terugspeelbal in de elfde minuut niet te controleren met zijn voeten en direct daarna tastte hij ook mis bij een hoekschop.

PSV noteerde in de achttiende minuut via Luuk de Jong pas de eerste poging op doel. Uit de daarop volgende hoekschop werkte Jerdy Schouten via Bakari de 1-1 binnen.

Gelijkmaker Boscagli

Djevencio van der Kust stond niet veel later aan de basis van de voorsprong van PSV. De linksback verwerkte de bal niet goed en toen hij die fout kon herstellen, liet hij zich simpel aftroeven door De Jong. De spits behield het overzicht en stelde Johan Bakayoko in staat te scoren.

Twee minuten later was het alweer gelijk, toen Koki Saito richting het PSV-doel schoot en verdediger Olivier Boscagli de bal met zijn hoofd verlengde (2-2).

Beslissers

Na rust veranderde er niet zoveel aan het spelbeeld en Sparta kwam er af en toe gevaarlijk uit. Boscagli herstelde zich van zijn eigen doelpunt door halverwege de tweede helft te scoren na een slim genomen vrije trap van Joey Veerman (3-2). De mee opgekomen verdediger Jordan Teze zorgde daarna nog voor de 4-2.

Meer uit Voetbal

Müller blijft na missen Amerikaanse voetbaltitel bij Vancouver

VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.

43 minuten geleden
Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

12 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

15 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

18 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

18 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

18 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

19 uur geleden