PSV start met verlies tegen Anderlecht, Feyenoord wint wel
EINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV heeft bij de start van de voorbereiding op het nieuwe Eredivisieseizoen een ruime nederlaag geleden. De Belgische topclub Anderlecht was met 0-3 te sterk voor de ploeg van trainer Peter Bosz.
Bosz liet onder anderen de pas 15-jarige Fabian Merién beginnen. Hij werd omringd door ervaren spelers als Luuk de Jong en Guus Til. Na rust kwamen onder anderen Joël Drommel, Olivier Boscagli en Jordan Teze in de ploeg. Zaterdag 13 juli oefent PSV tegen Club Brugge.
Feyenoord deed het beter dan PSV en versloeg FC Dordrecht met 4-0. Voor de Rotterdammers scoorden Calvin Stengs, Ayase Ueda, Bart Nieuwkoop en Ilias Sebaoui.
De nieuwe trainer Brian Priske had een basisplek ingeruimd voor onder anderen Jan Plug (19) en Antoni Milambo (19) en experimenteerde met een 3-4-3-formatie.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
5 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
7 uur geleden