PSV-spits Pepi start tegen Liverpool in de basis
EINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen Liverpool in de Champions League met Ricardo Pepi in de basis. Dat zei trainer Peter Bosz dinsdag op een persconferentie.
De basisplaats van Pepi houdt niet automatisch in dat Luuk de Jong op de bank begint, vertelde Bosz later. De aanvoerder is normaal gesproken de eerste keuze, maar de laatste tijd krijgt Pepi ook soms de voorkeur in de punt van de aanval. Als Bosz met zowel Pepi als De Jong begint, ligt het voor de hand dat Pepi als linksbuiten speelt.
"Als kind wil je tegen dit soort clubs spelen. We willen de wereld laten zien wat we kunnen en hoe goed we zijn", aldus Pepi, die bij PSV lang op zijn beurt moest wachten en blij is dat hij nu meer aan spelen toekomt. De Amerikaan uitte naar buiten toe nooit zijn onvrede als hij op de bank zat. "Je kunt wel frustraties hebben, maar ik blijf altijd professioneel."
Opstelling
Bosz gaf nog meer prijs over zijn opstelling. Jerdy Schouten begint niet in de basis en krijgt rust. Ivan Perisic is niet speelgerechtigd en Ryan Flamingo zit een schorsing uit. Verdediger Adamo Nagalo maakt na een blessure zijn rentree in de wedstrijdselectie als hij de training van dinsdagmiddag goed doorkomt.
Noa Lang miste zaterdag het thuisduel met NAC Breda omdat hij ziek was. Bosz: "Ik heb net even met hem gezeten, hij is nog niet helemaal okselfris. De dokter komt zo op de club, dan kijken we of Noa straks mee kan trainen."
PSV is met 11 punten uit zeven duels zo goed als zeker van een plek in de tussenronde. Liverpool heeft zich al verzekerd van deelname aan de achtste finales.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geleden