PSV-spits Pepi start tegen Liverpool in de basis
EINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen Liverpool in de Champions League met Ricardo Pepi in de basis. Dat zei trainer Peter Bosz dinsdag op een persconferentie.
De basisplaats van Pepi houdt niet automatisch in dat Luuk de Jong op de bank begint, vertelde Bosz later. De aanvoerder is normaal gesproken de eerste keuze, maar de laatste tijd krijgt Pepi ook soms de voorkeur in de punt van de aanval. Als Bosz met zowel Pepi als De Jong begint, ligt het voor de hand dat Pepi als linksbuiten speelt.
"Als kind wil je tegen dit soort clubs spelen. We willen de wereld laten zien wat we kunnen en hoe goed we zijn", aldus Pepi, die bij PSV lang op zijn beurt moest wachten en blij is dat hij nu meer aan spelen toekomt. De Amerikaan uitte naar buiten toe nooit zijn onvrede als hij op de bank zat. "Je kunt wel frustraties hebben, maar ik blijf altijd professioneel."
Opstelling
Bosz gaf nog meer prijs over zijn opstelling. Jerdy Schouten begint niet in de basis en krijgt rust. Ivan Perisic is niet speelgerechtigd en Ryan Flamingo zit een schorsing uit. Verdediger Adamo Nagalo maakt na een blessure zijn rentree in de wedstrijdselectie als hij de training van dinsdagmiddag goed doorkomt.
Noa Lang miste zaterdag het thuisduel met NAC Breda omdat hij ziek was. Bosz: "Ik heb net even met hem gezeten, hij is nog niet helemaal okselfris. De dokter komt zo op de club, dan kijken we of Noa straks mee kan trainen."
PSV is met 11 punten uit zeven duels zo goed als zeker van een plek in de tussenronde. Liverpool heeft zich al verzekerd van deelname aan de achtste finales.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
46 minuten geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
4 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geleden