
PSV-spits De Jong: meer was zeker mogelijk tegen Dortmund
DORTMUND (ANP) - Spits Luuk de Jong van PSV sloeg de handen voor zijn gezicht toen hij vlak voor tijd een grote kans miste op de gelijkmaker tegen Borussia Dortmund. De Jong schoot de bal over. "Het is zo zonde. Ik denk dat het zeker niet onmogelijk was", zei De Jong kort na de wedstrijd, die Borussia uiteindelijk met 2-0 won. "We begonnen niet goed, kregen de druk er niet op, maar in de tweede helft hebben we gedomineerd en waren we sterker. Dan moet je alleen wel jezelf belonen."
De 2-0-nederlaag betekende na de 1-1 in Eindhoven uitschakeling in de Champions League. "Ik ben er trots op dat we zo ver zijn gekomen, maar als je er zo dichtbij bent, wil je toch wel heel graag een ronde verder", zei De Jong. "We kregen helaas te weinig grote kansen, behalve die van mij. Ik ging een een-tweetje aan en wilde bal drukken, maar leunde iets te veel achterover. Dan gaat ie over. Ik heb wel vaker ballen gemist in mijn carrière, dus ik kan me er wel overheen zetten. Toch zal hier ik hier nog wel een paar keer van wakker schrikken."
Als de ergste teleurstelling verdwenen is, overheerst bij PSV de trots, denkt De Jong. "Als je kijkt hoe we de groepsfase gespeeld hebben en zijn doorgekomen, dan hebben we het goed gedaan. En vandaag was het niet nodig. Over twee wedstrijden waren we niet de mindere. Op dit niveau moet je het afstraffen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
10 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
16 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
20 uur geleden