Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-spits De Jong (32) stopt als international

PSV-spits De Jong (32) stopt als international

EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong stopt als international. Dat melden de 32-jarige spits van PSV en de KNVB. De Jong maakte eind vorig jaar deel uit van de selectie van het Nederland elftal op het WK in Qatar. In de kwartfinale tegen Argentinië benutte hij in de strafschoppenserie een penalty. Oranje werd alsnog uitgeschakeld.

"Het was altijd een eer voor mij deel uit te maken van het Nederlands elftal. Maar voor mij voelt dit nu als het juiste moment om deze beslissing te nemen, omdat Nederland deze maand aan een nieuwe kwalificatiereeks voor het EK begint. Ik wil me de komende jaren volledig kunnen focussen op PSV", zegt De Jong.

Bondscoach Ronald Koeman zag de mededeling van de aanvaller niet helemaal aankomen. "Ik was enigszins verrast toen Luuk mij gisteren belde, maar ik heb begrip voor zijn uitleg dat hij zich 100 procent wil concentreren op PSV. We gaan hem missen. Zowel in het veld, als buiten de lijnen."

Acht goals

De wedstrijd tegen Argentinië in december was de 39e interland voor De Jong, die als international acht keer scoorde. Zijn belangrijkste doelpunt maakte de Achterhoeker in oktober 2019 in De Kuip tegen Noord-Ierland. De Jong zette Oranje in blessuretijd op 2-1 en Nederland zette daarmee een grote stap naar het EK, dat vanwege het coronavirus werd verplaatst van 2020 naar de zomer van 2021.

De Jong debuteerde in februari 2011 onder leiding van de toenmalige bondscoach Bert van Marwijk. Naast het WK van 2022 en het EK van 2021 maakte De Jong ook deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor het EK van 2012. In de met 1-0 verloren finale van de Nations League tegen Portugal, in 2019, kwam De Jong als invaller in het veld.

Tweejarig contract

Naast PSV kwam De Jong in Nederland uit voor De Graafschap en FC Twente. Verder voetbalde hij in het buitenland voor Borussia Mönchengladbach, Newcastle United, Sevilla en FC Barcelona.

De Jong heeft bij PSV, na dit seizoen, nog een contract voor twee jaar.

Meer uit Voetbal

Beukema scoort maar verliest met Napoli van Atalanta

BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.

39 minuten geleden
Mac Allister bezorgt Liverpool met late treffer overwinning

NOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).

40 minuten geleden
FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

1 uur geleden
FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

4 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

9 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

9 uur geleden