Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-spits De Jong (32) stopt als international

PSV-spits De Jong (32) stopt als international

EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong stopt als international. Dat melden de 32-jarige spits van PSV en de KNVB. De Jong maakte eind vorig jaar deel uit van de selectie van het Nederland elftal op het WK in Qatar. In de kwartfinale tegen Argentinië benutte hij in de strafschoppenserie een penalty. Oranje werd alsnog uitgeschakeld.

"Het was altijd een eer voor mij deel uit te maken van het Nederlands elftal. Maar voor mij voelt dit nu als het juiste moment om deze beslissing te nemen, omdat Nederland deze maand aan een nieuwe kwalificatiereeks voor het EK begint. Ik wil me de komende jaren volledig kunnen focussen op PSV", zegt De Jong.

Bondscoach Ronald Koeman zag de mededeling van de aanvaller niet helemaal aankomen. "Ik was enigszins verrast toen Luuk mij gisteren belde, maar ik heb begrip voor zijn uitleg dat hij zich 100 procent wil concentreren op PSV. We gaan hem missen. Zowel in het veld, als buiten de lijnen."

Acht goals

De wedstrijd tegen Argentinië in december was de 39e interland voor De Jong, die als international acht keer scoorde. Zijn belangrijkste doelpunt maakte de Achterhoeker in oktober 2019 in De Kuip tegen Noord-Ierland. De Jong zette Oranje in blessuretijd op 2-1 en Nederland zette daarmee een grote stap naar het EK, dat vanwege het coronavirus werd verplaatst van 2020 naar de zomer van 2021.

De Jong debuteerde in februari 2011 onder leiding van de toenmalige bondscoach Bert van Marwijk. Naast het WK van 2022 en het EK van 2021 maakte De Jong ook deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor het EK van 2012. In de met 1-0 verloren finale van de Nations League tegen Portugal, in 2019, kwam De Jong als invaller in het veld.

Tweejarig contract

Naast PSV kwam De Jong in Nederland uit voor De Graafschap en FC Twente. Verder voetbalde hij in het buitenland voor Borussia Mönchengladbach, Newcastle United, Sevilla en FC Barcelona.

De Jong heeft bij PSV, na dit seizoen, nog een contract voor twee jaar.

Meer uit Voetbal

Amazon-oprichter Jeff Bezos neemt minderheidsbelang in Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft een minderheidsbelang genomen in de Britse voetbalclub Liverpool FC. Hoeveel geld de steenrijke zakenman precies in de club steekt, is niet bekend. De huidige eigenaren blijven sowieso meerderheidseigenaren en Bezos krijgt het niet voor het zeggen bij de twintigvoudig Engels kampioen.

20 minuten geleden
Martens: nationaal voetbalelftal moet altijd van land zelf zijn

ZEIST (ANP) - Lieke Martens stelt dat "het nationale voetbalteam altijd van het land zelf moet blijven". Daarmee wijst de 33-jarige oud-international de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino om een deel van de rechten van het WK voetbal aan investeerders te verkopen resoluut van de hand. "Het is vervelend als mensen die zelf niets met de sport te maken hebben zoveel invloed uitoefenen", zei Martens in Zeist op een persdag van de KNVB tegen het ANP. "Het zou moeten gaan om het belang van de spelers en speelsters. En niet alleen om geld."

2 uur geleden
Saibari is klaar voor eerste speelminuten bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ismael Saibari wil zaterdag debuteren voor Bayern München tijdens een vriendschappelijk duel met RB Leipzig. De van PSV overgekomen middenvelder is hersteld van een blessure die hij met Marokko opliep tijdens het WK. "Ik ben goed hersteld en train weer volledig mee met de rest van het team," zei hij tijdens zijn presentatie bij de kampioen van Duitsland.

4 uur geleden
Van Gaal: gefeliciteerd Xavi, veel geluk mijn vriend

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal heeft Xavi succes gewenst met zijn nieuwe functie als bondscoach van het Nederlands elftal. "Gefeliciteerd Xavi. Veel geluk mijn vriend", schrijft hij op Instagram waarop ook een groepsfoto van FC Barcelona te zien is met een jonge Xavi en trainer Van Gaal.

4 uur geleden
Revaliderende De Jong haalt uit naar journalist en andere media

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft fel uitgehaald naar een Spaanse journalist, die in de ogen van de international onjuiste berichten over hem verspreidt. "Hij [Gerard Romero] heeft vaker leugens over mij verteld. Ik wil het niet meer zomaar aan mij voorbij laten gaan. Hij moet weten dat er gevolgen zijn als je onjuiste informatie verspreidt", stelde de 29-jarige voetballer in een speciaal gearrangeerd interview met het eigen clubkanaal van FC Barcelona om opheldering te verschaffen. "Voor veel journalisten is het belangrijk om een verhaal naar buiten te brengen en is de waarheid daarbij minder van belang."

4 uur geleden
Feyenoord onderzoekt komst van linksback López naar De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord onderzoekt of het Javi López naar De Kuip kan halen. De 24-jarige Spanjaard moet de positie links in de defensie versterken. "Hij is wel een speler die we volgen", erkende trainer Giovanni van Bronckhorst tijdens een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Go Ahead Eagles.

4 uur geleden
Transferspecialist: Godts voor 55 miljoen euro van Ajax naar PSG

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Ajax gespeeld. De linksbuiten vertrekt naar Paris Saint-Germain, dat volgens de bekende transferspecialist Fabrizio Romano overeenstemming heeft bereikt over een transfer van 55 miljoen euro.

5 uur geleden