PSV-spits De Jong (32) stopt als international
EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong stopt als international. Dat melden de 32-jarige spits van PSV en de KNVB. De Jong maakte eind vorig jaar deel uit van de selectie van het Nederland elftal op het WK in Qatar. In de kwartfinale tegen Argentinië benutte hij in de strafschoppenserie een penalty. Oranje werd alsnog uitgeschakeld.
"Het was altijd een eer voor mij deel uit te maken van het Nederlands elftal. Maar voor mij voelt dit nu als het juiste moment om deze beslissing te nemen, omdat Nederland deze maand aan een nieuwe kwalificatiereeks voor het EK begint. Ik wil me de komende jaren volledig kunnen focussen op PSV", zegt De Jong.
Bondscoach Ronald Koeman zag de mededeling van de aanvaller niet helemaal aankomen. "Ik was enigszins verrast toen Luuk mij gisteren belde, maar ik heb begrip voor zijn uitleg dat hij zich 100 procent wil concentreren op PSV. We gaan hem missen. Zowel in het veld, als buiten de lijnen."
Acht goals
De wedstrijd tegen Argentinië in december was de 39e interland voor De Jong, die als international acht keer scoorde. Zijn belangrijkste doelpunt maakte de Achterhoeker in oktober 2019 in De Kuip tegen Noord-Ierland. De Jong zette Oranje in blessuretijd op 2-1 en Nederland zette daarmee een grote stap naar het EK, dat vanwege het coronavirus werd verplaatst van 2020 naar de zomer van 2021.
De Jong debuteerde in februari 2011 onder leiding van de toenmalige bondscoach Bert van Marwijk. Naast het WK van 2022 en het EK van 2021 maakte De Jong ook deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor het EK van 2012. In de met 1-0 verloren finale van de Nations League tegen Portugal, in 2019, kwam De Jong als invaller in het veld.
Tweejarig contract
Naast PSV kwam De Jong in Nederland uit voor De Graafschap en FC Twente. Verder voetbalde hij in het buitenland voor Borussia Mönchengladbach, Newcastle United, Sevilla en FC Barcelona.
De Jong heeft bij PSV, na dit seizoen, nog een contract voor twee jaar.
Meer uit Voetbal
MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder is zaterdag in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur geschrokken van het niveau van zijn elftal. "Ik denk dat dit misschien wel de allerslechtste wedstrijd van mij is als trainer. Het allerslechtste is dat je geen enkele intensiteit en geen enkele wil om te winnen ziet. Dit is niet goed te praten", sprak hij na de nederlaag van 3-0 tegen ESPN.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Jhon van Beukering is niet langer assistent-trainer van GVVV. Het bestuur van de voetbalclub uit Veenendaal besloot de oud-spits van onder meer Feyenoord, NEC en Vitesse te ontslaan na wangedrag tijdens de wedstrijd tegen IJsselmeervogels van zaterdag. Ook zijn broer, hoofdtrainer Dennis van Beukering, is ontslagen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
13 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.
13 uur geleden