PSV speelt tegen Monaco met dezelfde spelers als in eerste duel
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij kiest dinsdag in de return tegen AS Monaco, in de derde voorronde van de Champions League, voor dezelfde elf basisspelers als vorige week. In Monte Carlo hielden beide elftallen destijds in evenwicht (1-1).
Middenvelders Ibrahim Sangaré en Guus Til en verdediger Philipp Mwene kregen zaterdag in de competitiewedstrijd tegen FC Emmen (4-1 winst) rust met het oog op de belangrijke ontmoeting van dinsdag. Zij werden vervangen door Xavi Simons, Érick Gutiérrez en Ki-Jana Hoever.
Verder mocht tegen Emmen Johan Bakayoko als rechtsbuiten beginnen. Tegen Monaco speelt Ismael Saibari weer op die positie.
Bij winst plaatst PSV zich voor de play-offs van de Champions League. Daarin is het Belgische Union of het Schotse Rangers FC de opponent. PSV speelt volgende week, als het Monaco uitschakelt, dan eerst een uitwedstrijd. Deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League levert minimaal 35 miljoen euro op. Oranje-international Cody Gakpo gaf afgelopen weekeinde aan dat de kans groot is dat hij bij PSV blijft als de club het hoofdtoernooi van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams haalt.
Monaco-trainer Philippe Clement kiest, net als Van Nistelrooij, voor dezelfde elf basisspelers als in de eerste ontmoeting. Monaco begon de Franse competitie met een kleine zege op RC Strasbourg (1-2).
Opstellingen: PSV: Benítez; Mwene, Teze, Obispo en Max; Til, Sangaré en Veerman; Saibari, De Jong en Gakpo.
AS Monaco: Nübel; Vanderson, Disasi, Maripan en Jakobs; Minamino, Fofana, Matazo en Golovin; Ben Yedder en Volland.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geleden