
PSV speelt gelijk bij Rangers en heeft hoofdtoernooi in zicht
GLASGOW (ANP) - PSV heeft het hoofdtoernooi van de Champions League serieus in zicht. De Eindhovenaren speelden dinsdag in de play-offs gelijk bij Rangers FC (2-2). Volgende week woensdag ontvangt PSV de Schotten in het Philips-stadion en moet het ticket voor de groepsfase zeker worden gesteld.
Een jaar geleden stonden Rangers en PSV ook tegen elkaar in de play-offs. Toen werd het in Glasgow eveneens 2-2 en ging PSV voor eigen publiek verrassend onderuit (0-1). PSV zal die fout nu willen herstellen om zo voor het eerst sinds vijf jaar weer te mogen meedoen aan het hoofdtoernooi. Dat is niet alleen sportief gezien belangrijk, maar vooral ook financieel.
Sergiño Dest startte direct in de basis bij PSV. De oud-Ajacied, die maandag op huurbasis overkwam van FC Barcelona, speelde als linksback. Trainer Peter Bosz miste op die positie Patrick van Aanholt, die zaterdag in de uitwedstrijd tegen Vitesse in de Eredivisie een blessure opliep. Een meevaller voor de Eindhovenaren was dat Noa Lang vanaf het begin mee kon doen. De spelmaker maakte in de beginfase van het seizoen indruk en werd tegen Vitesse met een lichte blessure aan de kant gehouden.
Periode voor rust
PSV had voor rust een veldoverwicht, maar wist nauwelijks kansen te creëren. Het elftal van Bosz speelde veel door het midden en maakte weinig gebruik van de vleugels. Toen dat in de 43e minuut wel een keer gebeurde, draaide rechtsbuiten Johan Bakayoko naar binnen en schoot hij net over.
Rangers werd tot de laatste minuut van de eerste helft helemaal niet gevaarlijk. De Schotten ging toch met een voorsprong de rust in. Dat was vooral te danken aan Ibrahim Sangaré. De middenvelder verspeelde de bal op knullige wijze aan oud-Feyenoorder Cyriel Dessers, die de bal daarna afgaf aan Abdallah Sima. De Senegalese aanvaller schoot de bal fraai in de bovenhoek.
Sangaré
Sangaré, die deze transferperiode voor een bedrag van 37,5 miljoen euro mogelijk nog vertrekt bij PSV, maakte zijn fout na rust goed. Na een slim overstapje van Ismael Saibari schoot hij de bal na een uur spelen van dichtbij binnen.
PSV leek door te drukken, maar in een zeldzame tegenaanval sloeg Rangers via Rabbi Matondo toe. Aanvoerder Luuk de Jong kopte al snel de 2-2 binnen, zodat PSV alsnog een prima uitgangspositie heeft.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé is ontslagen uit het ziekenhuis en teruggekeerd in het trainingskamp van Real Madrid. Dat meldt de Spaanse voetbalclub. De Franse aanvaller was opgenomen met acute buikgriep.
55 minuten geledenATLANTA (ANP) - Inter Miami heeft met 2-1 gewonnen van Porto in de groepsfase van het WK voetbal voor clubs. Sterspeler Lionel Messi leidde zijn ploeg in Atlanta naar de zege. Hij maakte zelf in de 54e minuut de 2-1 uit een vrije trap.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft van de Premier League een boete van ruim 1 miljoen euro gekregen voor het herhaaldelijk te laat verschijnen aan de aftrap of hervatting in een competitiewedstrijd. Dat gebeurde vorig seizoen negen keer, meldde de hoogste Engelse voetbaldivisie.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Clubs kunnen in de toekomst ook alleen deelnemen aan het professionele vrouwenvoetbal. De algemene vergadering betaald voetbal heeft ingestemd met gewijzigde reglementen die dat mogelijk moeten maken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema heeft er alle vertrouwen in dat ze op het EK in Zwitserland volop van de partij kan zijn. "Ik heb alles mee kunnen doen met de groep. Ik ben gewoon fit. Ik sta er nu goed voor", zei Miedema donderdag bij Oranje in Zeist. "Het is een goed team. Het kan een heel speciaal toernooi worden."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Andries Jonker gaat met Nederland naar het EK in Zwitserland om het toernooi te winnen. De bondscoach beseft dat het niet alleen voor hemzelf, maar voor een aantal speelsters uit de gouden generatie de laatste kans is om nog iets groots te winnen. "Je weet dat je voor het laatst aan een voorbereiding begint. Daar ben ik me van bewust. Maar verder heeft dat geen invloed op me", stelt Jonker aan het begin van de voorbereiding van Oranje. "We doen er alles voor om het zo goed mogelijk te doen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de voorbereiding op het nieuwe seizoen zo goed als rond. De club is alleen nog op zoek naar een tegenstander voor een oefenduel op 3 augustus in de Johan Cruijff ArenA. Ajax speelt een week later voor eigen publiek de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Eredivisie.
7 uur geleden