Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV spaart opnieuw spelers en wint van SC Cambuur

PSV spaart opnieuw spelers en wint van SC Cambuur

EINDHOVEN (ANP) - Hoewel PSV nog niet zijn sterkste elftal heeft opgesteld, won de club zaterdag ook de tweede wedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie. In het eigen stadion werd het op het hoogste niveau teruggekeerde SC Cambuur verslagen, 4-1. In het openingsweekeinde was de formatie van coach Roger Schmidt al te sterk voor Heracles Almelo.

Met het oog op de naderende confrontatie met Benfica in de play-offs van de Champions League gaf Schmidt onder meer Ibrahim Sangaré, André Ramalho, Mario Götze, Noni Madueke en Philipp Max wat rust, al vielen sommige van hen nog wel in. In Almelo hanteerde de Duitser om vergelijkbare redenen dezelfde aanpak en verving hij zelfs de keeper. Dat betekende dat 'eerste keus' Joël Drommel pas tegen Cambuur voor PSV debuteerde in de Eredivisie.

In Lissabon volgde na 'Almelo' een goede wedstrijd met fitte spelers en een kleine (2-1) nederlaag, die nog voldoende perspectief biedt. Het was bovendien pas het eerste verlies van dit seizoen, waarin de nummer 2 van vorig jaar al won van Ajax (Johan Cruijff Schaal) en van het Turkse Galatasaray en het Deense Midtjylland, in de kwalificatie van de Champions League.

Hoewel de Friezen in de openingsfase heel aardig meespeelden, leidde PSV tegen Cambuur na ruim 20 minuten al met 2-0. Eerst kopte Davy Pröpper raak na een voorzet van Cody Gakpo. Even later passeerde Eran Zahavi doelman Sonny Stevens met een bekeken schot, na een assist van Bruma. De gevaarlijkste man aan de kant van de Friezen was Issa Kallon met enkele schoten.

In de rust mochten Zahavi en Gakpo in de kleedkamer achterblijven en maakte vervolgens Noni Madueke zijn opwachting. De Engelse aanvaller scoorde 3 minuten na zijn binnenkomst, nadat Jordan Teze hem de bal had meegegeven. Cambuur bleef echter zoeken naar mogelijkheden en werd daarvoor in de 66e minuut beloond met een treffer van de opkomende Alex Bangura. Het was zijn tweede doelpunt als prof. Olivier Boscagli zorgde met een afstandsschot voor de 4-1.

Opvallend was dat Eríck Gutiérrez weer bij de selectie van PSV zat. De Mexicaan was lange tijd geblesseerd. Hij kwam niet in het veld.

Meer uit Voetbal

International Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.

13 uur geleden
IOC verwerpt klacht mensenrechtengroep tegen FIFA-voorzitter

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.

14 uur geleden
Spaanse middenvelder Rodri ondergaat rugoperatie

MANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.

17 uur geleden
Gedegradeerd NAC versterkt zich met Seuntjens

BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.

18 uur geleden
Sporttribunaal CAS buigt zich in oktober over Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.

18 uur geleden
Van Bommel bondscoach België tot en met het EK van 2028

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.

20 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt aanstelling Klopp als bondscoach

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.

23 uur geleden