Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV snakt naar terugkeer in groepsfase van Champions League

PSV snakt naar terugkeer in groepsfase van Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft nog één goede wedstrijd nodig voor een langverwachte rentree in de groepsfase van de Champions League. Bij een thuiszege op het Schotse Rangers FC keert de club woensdagavond na vijf jaar terug op het podium waarop het zo graag wil acteren. De voortekenen zijn goed, maar dat was wel vaker zo in de laatste seizoenen.

PSV was vorige week een groot deel van de wedstrijd sterker dan Rangers FC, al is dat niet af te lezen aan de uitslag van het duel in Glasgow (2-2). Met het oog op de return hoefde de ploeg afgelopen weekeinde niet in actie te komen in de Eredivisie.

"Dat was wel fijn", erkende trainer Peter Bosz op een persconferentie. "We hebben getraind op de dingen die beter moeten. We hebben daar veel mogelijkheden gehad om tot kansen te komen. Maar dat heeft weinig kansen opgeleverd. Dat kwam omdat we de laatste bal niet goed speelden. Daar hebben we dus op getraind."

Vorig seizoen

PSV en Rangers FC stonden vorig jaar ook tegenover elkaar in de play-offs van de Champions League. Ook toen eindigde het uitduel in 2-2. Maar PSV verloor de thuiswedstrijd (0-1), mede omdat de toenmalige trainer Ruud van Nistelrooij weinig lef toonde en de avontuurlijke Xavi Simons niet in zijn basisopstelling opnam.

Bosz predikt aanvallend voetbal en snapt niet waarom mensen dat risicovol vinden. "Je moet het alleen goed doen", zei hij. "Maar als je voor verdedigen kiest, dan moet je dat ook goed doen. Want anders gaat het ook fout." Verdediger Olivier Boscagli geniet in ieder geval van de nieuwe speelstijl van PSV. "Dit is hoe ik graag wil voetballen", zei hij.

Transferwindow

"We hebben respect voor de tegenstander maar ook veel vertrouwen in onszelf", zei Bosz over de kansen van zijn ploeg. "We hebben spelers die dit soort wedstrijden kunnen beslissen. We moeten alleen niet de fouten maken die we wel in het uitduel maakten. Als dat lukt, dan hebben we een heel grote kans om te winnen."

Bosz heeft niet het gevoel dat er spelers zijn die zich laten afleiden door mogelijke transfers. De transfermarkt sluit vrijdag maar er is nog steeds belangstelling voor Johan Bakayoko en Ibrahim Sangaré. En de fans van PSV hopen vurig op een terugkeer van Hirving Lozano, die voor zo'n 15 miljoen euro mag vertrekken bij Napoli. "Maar wij zijn alleen maar met Rangers bezig", stelde Bosz. "Dit wordt een heel belangrijke wedstrijd voor ons. Daar focussen we ons dus volledig op."

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

1 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

1 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

2 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

4 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

5 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

6 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

7 uur geleden