PSV snakt naar terugkeer in groepsfase van Champions League
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft nog één goede wedstrijd nodig voor een langverwachte rentree in de groepsfase van de Champions League. Bij een thuiszege op het Schotse Rangers FC keert de club woensdagavond na vijf jaar terug op het podium waarop het zo graag wil acteren. De voortekenen zijn goed, maar dat was wel vaker zo in de laatste seizoenen.
PSV was vorige week een groot deel van de wedstrijd sterker dan Rangers FC, al is dat niet af te lezen aan de uitslag van het duel in Glasgow (2-2). Met het oog op de return hoefde de ploeg afgelopen weekeinde niet in actie te komen in de Eredivisie.
"Dat was wel fijn", erkende trainer Peter Bosz op een persconferentie. "We hebben getraind op de dingen die beter moeten. We hebben daar veel mogelijkheden gehad om tot kansen te komen. Maar dat heeft weinig kansen opgeleverd. Dat kwam omdat we de laatste bal niet goed speelden. Daar hebben we dus op getraind."
Vorig seizoen
PSV en Rangers FC stonden vorig jaar ook tegenover elkaar in de play-offs van de Champions League. Ook toen eindigde het uitduel in 2-2. Maar PSV verloor de thuiswedstrijd (0-1), mede omdat de toenmalige trainer Ruud van Nistelrooij weinig lef toonde en de avontuurlijke Xavi Simons niet in zijn basisopstelling opnam.
Bosz predikt aanvallend voetbal en snapt niet waarom mensen dat risicovol vinden. "Je moet het alleen goed doen", zei hij. "Maar als je voor verdedigen kiest, dan moet je dat ook goed doen. Want anders gaat het ook fout." Verdediger Olivier Boscagli geniet in ieder geval van de nieuwe speelstijl van PSV. "Dit is hoe ik graag wil voetballen", zei hij.
Transferwindow
"We hebben respect voor de tegenstander maar ook veel vertrouwen in onszelf", zei Bosz over de kansen van zijn ploeg. "We hebben spelers die dit soort wedstrijden kunnen beslissen. We moeten alleen niet de fouten maken die we wel in het uitduel maakten. Als dat lukt, dan hebben we een heel grote kans om te winnen."
Bosz heeft niet het gevoel dat er spelers zijn die zich laten afleiden door mogelijke transfers. De transfermarkt sluit vrijdag maar er is nog steeds belangstelling voor Johan Bakayoko en Ibrahim Sangaré. En de fans van PSV hopen vurig op een terugkeer van Hirving Lozano, die voor zo'n 15 miljoen euro mag vertrekken bij Napoli. "Maar wij zijn alleen maar met Rangers bezig", stelde Bosz. "Dit wordt een heel belangrijke wedstrijd voor ons. Daar focussen we ons dus volledig op."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
2 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
4 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
9 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
14 uur geleden