PSV-smaakmaker Madueke: een geweldige teamprestatie
EINDHOVEN (ANP) - Aanvaller Noni Madueke was bij PSV in de geslaagde thuiswedstrijd tegen FC Midtjylland (3-0) één van de gangmakers. De 19-jarige Engelsman, die zijn ploeg met een fraai schot op 1-0 zette, wilde zichzelf echter niet op de voorgrond plaatsen.
"Dit was een geweldige teamprestatie, van begin tot eind", glunderde de Britse tiener, die luidkeels werd toegezongen door de Eindhovense fans. "Ik ben blij dat ik mijn ploeg kan helpen om te winnen. Dat is het enige dat telt", zei hij bij RTL7.
Madueke genoot van de fanatieke steun van de PSV-aanhang. "Ik speel voor de fans. Ik wil ze entertainen. En als ik dan hoor dat ze mijn naam scanderen, geeft dat een heerlijk gevoel."
Aanvoerder Marco van Ginkel was vooral tevreden over de eerste helft waarin PSV tussen de 19e en 32e minuut drie keer tot scoren kwam. "We zaten er heel fel op", oordeelde de ervaren middenvelder, die in de 70e minuut werd gewisseld. "We hebben genoeg kansen gecreëerd. Als je in de eerste wedstrijd met 3-0 wint, doe je het gewoon goed. Ik vond het niet heel erg dat ik werd gewisseld. Er komen een hoop wedstrijden aan. Eerst zaterdag tegen Ajax en dan dinsdag alweer tegen Midtjylland. Er zijn meerdere jongens bij ons die ook minuten kunnen maken."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
5 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.
7 uur geledenDALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.
10 uur geleden