PSV-smaakmaker Madueke: een geweldige teamprestatie
EINDHOVEN (ANP) - Aanvaller Noni Madueke was bij PSV in de geslaagde thuiswedstrijd tegen FC Midtjylland (3-0) één van de gangmakers. De 19-jarige Engelsman, die zijn ploeg met een fraai schot op 1-0 zette, wilde zichzelf echter niet op de voorgrond plaatsen.
"Dit was een geweldige teamprestatie, van begin tot eind", glunderde de Britse tiener, die luidkeels werd toegezongen door de Eindhovense fans. "Ik ben blij dat ik mijn ploeg kan helpen om te winnen. Dat is het enige dat telt", zei hij bij RTL7.
Madueke genoot van de fanatieke steun van de PSV-aanhang. "Ik speel voor de fans. Ik wil ze entertainen. En als ik dan hoor dat ze mijn naam scanderen, geeft dat een heerlijk gevoel."
Aanvoerder Marco van Ginkel was vooral tevreden over de eerste helft waarin PSV tussen de 19e en 32e minuut drie keer tot scoren kwam. "We zaten er heel fel op", oordeelde de ervaren middenvelder, die in de 70e minuut werd gewisseld. "We hebben genoeg kansen gecreëerd. Als je in de eerste wedstrijd met 3-0 wint, doe je het gewoon goed. Ik vond het niet heel erg dat ik werd gewisseld. Er komen een hoop wedstrijden aan. Eerst zaterdag tegen Ajax en dan dinsdag alweer tegen Midtjylland. Er zijn meerdere jongens bij ons die ook minuten kunnen maken."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
4 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
4 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
5 uur geleden