PSV schiet nationale seizoen met waarschuwingsschot in gang
AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft het nationale voetbalseizoen met een waarschuwingsschot in gang geschoten. Met Noni Madueke in een hoofdrol verzekerde de club uit Eindhoven zich met overtuigende cijfers van de Johan Cruijff Schaal. Ajax moest er, in eigen stadion nog wel, met maar liefst 4-0 aan geloven.
De 19-jarige Madueke tekende in de eerste minuut met zijn linkerbeen voor de openingstreffer en verraste doelman Remko Pasveer in de 29e minuut met zijn rechtervoet. "Ik vind het wel lekker om de defensie van de tegenstander te laten gokken", lachte hij. "Dan ga ik naar binnen, dan trek ik weer buiten om."
Misschien was Madueke ook indirect ook wel verantwoordelijk voor de rode kaart van zijn directe bewaker Nicolás Tagliafico. De linksback van Ajax gleed bij een achterstand van 2-0 vlak voor rust onbesuisd richting de benen van André Ramalho. Scheidsrechter Björn Kuipers twijfelde geen moment en trok de laatste rode kaart uit zijn loopbaan.
Ajax had na de nederlaag tal van excuses voor de ruime nederlaag. De kampioen startte nog zonder basisspelers als Antony, Edson Álvarez en Maarten Stekelenburg. En veel internationals zijn pas twee weken in training. "We zijn nog niet fit voor zo'n duel", zei trainer Erik ten Hag. "Maar natuurlijk is dit wel een wake-up call."
PSV liet tijdens de Europese wedstrijden tegen Galatasaray en FC Midtjylland al mooie dingen zien. "Maar we waren ook hongerig om van Ajax te winnen", zei Cody Gakpo na de eerste prijs in drie jaar voor zijn club. "En het ligt toch aan Ajax dat ze niet helemaal fit zijn", zei Marco van Ginkel. "Dan moeten ze maar eerder beginnen."
Andere houding
PSV zag deze zomer Donyell Malen naar Borussia Dortmund vertrekken. Denzel Dumfries krijgt ook alle tijd om een geschikte nieuwe club te vinden. Toch denkt trainer Roger Schmidt dat zijn ploeg al verder is dan na het hele vorige seizoen. "We hebben een andere houding op het veld", zei hij. "En we herkennen veel beter wanneer we druk moeten zetten of kunnen counteren."
Ajax voetbalde met elf man iets makkelijker dan PSV, dat dus wel veel effectiever was. Maar als de schijn niet bedriegt, dan krijgt de club uit Amsterdam dit seizoen serieuze concurrentie uit Eindhoven. Wie PSV de laatste weken ziet voetballen, kan zich niet voorstellen dat die club in de Eredivisie weer 16 punten gaat toegeven op Ajax.
En PSV is nog niet klaar op de transfermarkt, bevestigde trainer Schmidt. De oefenmeester uit Duitsland sluit niet uit dat er nog drie of vier nieuwe spelers komen. Investeerders hebben de club uit Eindhoven voor dit seizoen zo'n 50 miljoen euro toegezegd en Malen is voor 30 miljoen euro vertrokken naar Dortmund. De kans is groot dat Dumfries nog een mooie transfer maakt en als PSV zich plaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League verdient het nog eens minimaal 35 miljoen.
Ajax is nog op zoek naar een aanvaller, na mislukte onderhandelingen met Kamaldeen Sulemana. De rijkste club van Nederland heeft nog niet veel uitgeven met de komst van Steven Berghuis en 37-jarige Remko Pasveer. "Maar als iedereen fit is, dan hebben we een goede selectie", zei Daley Blind. "Dan zijn we de te kloppen ploeg."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
5 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
21 uur geleden