PSV schiet nationale seizoen met waarschuwingsschot in gang
AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft het nationale voetbalseizoen met een waarschuwingsschot in gang geschoten. Met Noni Madueke in een hoofdrol verzekerde de club uit Eindhoven zich met overtuigende cijfers van de Johan Cruijff Schaal. Ajax moest er, in eigen stadion nog wel, met maar liefst 4-0 aan geloven.
De 19-jarige Madueke tekende in de eerste minuut met zijn linkerbeen voor de openingstreffer en verraste doelman Remko Pasveer in de 29e minuut met zijn rechtervoet. "Ik vind het wel lekker om de defensie van de tegenstander te laten gokken", lachte hij. "Dan ga ik naar binnen, dan trek ik weer buiten om."
Misschien was Madueke ook indirect ook wel verantwoordelijk voor de rode kaart van zijn directe bewaker Nicolás Tagliafico. De linksback van Ajax gleed bij een achterstand van 2-0 vlak voor rust onbesuisd richting de benen van André Ramalho. Scheidsrechter Björn Kuipers twijfelde geen moment en trok de laatste rode kaart uit zijn loopbaan.
Ajax had na de nederlaag tal van excuses voor de ruime nederlaag. De kampioen startte nog zonder basisspelers als Antony, Edson Álvarez en Maarten Stekelenburg. En veel internationals zijn pas twee weken in training. "We zijn nog niet fit voor zo'n duel", zei trainer Erik ten Hag. "Maar natuurlijk is dit wel een wake-up call."
PSV liet tijdens de Europese wedstrijden tegen Galatasaray en FC Midtjylland al mooie dingen zien. "Maar we waren ook hongerig om van Ajax te winnen", zei Cody Gakpo na de eerste prijs in drie jaar voor zijn club. "En het ligt toch aan Ajax dat ze niet helemaal fit zijn", zei Marco van Ginkel. "Dan moeten ze maar eerder beginnen."
Andere houding
PSV zag deze zomer Donyell Malen naar Borussia Dortmund vertrekken. Denzel Dumfries krijgt ook alle tijd om een geschikte nieuwe club te vinden. Toch denkt trainer Roger Schmidt dat zijn ploeg al verder is dan na het hele vorige seizoen. "We hebben een andere houding op het veld", zei hij. "En we herkennen veel beter wanneer we druk moeten zetten of kunnen counteren."
Ajax voetbalde met elf man iets makkelijker dan PSV, dat dus wel veel effectiever was. Maar als de schijn niet bedriegt, dan krijgt de club uit Amsterdam dit seizoen serieuze concurrentie uit Eindhoven. Wie PSV de laatste weken ziet voetballen, kan zich niet voorstellen dat die club in de Eredivisie weer 16 punten gaat toegeven op Ajax.
En PSV is nog niet klaar op de transfermarkt, bevestigde trainer Schmidt. De oefenmeester uit Duitsland sluit niet uit dat er nog drie of vier nieuwe spelers komen. Investeerders hebben de club uit Eindhoven voor dit seizoen zo'n 50 miljoen euro toegezegd en Malen is voor 30 miljoen euro vertrokken naar Dortmund. De kans is groot dat Dumfries nog een mooie transfer maakt en als PSV zich plaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League verdient het nog eens minimaal 35 miljoen.
Ajax is nog op zoek naar een aanvaller, na mislukte onderhandelingen met Kamaldeen Sulemana. De rijkste club van Nederland heeft nog niet veel uitgeven met de komst van Steven Berghuis en 37-jarige Remko Pasveer. "Maar als iedereen fit is, dan hebben we een goede selectie", zei Daley Blind. "Dan zijn we de te kloppen ploeg."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
9 uur geleden