Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV schiet nationale seizoen met waarschuwingsschot in gang

PSV schiet nationale seizoen met waarschuwingsschot in gang

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft het nationale voetbalseizoen met een waarschuwingsschot in gang geschoten. Met Noni Madueke in een hoofdrol verzekerde de club uit Eindhoven zich met overtuigende cijfers van de Johan Cruijff Schaal. Ajax moest er, in eigen stadion nog wel, met maar liefst 4-0 aan geloven.

De 19-jarige Madueke tekende in de eerste minuut met zijn linkerbeen voor de openingstreffer en verraste doelman Remko Pasveer in de 29e minuut met zijn rechtervoet. "Ik vind het wel lekker om de defensie van de tegenstander te laten gokken", lachte hij. "Dan ga ik naar binnen, dan trek ik weer buiten om."

Misschien was Madueke ook indirect ook wel verantwoordelijk voor de rode kaart van zijn directe bewaker Nicolás Tagliafico. De linksback van Ajax gleed bij een achterstand van 2-0 vlak voor rust onbesuisd richting de benen van André Ramalho. Scheidsrechter Björn Kuipers twijfelde geen moment en trok de laatste rode kaart uit zijn loopbaan.

Ajax had na de nederlaag tal van excuses voor de ruime nederlaag. De kampioen startte nog zonder basisspelers als Antony, Edson Álvarez en Maarten Stekelenburg. En veel internationals zijn pas twee weken in training. "We zijn nog niet fit voor zo'n duel", zei trainer Erik ten Hag. "Maar natuurlijk is dit wel een wake-up call."

PSV liet tijdens de Europese wedstrijden tegen Galatasaray en FC Midtjylland al mooie dingen zien. "Maar we waren ook hongerig om van Ajax te winnen", zei Cody Gakpo na de eerste prijs in drie jaar voor zijn club. "En het ligt toch aan Ajax dat ze niet helemaal fit zijn", zei Marco van Ginkel. "Dan moeten ze maar eerder beginnen."

Andere houding

PSV zag deze zomer Donyell Malen naar Borussia Dortmund vertrekken. Denzel Dumfries krijgt ook alle tijd om een geschikte nieuwe club te vinden. Toch denkt trainer Roger Schmidt dat zijn ploeg al verder is dan na het hele vorige seizoen. "We hebben een andere houding op het veld", zei hij. "En we herkennen veel beter wanneer we druk moeten zetten of kunnen counteren."

Ajax voetbalde met elf man iets makkelijker dan PSV, dat dus wel veel effectiever was. Maar als de schijn niet bedriegt, dan krijgt de club uit Amsterdam dit seizoen serieuze concurrentie uit Eindhoven. Wie PSV de laatste weken ziet voetballen, kan zich niet voorstellen dat die club in de Eredivisie weer 16 punten gaat toegeven op Ajax.

En PSV is nog niet klaar op de transfermarkt, bevestigde trainer Schmidt. De oefenmeester uit Duitsland sluit niet uit dat er nog drie of vier nieuwe spelers komen. Investeerders hebben de club uit Eindhoven voor dit seizoen zo'n 50 miljoen euro toegezegd en Malen is voor 30 miljoen euro vertrokken naar Dortmund. De kans is groot dat Dumfries nog een mooie transfer maakt en als PSV zich plaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League verdient het nog eens minimaal 35 miljoen.

Ajax is nog op zoek naar een aanvaller, na mislukte onderhandelingen met Kamaldeen Sulemana. De rijkste club van Nederland heeft nog niet veel uitgeven met de komst van Steven Berghuis en 37-jarige Remko Pasveer. "Maar als iedereen fit is, dan hebben we een goede selectie", zei Daley Blind. "Dan zijn we de te kloppen ploeg."

Meer uit Voetbal

Napoli verspeelt punten tegen Genoa en leidt nog met 1 punt

NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de Italiaanse titel punten verspeeld tegen Genoa. De ploeg van coach Antonio Conte bleef in het eigen Stadio Diego Armando Maradona in Napels steken op een gelijkspel: 2-2.

1 uur geleden
Club Brugge verslaat Racing Genk en nadert Union tot op 1 punt

GENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.

3 uur geleden
Internazionale na zege bij Torino in punten naast Napoli

TURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.

3 uur geleden
Spits Weghorst had zich een andere zondag met Ajax voorgesteld

AMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.

3 uur geleden
Arsenal houdt punt over aan topper tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.

3 uur geleden
Schöne houdt gemengde gevoelens over aan zege van NEC op Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."

3 uur geleden
Ajax-trainer Farioli moest duizelige Sutalo wisselen

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."

3 uur geleden