Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV 'schaamt zich diep' voor gebeurtenissen in Lens

PSV 'schaamt zich diep' voor gebeurtenissen in Lens

LENS (ANP) - PSV "schaamt zich diep" voor de gebeurtenissen van dinsdagavond in Frankrijk. In de rust van de Champions League-wedstrijd tegen RC Lens sloopten supporters van de Eindhovense club stoeltjes en die gooiden ze, samen met enkele stukken vuurwerk, in een vak met fans van Lens.

"Ondanks dat we in contact zijn met alle supportersgroepen richting deze wedstrijd, gaat het mis in de rust", meldt een woordvoerster. "We steken er veel energie en tijd in om te blijven praten met supportersverenigingen en dan verstiert een kleine groep het. We zijn nu bezig met het onderzoek in samenwerking met de Franse autoriteiten, de beelden zijn opgevraagd en als we zien wie het zijn, zullen we de daders hard aanpakken."

In aanloop naar de wedstrijd was het overdag rustig in Lens. Twee uur voor aanvang van het duel braken rellen uit. Daarbij raakten 24 mensen lichtgewond, aldus de Franse politie. "In de stad ging het overdag redelijk, wel is er een incident geweest tijdens het verplaatsen naar het stadion", meldt PSV daarover. "Donderdagochtend komen alle veiligheidsmensen bij elkaar in Eindhoven, een deel zit nu nog in Frankrijk." Er is één aanhouding gedaan, aldus de woordvoerster.

Nieuwe straf dreigt

PSV baalt ook omdat nu mogelijk een nieuwe straf van de UEFA dreigt. Een jaar geleden bestrafte de Europese voetbalbond de Brabanders met het spelen van een Europese uitwedstrijd zonder publiek, nadat supporters vernielingen hadden aangericht en met voorwerpen hadden gegooid in het uitduel met Arsenal in de Europa League. "De laatste wedstrijden gingen goed, zoals het hoort te gaan", aldus de woordvoerster. "We hadden ze gewaarschuwd om zich te gedragen, ook omdat fans al een reis hebben geregeld naar Sevilla. We zeiden: verpest het niet."

In Sevilla speelt PSV eind november de laatste groepswedstrijd in de Champions League. Mocht de UEFA opnieuw besluiten dat PSV een Europees uitduel zonder publiek moet afwerken, zijn de supporters die reis en verblijf al geregeld hebben de dupe. Vorig jaar ging dat ook zo. Toen hadden veel fans al betaald voor de reis naar FK Bodø/Glimt in Noorwegen. PSV diende toen bij de UEFA het verzoek in om de straf uit te stellen naar de volgende Europese uitwedstrijd, waar supporters nog geen kosten voor hadden gemaakt. De UEFA wees dat verzoek toen af.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

50 minuten geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

2 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

2 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

4 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

5 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

10 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

23 uur geleden