Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV 'schaamt zich diep' voor gebeurtenissen in Lens

PSV 'schaamt zich diep' voor gebeurtenissen in Lens

LENS (ANP) - PSV "schaamt zich diep" voor de gebeurtenissen van dinsdagavond in Frankrijk. In de rust van de Champions League-wedstrijd tegen RC Lens sloopten supporters van de Eindhovense club stoeltjes en die gooiden ze, samen met enkele stukken vuurwerk, in een vak met fans van Lens.

"Ondanks dat we in contact zijn met alle supportersgroepen richting deze wedstrijd, gaat het mis in de rust", meldt een woordvoerster. "We steken er veel energie en tijd in om te blijven praten met supportersverenigingen en dan verstiert een kleine groep het. We zijn nu bezig met het onderzoek in samenwerking met de Franse autoriteiten, de beelden zijn opgevraagd en als we zien wie het zijn, zullen we de daders hard aanpakken."

In aanloop naar de wedstrijd was het overdag rustig in Lens. Twee uur voor aanvang van het duel braken rellen uit. Daarbij raakten 24 mensen lichtgewond, aldus de Franse politie. "In de stad ging het overdag redelijk, wel is er een incident geweest tijdens het verplaatsen naar het stadion", meldt PSV daarover. "Donderdagochtend komen alle veiligheidsmensen bij elkaar in Eindhoven, een deel zit nu nog in Frankrijk." Er is één aanhouding gedaan, aldus de woordvoerster.

Nieuwe straf dreigt

PSV baalt ook omdat nu mogelijk een nieuwe straf van de UEFA dreigt. Een jaar geleden bestrafte de Europese voetbalbond de Brabanders met het spelen van een Europese uitwedstrijd zonder publiek, nadat supporters vernielingen hadden aangericht en met voorwerpen hadden gegooid in het uitduel met Arsenal in de Europa League. "De laatste wedstrijden gingen goed, zoals het hoort te gaan", aldus de woordvoerster. "We hadden ze gewaarschuwd om zich te gedragen, ook omdat fans al een reis hebben geregeld naar Sevilla. We zeiden: verpest het niet."

In Sevilla speelt PSV eind november de laatste groepswedstrijd in de Champions League. Mocht de UEFA opnieuw besluiten dat PSV een Europees uitduel zonder publiek moet afwerken, zijn de supporters die reis en verblijf al geregeld hebben de dupe. Vorig jaar ging dat ook zo. Toen hadden veel fans al betaald voor de reis naar FK Bodø/Glimt in Noorwegen. PSV diende toen bij de UEFA het verzoek in om de straf uit te stellen naar de volgende Europese uitwedstrijd, waar supporters nog geen kosten voor hadden gemaakt. De UEFA wees dat verzoek toen af.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

10 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

11 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

11 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

11 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

12 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

15 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

15 uur geleden