PSV 'schaamt zich diep' voor gebeurtenissen in Lens
LENS (ANP) - PSV "schaamt zich diep" voor de gebeurtenissen van dinsdagavond in Frankrijk. In de rust van de Champions League-wedstrijd tegen RC Lens sloopten supporters van de Eindhovense club stoeltjes en die gooiden ze, samen met enkele stukken vuurwerk, in een vak met fans van Lens.
"Ondanks dat we in contact zijn met alle supportersgroepen richting deze wedstrijd, gaat het mis in de rust", meldt een woordvoerster. "We steken er veel energie en tijd in om te blijven praten met supportersverenigingen en dan verstiert een kleine groep het. We zijn nu bezig met het onderzoek in samenwerking met de Franse autoriteiten, de beelden zijn opgevraagd en als we zien wie het zijn, zullen we de daders hard aanpakken."
In aanloop naar de wedstrijd was het overdag rustig in Lens. Twee uur voor aanvang van het duel braken rellen uit. Daarbij raakten 24 mensen lichtgewond, aldus de Franse politie. "In de stad ging het overdag redelijk, wel is er een incident geweest tijdens het verplaatsen naar het stadion", meldt PSV daarover. "Donderdagochtend komen alle veiligheidsmensen bij elkaar in Eindhoven, een deel zit nu nog in Frankrijk." Er is één aanhouding gedaan, aldus de woordvoerster.
Nieuwe straf dreigt
PSV baalt ook omdat nu mogelijk een nieuwe straf van de UEFA dreigt. Een jaar geleden bestrafte de Europese voetbalbond de Brabanders met het spelen van een Europese uitwedstrijd zonder publiek, nadat supporters vernielingen hadden aangericht en met voorwerpen hadden gegooid in het uitduel met Arsenal in de Europa League. "De laatste wedstrijden gingen goed, zoals het hoort te gaan", aldus de woordvoerster. "We hadden ze gewaarschuwd om zich te gedragen, ook omdat fans al een reis hebben geregeld naar Sevilla. We zeiden: verpest het niet."
In Sevilla speelt PSV eind november de laatste groepswedstrijd in de Champions League. Mocht de UEFA opnieuw besluiten dat PSV een Europees uitduel zonder publiek moet afwerken, zijn de supporters die reis en verblijf al geregeld hebben de dupe. Vorig jaar ging dat ook zo. Toen hadden veel fans al betaald voor de reis naar FK Bodø/Glimt in Noorwegen. PSV diende toen bij de UEFA het verzoek in om de straf uit te stellen naar de volgende Europese uitwedstrijd, waar supporters nog geen kosten voor hadden gemaakt. De UEFA wees dat verzoek toen af.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
35 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
55 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
56 minuten geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
57 minuten geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
4 uur geleden