PSV rekent zich nog niet rijk in Turkije
ISTANBUL (ANP) - De return in de tweede voorronde van de Champions League tegen Galatasaray, woensdag in Istanbul, stond bij PSV een dag voor het duel niet helemaal centraal. De afronding van de transfers van aanvaller Donyell Malen (naar Borussia Dortmund) en middenvelder Pablo Rosario (naar OGC Nice) eiste bij de Eindhovense club ook de nodige aandacht op.
Volgens trainer Roger Schmidt is er echter van concentratieverlies bij zijn spelers in Turkije geen sprake. Hij benadrukte in zijn voorbeschouwing tevens dat de strijd nog niet is beslist, ondanks de royale zege van 5-1 vorige week in de thuiswedstrijd.
"Een goede uitgangspositie, maar we zijn pas halverwege", gaf de Duitse coach te kennen. "Galatasaray is een club met een grote historie en een grote trainer die ik zeer waardeer voor wat hij heeft gedaan voor het Turkse voetbal", doelde hij op Fatih Terim. "We weten dat ze goed zijn en dat wij wederom sterk voor de dag moeten komen."
Zahavi
Centrale verdediger Olivier Boscagli liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. "Vorige week hebben we de eerste stap gezet, maar wij zullen met dezelfde intensiteit en focus moeten spelen als in de eerste wedstrijd. We weten dat Galatasaray goed is en er klaar voor zal zijn."
Eran Zahavi was in de thuiswedstrijd tegen Galatasaray, met Ryan Babel als basisspeler, de gevierde man. De Israëlische spits scoorde drie keer. Het was zijn eerste hattrick in dienst van PSV. De andere twee treffers werden gemaakt door Mario Götze. In zeven Europese wedstrijden voor PSV staat Zahavi inmiddels op negen doelpunten.
Derde voorronde
Trainer Schmidt weet in elk geval wat er nodig is om via de voorrondes de groepsfase van de Champions League te bereiken. De hoofdcoach van PSV slaagde er met Bayer Leverkusen in om in het seizoen 2014-2015 en 2015-2016 het hoofdtoernooi te halen.
Bij winst van PSV in het tweeluik tegen Galatasaray wacht Celtic of FC Midtjylland in de derde voorronde. Het eerste duel tussen die ploegen eindigde in 1-1. Woensdag is de return in Denemarken. Mocht PSV alsnog door de Turken worden uitgeschakeld dan wacht de derde kwalificatieronde van de UEFA Europa League. Tegenstander zou dan St. Johnstone FC uit Schotland zijn.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
59 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
22 uur geleden