PSV rekent zich nog niet rijk in Turkije
ISTANBUL (ANP) - De return in de tweede voorronde van de Champions League tegen Galatasaray, woensdag in Istanbul, stond bij PSV een dag voor het duel niet helemaal centraal. De afronding van de transfers van aanvaller Donyell Malen (naar Borussia Dortmund) en middenvelder Pablo Rosario (naar OGC Nice) eiste bij de Eindhovense club ook de nodige aandacht op.
Volgens trainer Roger Schmidt is er echter van concentratieverlies bij zijn spelers in Turkije geen sprake. Hij benadrukte in zijn voorbeschouwing tevens dat de strijd nog niet is beslist, ondanks de royale zege van 5-1 vorige week in de thuiswedstrijd.
"Een goede uitgangspositie, maar we zijn pas halverwege", gaf de Duitse coach te kennen. "Galatasaray is een club met een grote historie en een grote trainer die ik zeer waardeer voor wat hij heeft gedaan voor het Turkse voetbal", doelde hij op Fatih Terim. "We weten dat ze goed zijn en dat wij wederom sterk voor de dag moeten komen."
Zahavi
Centrale verdediger Olivier Boscagli liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. "Vorige week hebben we de eerste stap gezet, maar wij zullen met dezelfde intensiteit en focus moeten spelen als in de eerste wedstrijd. We weten dat Galatasaray goed is en er klaar voor zal zijn."
Eran Zahavi was in de thuiswedstrijd tegen Galatasaray, met Ryan Babel als basisspeler, de gevierde man. De Israëlische spits scoorde drie keer. Het was zijn eerste hattrick in dienst van PSV. De andere twee treffers werden gemaakt door Mario Götze. In zeven Europese wedstrijden voor PSV staat Zahavi inmiddels op negen doelpunten.
Derde voorronde
Trainer Schmidt weet in elk geval wat er nodig is om via de voorrondes de groepsfase van de Champions League te bereiken. De hoofdcoach van PSV slaagde er met Bayer Leverkusen in om in het seizoen 2014-2015 en 2015-2016 het hoofdtoernooi te halen.
Bij winst van PSV in het tweeluik tegen Galatasaray wacht Celtic of FC Midtjylland in de derde voorronde. Het eerste duel tussen die ploegen eindigde in 1-1. Woensdag is de return in Denemarken. Mocht PSV alsnog door de Turken worden uitgeschakeld dan wacht de derde kwalificatieronde van de UEFA Europa League. Tegenstander zou dan St. Johnstone FC uit Schotland zijn.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
3 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
5 uur geleden